اجتماعی و فرهنگی

اورژانس و هلال احمر تفاهم کردند

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین این تفاهم‌نامه به منظور کاهش زمان پاسخگویی بهینه به حوادث و سوانح، پوشش نقاط کور عملیاتی با استفاده از روش همپوشانی عملیاتی به صورت استقرار موقت در مسیرهای فاقد پوشش، استفاده از بالگردهای جمعیت هلال احمر جهت پوشش حوادث و سوانح با استقرار تیم‌های پزشکی اورژانس در بالگردهای هلال احمر براساس قوانین داخلی جمعیت هلال احمر و ایجاد درمانگاه‌های مشترک در مبادی ورودی و خروجی پر رفت و آمد، ترمینال‌های مسافربری و محل‌های تجمع مسافران نوروزی بین این دو دستگاه منعقد شده است.

 

براساس این تفاهم‌نامه به منظور پاسخ‌گویی مناسب و فوری به فوریت‌های پزشکی و اعزام همزمان تیم‌های امدادی به محل حادثه، سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر متعهد شده است تماس‌های فوریت‌های پزشکی برقرار شده با شماره امدادی هلال احمر را به دیسپیج اورژانس ارجاع دهد.

 

همچنین سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر براساس این تفاهم‌نامه متعهد شده است از تیم‌های عملیاتی اورژانس ۱۱۵ در حوادث پرتلفات پشتیبانی کند و در عملیات تریاژ و تخلیه مجروحان زیرنظر اورژانس ۱۱۵ مشارکت کرده و با دیسپج اورژانس هماهنگی کامل داشته باشد.

 

بنابر اعلام وب‌دا، براساس این گزارش اورژانس نیز متعهد شده است جهت استقرار تیم‌های هلال احمر در پایگاه‌های اورژانس همکاری کند و ضمن تامین نیروی تخصصی جهت پشتیبانی تخصصی از فعالیت‌های هلال احمر همکاری کند.

 

گفتنی است؛ این تفاهم‌نامه در اواخر اسفند ماه سال گذشته به امضای دکتر صابری‌نیا، رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی و دکتر چرخساز، رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال رسیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن