شورای شهر

بررسی قانون شهدا و جانبازان آتش‌نشانی فردا در صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سعید شریف‌زاده در مراسم رونمایی و افتتاح باشگاه نجات یافتگان اظهار داشت: در سازمان آتش‌ نشانی، اهداف اقتصادی و درآمدزایی تعریف نشده است.

وی ادامه داد: تلاش داریم با مدیریت زمان خلأهایی که در حوزه آتش نشانی احساس می‌‌شود در زنجیره خدمات رسانی ترمیم کنیم.

شریف‌زاده ادامه داد: سالانه ده‌ها هزار نفر توسط نیروهای آتش‌نشانی نجات می‌یابند ولی پس از حادثه نامی از نجات یافتگان و افرادی که آنها را از حادثه نجات داده‌اند، نیست.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی در شهر تهران گفت: باشگاه نجات یافتگان می‌تواند مجموعه‌ای باشد تا در مواقع خاص از سازمان دفاع کند.

شریف‌زاده با اشاره به اینکه روزانه ۲۰۰ حادثه حریق در شهر تهران اتفاق می‌افتد، گفت: ممکن است در بعضی از حوادث مصدوم و فوت شده‌ای داشته باشیم. در کشورهای بزرگ هنگامی که حادثه‌ای اتفاق می‌افتد از افرادی که در آن حادثه حضور پیدا کرده‌اند و جان شهروندان را نجات داده‌اند دفاع و تجلیل می‌کنند ولی در شهر ما پس از حادثه تجلیلی از آتش‌نشانان صورت نمی‌گیرد.

وی خاطر نشان کرد: در زمان دفاع مقدس هنگامی که شهرهای کشور بمباران می‌شد اولین افرادی که در حادثه حضور پیدا می‌کردند، گروه نجات آتش نشانان بود ولی اکنون یادی از آنها نیست.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی گفت: پیشنهاد می‌دهیم در یکی از میدان های بزرگ تهران تندیس آتش نشانان نصب شود و این جزو توقعات ابتدایی ماست.

وی به حادثه خیابان جمهوری و کشته شدن ۲ نفر از شهروندان اشاره کرد و گفت: در آن حادثه ۲ تن از شهروندان جان خود را از دست دادند و پرونده آن نیز در قوه قضاییه در حال رسیدگی و بررسی است ولی افرادی که از حادثه نجات یافتند نامی از آنها برده نشده است.

شریف زاده خاطر نشان کرد: ۳۸ شهید انقلاب از نیروهای آتش نشانی بوده‌اند که ۲۲ نفر آنها در همین شهر تهران برای نجات جان شهروندان جان خود را از دست دادند و هیچ نامی از آنها نیست.

شریف زاده بیان داشت: فردا در صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران قرار است قانون شهدا و جانبازان آتش نشانی در دستور کار قرار گیرد چرا که پرونده شهدای آتش نشانی را بنیاد شهید قبول نمی‌کند.

مدیر عامل سازمان خدمات آتش نشانی و خدمات ایمنی گفت: در حال حاضر یکی از شهدای آتش نشان با ۱۲ سال سابقه، ۱۲ روز حقوق و دستمزد دریافت می‌کند که جمعاً دریافتی خانواده آن حدود ۷۴۰ هزار تومان است و ۳ فرزند یتیم نیز دارد.

شریف زاده تأکید کرد: بهترین تجهیزات را تأمین می‌کنیم تا تلفات و مصدومیت‌های آتش نشانان به حداقل ممکن برسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن