اجتماعی و فرهنگی

۲ اولویت اصلی ناجا در سال ۹۴

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سردار اسماعیل احمدی مقدم در سخنرانی در همایش تخصصی روسای پلیس مبارزه با مواد مخدر که صبح روز شنبه در مقر مرکزی پلیس کشور و با حضور وزیر کشور برگزار شد، مواد مخدر را به عنوان یک آسیب اجتماعی در جمهوری اسلامی توصیف کرد و گفت:‌ البته در طول این مدت همواره تلاش‌های زیادی برای مهار و مبارزه با مواد مخدر صورت گرفته و تقدیم شهدا و جانبازان زیاد در این خصوص گواه این موضوع است.

 

وی با بیان اینکه مهم‌ترین چالشی که در بحث مبارزه با مواد مخدر با آن روبه‌رو هستیم برای کاهش ورود به چرخه اعتیاد است، اظهار کرد: از طرفی دیگر همزمان با این اقدام باید دامنه خروج از اعتیاد را نیز افزایش دهیم که این دو مستلزم اقدام فعالیت‌های فرهنگی، درمانی و اجتماعی در کنار فعالیت‌های پلیسی است.

 

فرمانده ناجا با اشاره به تشکیل قرارگاه مبارزه با سرقت در نیروی انتظامی اظهار کرد: سال گذشته زمانی که آمارهای سرقت رو به افزایش بود اقدام به تشکیل قرارگاه مبارزه با سرقت کرده و در این زمینه اقدامات موثری نیز انجام دادیم. همچنین در بحث مبارزه با قاچاق سوخت نیز در دو ماه گذشته موفق شدیم با اقدامات پلیسی آن را مهار کنیم. در همین راستا تصمیم گرفتیم که برای سال آینده نیز دو موضوع سرقت و مواد مخدر را در دستور کار خود قرار دهیم.

 

احمدی مقدم ادامه داد: در همین راستا برخورد و مبارزه با مواد مخدر و دستگیری معتادان ولگرد، فروشندگان و توزیع کنندگان خرد مواد مخدر از اولویت‌های اصلی پلیس در سال آینده خواهد بود و به نظرم این موضوع ارتباط زیادی نیز با سرقت دارد.

 

وی افزود: در همین راستا حتی اگر لازم باشد پادگان‌های نیروی انتظامی را برابر ماده ۱۶ و ۴۲ قانون، برای نگهداری معتادان ولگرد اختصاص خواهیم داد، همان طور که مشابه این کار را در سال ۸۴ نیز انجام دادیم. از سویی دیگر ما این آمادگی را داریم که واحدهای احتیاطمان را نیز درگیر این موضوع کنیم تا در بحث جمع‌آوری معتادان ولگرد وارد عمل شویم.

 

فرمانده ناجا با اشاره به حضور وزیر کشور در این جلسه ضمن ابراز خشنودی از برگزاری چنین جلساتی اظهار کرد: چنین نشست‌هایی در این موقع از سال که روزهای پایانی است عمدتا به منظور جمع‌بندی عملکرد و آمادگی به ورود به فعالیت‌های سال آینده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن