شورای شهر

ادبیات با دیوارنگاری‌های شهر آشتی کند

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین فاطمه دانشور با بیان اینکه در پایتخت، کمتر به ایرانی بودن مردم توجه می شود، افزود: اگر از مباحث ادبی و فرهنگی برای دیوارنگاری‌های شهر استفاده شود، هم مردم با نکات آموزشی بیش از پیش آشنا می شوند و هم نوعی فرهنگ مذهبی و ملی در بین شهروندان ترویج می شود.

 

وی با یادآوری اینکه مردم کشورمان روحیه‌ای مذهبی در کنار نوستالژیک‌های ملی دارند، تصریح کرد: وزن ادبیات در شهر بسیار کم است، حال آنکه اگر ادبیات با دیوارنگاری‌های شهر آشتی کند، پایتخت به شهری فرهنگی بدل می شود.

 

دانشور با یادآوری اینکه روح به شهر دمیده نشده و نیاز به بازنگری کارشناسان و فعالان حوزه هنر دارد، بیان کرد: به نظر می رسد تیم منسجمی پیگیر تحقق این مهم در پایتخت نیست. در حالیکه اگر نوشته‌های شهر در کنار تصاویر، کاربردی تر و ملموس تر با فرهنگ شهروندی شوند، بی شک گام موثری در جهت فرهنگ سازی های مردمی برداشته می‌شود.

 

عضو کمیسیون اجتماعی شورای شهر تاکید کرد: نباید دیوارنگاری ها به شعرنویسی محدود شود و افزود: هنرمندان چه در قالب سازمان‌های مردم نهاد و چه به صورت منحصر به فرد می توانند در جریان دیوارنگاری ها دخالت داشته باشند تا شاخص‌های استاندارد هنر در تبلیغات محیطی شهر رعایت شود که این مهم نیز تنها با حمایت همه جانبه از جامعه هنر امکان پذیر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن