اجتماعی و فرهنگی

شهرداری برای تملک امتیازاتی را برای مالکان در نظر بگیرد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین آیت‌الله محمد علی علوی‌گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با شهردار منطقه 7 قم با اشاره به اینکه دولت باید نقش نظارتی داشته باشد اظهار کرد: حضور دولت در بسیاری از پروژه‌ها در برخی از مواقع سبب نارضایتی مردم می‌شود از همین رو مناسب است که دولت پروژه‌های خود را به مردم و شرکت‌های سرمایه‌گذاری واگذار کرده و بر پروژه‌ها نظارت داشته باشد.

وی افزود: در بسیاری از مواقع رقابت میان شرکت‌های سرمایه گذار سبب حسن عمل می‌شود و از همین رو پروژه‌ها و طرح‌ها بهتر از سابق اجرائی می‌شود.

این مرجع تقلید با اشاره به گردش پول در کشور گفت: برای اینکه سرمایه‌گذاران در امور کشور دخالت داشته باشند باید در پروژه‌های عمرانی بتوانند حضور داشته باشند که این امر رشد اقتصادی را برای کشور به همراه خواهد داشت.

آیت‌الله علوی‌گرگانی تصریح کرد: در بسیاری از کشورها مردم از تملک زمین‌ استقبال می‌کنند که دلیل این امر امتیازدهی مسئولان به مالکان زمین است که باید مسئولان کشور و استان از تجربیات آنان برای آسانتر تملک کردن زمین بهره ببرند.

وی با اشاره به اینکه برخی از صاحبان املاک اجازه تملک زمین خود را به شهرداری نمی‌دهند گفت: ممکن است برخی از صاحبان زمین‌ها بیش از مقدار تعیین شده توسط کارشناس از شهرداری پول مطالبه کنند که باید شهرداری در این راستا با امتیاز دهی به مالک در زمینه تملک سریع‌تر وارد عمل شود.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: هر شهری با توجه به تراکم جمعیت نیاز به گسترش دارد زیرا تراکم جمعیت موجود مشکلاتی را برای شهروندان و شهر به وجود می‌آورد که لازم است مدیران شهری از هم‌اکنون به فکر حل مشکلات شهر برای آینده باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن