شورای شهر

فرماندار تهران: دخالتی در تایید صلاحیت کاندیدای شورایاری‌ها نداشتیم

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین عیسی فرهادی در گفت‌وگویی، درباره نحوه ایجاد مقدمات برگزاری انتخابات شورایاری‌ها افزود: تایید صلاحیت ثبت نام کنندگان به هیئت اجرایی و هیئت نظارت شورای اسلامی شهر تهران مربوط می شود و فرمانداری در این زمینه دخالتی ندارد، اما با توجه به نقشی که بر عهده فرمانداری تهران به عنوان ناظر عالی در این انتخابات گذاشته شده است در برگزاری به شورای شهر تهران و شهرداری کمک می کنیم و امکانات لازم را در اختیار آنها قرار می گیرد.

 

وی افزود: ساز و کار برگزاری انتخابات شورایاری‌ها تایید و نحوه کمک فرمانداری نیز معین شده است تا انشاءالله انتخابات سالمی برگزار شود.

 

وی تاکید کرد: شورایاری‌ها یک وجهه مردم سالاری هستند و نفس این کار به واسطه اینکه شورایاران نزدیک ترین افراد به شهروندان محله هستند، اقدام مناسبی است و این افراد می توانند ضابطین خوبی برای شهرداری و محله باشند و مسایل محله را دنبال کنند و مشکلات و معضلات را به شهرداری محلات خود منتقل کنند قطعا حضور شورایاران از این منظر کار خوبی است؛ اما باید برای آنها کار تعریف شود و ضوابط و ساز و کار دقیقی برای فعالیت آنها معین شود.

 

فرهادی ادامه داد: باید بر اساس جایگاه شورایاری ها برای آنها ماموریت تعریف شود و بر اساس بررسی‌های کارشناسانه برای آنها برنامه دقیق و منظمی تدوین شود.

فرماندار تهران با اشاره به استقبال گسترده مردم تهران برای ثبت نام در انتخابات شورایاری‌ها به عنوان کاندید، گفت: این مسئله نشان داد استقبال شهروندان تهران برای انجام یک کار فی سبیل الله گسترده است و این که مردم برای امور خود آماده هستند، موضوع با ارزشی است.

 

وی افزود: شورایاری‌ها کار تازه‌ای است و سابقه طولانی در کشورمان ندارد. بر همین اساس باید کار کارشناسی صورت گیرد و برای آن آیین نامه‌های لازم را تدوین کنیم و امیدواریم در آینده نزدیک شورای عالی استان‌ها این امر را به جد دنبال کند و در قالب یک طرح ضوابط و آیین نامه‌های لازم را برای تصویب به مجلس شورای اسلامی ارسال کند تا بر اساس قانون اساسی قوانین لازم برای شورایاری ها مدون شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا