اجتماعی و فرهنگی

خروج سامانه بارشی از کشور در اواخر وقت فردا

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین احد وظیفه گفت:امروز سامانه بارشی در نیمه شمالی، دامنه‌های مرکزی و جنوبی زاگرس و جنوب غرب کشور فعال است که سبب ابرناکی، بارش باران، در مناطق مرتفع بارش برف، گاهی با وزش باد و رعد و برق خواهد شد که به تدریج در شمال‌غرب و غرب از مقدار بارش‌ها کاسته می شود.

 

وی از خروج سامانه بارشی خبر داد و افزود: روز سه‌شنبه بارش‌ها محدود به دامنه‌های جنوبی زاگرس، شرق و شمال شرق کشور بوده و به تدریج تا اواخر وقت این روزسامانه بارشی از کشور خارج می‌شود.

 

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه امروز دریای خزر امروز مواج است، اظهار کرد: همچنین طی ۲۴ ساعت آینده وزش باد شدید در استان‌های خوزستان، ایلام و بوشهر رخ خواهد داد که در برخی نقاط پدیده گرد و خاک دور از انتظار نیست.

 

وظیفه ادامه داد:از اواخر امروز و طی روز سه‌شنبه وزش باد شدید در استان‌های واقع در دامنه‌های مرکزی و شرقی البرز از جمله تهران، همچنین شرق و جنوب شرق کشور پیش‌بینی می‌شود.

روز چهارشنبه نیز با عبور موج دیگری از نیمه جنوبی کشور در این مناطق رگبار باران و رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.این موج روز پنجشنبه از جنوب شرق کشور خارج می‌شود.

 

وی در ادامه درمورد آب‌و‌هوای تهران گفت: همچنین امروز هوای تهران ابری در پاره‌ای نقاط بارش باران، گاهی رعدوبرق، در ارتفاعات بارش برف، اوایل شب نیمه ابری و گاهی با وزش شدید باد پیش بینی شده است. بیشینه دمای هوا در این روز ۱۶ درجه و کمینه آن ۹ درجه سانتی‌گراد است.

 

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور ادامه داد: در روز سه‌شنبه یازدهم فروردین ماه نیز هوای شهر تهران کمی ابری تا نیمه ابری و در پاره‌ای نقاط با وزش باد پیش بینی شده است. بیشینه دمای شهر تهران در این روز ۱۵ درجه سانتی‌گراد و کمینه آن هفت درجه سانتی‌گراد پیش بینی شده است.

 

وظیفه تصریح کرد: هوای شهر تهران در روز چهارشنبه کمی ابری تا نیمه ابری گاهی وزش باد پیش بینی شده است. بیشترین دمای هوا در این روز ۱۶ درجه سانتی‌گراد و کمترین آن به هفت درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

 
 
 
 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن