اجتماعی و فرهنگی

آغاز طرح نظارت کیفی و بهداشتی اماکن و محصولات میادین میوه و تره‌بار

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین عبدالحسین رحیمی در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح نظارت کیفی و بهداشتی اماکن و محصولات میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران، اظهار داشت: طرح اشاره شده از ابتدا تا پایان اسفند اجرا خواهد شد.

وی تصریح کرد: در سال در دو مقطع زمانی سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران اقدام به نظارت از اماکن تحت مدیریت خود انجام می‌دهد.

رحیمی گفت: ماه مبارک رمضان و ایام نوروز از جمله زمان‌هایی هستند که سازمان میادین میوه و تره‌بار نسبت به سرکشی و نظارت بر اماکن و مراکز عرضه‌کننده خود اقدام می‌کند.

به گفته قائم مقام سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار طرح نظارت کیفی و بهداشتی اماکن و محصولات امسال نسبت به سال گذشته با شاخص‌های بهتری روبرو خواهد بود.

وی اضافه کرد: در طرح اشاره شده اداره دامپزشکی شهر تهران، مراکز بهداشتی وزارت بهداشت، کارشناسان خبره بخش خصوصی در حوزه بهداشت با سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران همکار خواهند داشت.

رحیمی خاطرنشان کرد: شاخص‌های کلی کار توسط سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار و معاون زیرمجموعه آن (معاونت بهداشت و کنترل کیفی)، تدوین و نظارت خواهد شد.

قائم مقام سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران تصریح کرد: بیش از ۱۳۰ شاخص جهت ارزیابی محصولات در نظر گرفته شده است که طرح اشاره شده با کمک ۱۲ اکیپ کارشناس ویژه در سطح شهر تهران اجرا خواهد شد.

وی اضافه کرد: ‌12 اکیپ اشاره شده تحت نظارت و کنترل محصولات زیرمجموعه سازمان مدیریت میادین و میوه و تره‌بار هستند.

قائم مقام سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران افزود: هم‌اکنون ۱۸۷ مکان عرضه محصولات پروتئینی، میوه و تره‌بار در سطح شهر تهران فعالیت می‌کنند که تا پایان سال به ۱۹۰ عدد خواهد رسید.

رحیمی با بیان اینکه روزانه ۴۵۰ هزار نفر جهت خرید مایحتاج به مراکز و بازارهای میادین و تره‌بار شهرداری تهران مراجعه می‌کنند، گفت: این تعداد در ایام نوروز به شدت افزایش می‌یابد.

وی گفت: هدف اصلی در طرح اشاره رشده حفظ شاخص‌های سلامت شهروندان است که این کار در سال‌های گذشته با تاکید شهردار تهران به صورت جدی توسط سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار صورت می‌پذیرد.

رحیمی افزود: طبق برنامه‌ریزی انجام شده اکیپ‌های ناظر در سطح شهر تهران با متخلفینی که شاخص‌های سلامت را برای عرضه محصولات خود رعایت نکنند بشدت برخورد می‌شود و محصولات غیر بهداشتی ضبط و منهدم خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا