شورای شهر

با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری، تمام باغات جنوبی کن خریداری می شود

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مهدی چمران در حاشیه بازدید از بوستان جنگلی یاس در جمع خبرنگاران با اشاره به آماده‌سازی این بوستان اظهار داشت: شهرداری تهران پس از جلسه ۱۷ اسفندماه مقام معظم رهبری با مسئولان محیط زیست موظف شد که تمهیداتی را برای فراهم کردن و آماده‌سازی بوستان جنگلی یاس انجام دهد.

وی تصریح کرد: شهرداری تهران پس از فرمایشات مقام معظم رهبری، بلافاصله اقدامات اولیه را جهت هماهنگی و تعامل با سایر نهادها و ارگان‌ها انجام داد و درنهایت این بوستان را دراختیار گرفت.

وی با بیان اینکه مساحت بوستان جنگلی یاس ۱۴۰۰ هکتار است، گفت: فراهم نمودن چنین فضایی در مدت کوتاه کار ساده‌ای نیست و شهرداری بار دیگر اقدامی جهادگونه برای فراهم کردن فضای سبز در تهران انجام داده است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با استقبال گسترده شهروندان از بوستان جنگلی یاس در روز طبیعت گفت: طبق گزارشات رسیده، استقبال از سوی شهروندان قابل توجه بوده و شهروندان روز خوبی را در این مجموعه سپری کرده‌اند.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی شهرداری تهران جهت فراهم نمودن بوستان جنگلی یاس گفت: فراهم کردن مکان‌های مختلف از جمله نمازخانه، آلاچیق، سرویس بهداشتی و… از اقداماتی است که در این مدت کوتاه از سوی شهرداری انجام شده است.

چمران در ادامه با اشاره به آخرین وضعیت باغات جنوبی کن در بزرگراه همت گفت: در سال‌های گذشته شورای شهر مصوبه‌ای را برای این بخش از باغات به تصویب رسانده بود که باغ مسکونی در این بخش در نظر گرفته شود، اما دیده شد این موضوع قابل کنترل نیست و همه باغ‌ها تخریب و درنهایت به بخش‌های مسکونی تبدیل می‌شود.

چمران تصریح کرد: درنهایت، شورای شهر تصمیم گرفت که همه این باغات توسط شهرداری تهران خریداری شود و به همین منظور، سال گذشته اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومانی برای این بخش درنظر گرفته شد تا شهرداری از طریق تهاتر و تملک، این باغات را دراختیار بگیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین به آخرین وضعیت ساخت و ساز در بخشی از باغات کن در جنوب بزرگراه همت اشاره کرد و گفت: طبق رایزنی‌های صورت‌گرفته با شهردار منطقه ۵ و همچنین قوه قضائیه ساخت و ساز در این منطقه ممنوع شده است، ضمن اینکه شهردار منطقه ۵ مکلف شده است زمینی را تهیه و به جای باغ اشاره شده، دراختیار تعاونی مسکن قرار دهد. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن