اجتماعی و فرهنگی

وجود ۱۵۰۰ سازمان مردم نهاد فعال در شهر تهران

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین علی‌اصغر ناصربخت افزود: تاکنون ۱۵۰۰ سازمان مردم نهاد از دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند که از این پس کل امور آنها در وزارت کشور تجمیع می‌شود، البته فعالیت ۷۰۰ سازمان مردم نهادی که به طور کامل در تهران شکل گرفته‌اند شدت و ضعف دارد.

 

وی افزود: این سازمان‌ها پتانسیل بسیار خوبی هستند که در حال حاضر توانسته‌اند با بخش‌های مختلفی ارتباط بگیرند و از جمله اینکه تعدادی از آنها با شورای شهر تهران در ارتباط هستند.

 

وی تاکید کرد: در فرمانداری تهران به دنبال سهیم کردن این سازمان‌ها در حوزه‌های تصمیم‌گیری، تصمیم‌سازی و اجرا هستیم؛ قطعا در بهترین شکل ارتباط سازمان‌های مردم نهاد با فرمانداری، فرآیند کاری آنها منجر به ایفای نقش و مشارکت آنها در حوزه اجرا می‌شود.

ناصربخت ادامه داد: ورود سازمان‌های مردم نهاد در حوزه‌های اجرایی یکی از بهترین تجلی‌های مردم سالاری است و این نگاه استراتژیک فرمانداری تهران در نقش و جایگاه سازمان‌های مردم نهاد موثر است.

وی افزود: این سازمان‌ها بدون واسطه با بدنه اجتماع در ارتباط هستند و به خوبی کاستی‌ها و معضلات جامعه را می‌شناسند و قطعا مسیر قابل اطمینانی برای شناخت فضای اجتماعی هستند. ضمن اینکه در سال‌های گذشته نیز مسائل اجتماعی از تاکیدات مقام معظم رهبری بوده است و ایشان مانند همه موضوعات دیگر تشخیص و تحلیل درستی در مورد مسائل اجتماعی ارائه کردند ما هم در فرمانداری با نگاه ویژه به فرمایشات مقام معظم رهبری به دنبال ایجاد ارتباط از طریق این سازمان‌ها با مردم هستیم تا نگاه بهتری نسبت به معضلات اجتماعی داشته باشیم.

 

وی ابراز امیدواری کرد که در سال آینده شاهد تحولات ملموس‌تری در این حوزه باشیم و معتقدیم با توجه به اینکه تهران الگوی سایر نقاط کشور است می‌توانیم تجربیات پایتخت در حوزه سازمان‌های مردم نهاد را به کل کشور انتقال دهیم.

 

ناصربخت با تاکید بر حمایت از سازمان‌های مردم نهاد گفت: سازمان‌های مردم نهاد نباید کار سیاسی کنند و به دنبال هم‌افزایی و یکی کردن فعالیت تمامی سازمان‌های مردم نهاد هستیم. این سازمان‌ها در شهر تهران برای دریافت حمایت‌ها می‌توانند به ستاد هم‌افزایی حمایت از سازمان‌های مردم نهاد شورای شهر تهران مراجعه کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن