اجتماعی و فرهنگی

آغاز بارش‌های پراکنده باران از اواخر امروز در تهران

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین کبری رفیعی درباره شرایط جوی کشور طی روزها‌ی آینده، با اشاره به ورود و فعالیت سامانه بارشی جدید به کشور اظهار داشت: امروز یک سامانه بارشی جدید از غرب وارد کشور می‌شود و موجب بارندگی در مناطقی از شمال غرب، غرب، جنوب غرب، زاگرس مرکزی، سواحل دریای خزر و دامنه‌های البرز خواهد شد.

کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه با بیان اینکه بارندگی در مناطق مرتفع و سردسیر به شکل برف خواهد بود، افزود: فردا نیز شاهد بارش باران و برف در سواحل دریای خزر، دامنه‌های البرز و شرق کشور می‌شویم.

وی همچنین با اشاره به کشیده شدن گستره بارندگی‌ها طی روز جمعه به نوار شمالی کشور، گفت: فردا به سبب شدت گرفتن وزش باد در جنوب غرب کشور، بروز پدیده گرد و خاک در این منطقه دور از انتظار نخواهد بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی یادآور شد: فردا همچنین آب‌های خلیج فارس به دلیل افزایش سرعت وزش باد مواج و متلاطم پیش‌بینی می‌شود.

رفیعی با بیان اینکه آسمان کلانشهر تهران امروز کمی ابری پیش‌بینی می‌شود، گفت: انتظار می‌رود که از ساعت‌های بعد از ظهر بر میزان ابرناکی آسمان پایتخت افزوده و بارش‌های پراکنده باران در این کلانشهر آغاز شود.

وی با اعلام اینکه شرایط جوی تهران طی دو روز آینده به همین شکل خواهد بود خاطرنشان کرد:بارندگی در ارتفاعات پایتخت به شکل برف رخ می‌دهد ضمن آنکه از فردا وزش باد نیز در این شهر آغاز می‌شود که موجب کاهش آلاینده‌های جوی خواهد شد.

این کارشناس سازمان هواشناسی درباره نوسانات دمایی تهران نیز گفت: روند دمای هوای تهران طی روزهای آینده به شکل کاهشی نخواهد بود به طوری که دمای هوای این کلانشهر حدود یک درجه سانتی‌گراد تا پایان هفته جاری افزایش می‌یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن