شورای شهر

پرونده آلودگی آب پایتخت هنوز باز است

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین رحمت الله حافظی اعلام کرد: یکی از بحث‌های مطرح در سال دوم برنامه پنج ساله شهرداری تهران این است که شهرداری پایتخت با همکاری دستگاه های مرتبط نسبت به تدوین سندی برای جلوگیری از آبیاری زمین های زراعی با آب‌های جاری و آلوده اقدام کند.

 

رئیس کمیسیون سلامت و خدمات شهری در این باره گفت: به تازگی جلسه ای برای تنظیم این سند در کمیسیون سلامت برگزار شد که از حوزه های مختلف مانند ستاد محیط زیست، استانداری، سازمان آب و فاضلاب شهر تهران و شورای علوم پزشکی نمایندگانی در این جلسه حضور داشتند.

 

این عضو شورا ادامه داد: مهمترین موضوعاتی که باید در این سند مورد توجه قرار گیرد در این جلسه به بحث و گفت و گو گذاشته و درنهایت تبیین شد.

وی افزود: بدین ترتیب مقرر شد تا ظرف مدت یک ماه این سند آماده شود و پس از بررسی در کمیسیون سلامت برای تصویب به صحن شورای شهر تهران ارائه شود.

رئیس کمیسیون سلامت و خدمات شهری تاکید کرد: در حال حاضر با سرد شدن هوا و کاهش مصرف، نگرانی بابت آلودگی نیترات در آب مصرفی شهروندان تهرانی وجود ندارد، اما هنوز برای تابستان آینده این نگرانی را داریم که ممکن است موضوع تکرار شود.

حافظی خاطرنشان کرد: پرونده آلودگی آب تهران هنوز باز است و مستندات موجود آلودگی آب با نیترات با اسناد آن به سازمان بازرسی کل کشور ارائه شده است. بزودی این اطلاعات در اختیار کمیسیون بهداشت و درمان و مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی شهر تهران نیز قرار می گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن