اجتماعی و فرهنگی

فعالیت ۵۰ هزار نفر نیروی راهور در طرح نوروزی

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سردار اسکندر مؤمنی در حاشیه چهل و ششمین کمیته هماهنگی اجرای طرح‌های ویژه ترافیکی (نورز ۹۴) در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه امروز مقرر شد تا طرح نوروزی از تاریخ ۲۵ اسفند ماه ۹۳ تا ۱۵ فروردین ۹۴ اجرا شود.

وی با اشاره به اینکه ما در تاریخ ۲۵ اسفندماه رزمایشی را با حضور همه دستگاه‌ها در جوار حرم مطهر امام خمینی برگزار می‌کنیم، گفت: ما سال گذشته با افزایش سفر روبرو بودیم و پیش‌بینی می‌کنیم که سال ۹۴ هم سال پر سفری باشد؛ به همین جهت به طور میانگین ۱۵ درصد به ظرفیت حضور دستگاه‌ها اضافه شده است.

وی با تأکید بر اینکه حدود نیم میلیون نفر از همه دستگاه‌ها جهت خدمت‌رسانی به مردم سازمان‌دهی می‌شوند، گفت: به هیچ عنوان خودروهای حمل و نقل عمومی غیرمجاز اجازه تردد در جاده‌ها را ندارند.

سردار مؤمنی تصریح کرد: برخی اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌ها تنها مجاز به تردد در درون شهرها هستند و اجازه تردد در برون‌شهر را ندارند مگر اینکه خودروی جاده‌ای باشند.

سردار مومنی با تأکید بر اینکه امسال به غیر از نیروهای انتظامی ۵۰ هزار نفر از نیروهای پلیس راهنمایی و رانندگی در طرح نوروزی به کار گرفته می‌شوند، گفت: یکی از بحث‌های جلسه امروز اجرای سیاست‌های تشویقی در کنار سیاست‌های بازدارنده بود و امیدواریم با کمک مردم، رسانه‌ها، پلیس و همه دستگاه‌ها نوروز امسال کم حادثه باشد.

وی با تأکید بر اینکه در سال گذشته حدود ۶.۲ درصد کمتر کشته شدند، گفت: این یک خبر خوب است اما حتی یک نفر کشته هم زیاد است. ما باید آن را به حداقل برسانیم. سردار مؤمنی خاطر نشان کرد: هدف‌گذاری ما این است که تا پایان سال ۹۵ تعداد کشته‌ها را به ۱۳ هزار نفر برسانیم چرا که در سال ۹۲ ما ۱۸ هزار کشته داشتیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن