شورای شهر

امیدواریم دولت در سال آینده کمک ویژه‌ای به بخش مترو داشته باشد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین احمد دنیا مالی در یکصد و سی و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران درباره بودجه شهرداری در سال آینده اظهار داشت: زمانی که شهرداری تهران بودجه را به شورای شهر ارائه داد نشست‌های متفاوتی برگزار شد تا به تعادل بودجه‌ای برسیم که بر اساس برنامه ۵ ساله پیش برویم.

وی ادامه داد: امیدواریم دولت در سال آینده کمک ویژه‌ای به بخش مترو داشته باشد چرا که در این بخش با دو مانع اساسی مواجه هستیم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه در ساخت‌وساز مشکلی نداریم گفت: نگرانی ما در حوزه ناوگان مترو و تعمیرات آن است.

دنیا مالی خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک میلیون و ۲۰۰ هزار کیلومتر را طی کرده‌ایم در صورتی که باید هر ۷۵۰ هزار کیلومتر تغییر اساسی در ناوگان مترو صورت بگیرد. امیدواریم با عنایت به اینکه در برنامه ۵ ساله اعتبارات خوبی برای مترو در نظر گرفته شده اقداماتی در ساخت‌ ناوگان داشته باشیم.

وی افزود: شرکت‌های خوبی در تولید ناوگان داریم که باید از ظرفیت‌های آنان استفاده شود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر تهران بیان داشت: با توجه به اینکه مقرر شده ناوگان مترو به ۱۵۰ کیلومتر افزایش یابد بنابراین باید سفارش‌های لازم را از امروز به صنایع بدهیم تا با مشکلات عادی و کمبودها مواجه نشویم.

دنیا مالی بیان داشت: با توجه به خرابی‌های مکرر مترو در سال ۹۳ و نارضایتی‌های مردم در این بخش باید یک حرکت متعالی با توجه به منابعی که پیش‌بینی شده است داشته باشیم تا نارضایتی‌ها نیز کمتر شود. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا