اجتماعی و فرهنگی

تجهیز و بهره‌برداری همزمان از ۱۰۰۰ خانه بهداشت در سراسر کشور

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین تجهیز و بهره‌برداری از ۱۰۰۰ خانه بهداشت بطور همزمان در سراسر کشور با هدف محرومیت‌زدایی مناطق محروم، امروز با حضور وزیر بهداشت در روستای زرندین کلید خورد.

 

بنابر اعلام وب‌دا، خانه‌های بهداشت، نقش مهمی در پیشگیری از بیماری‌ها و صیانت از سلامت مردم را به عهده دارند و ارتقای‌ شاخص‌های‌ بهداشتی‌ کشور به ویژه در روستاها مرهون فعالیت‌های آنهاست.

 

بر اساس این گزارش، مهمترین ماموریت خانه‌های بهداشت در مناطق روستایی، ارائه خدمات پیشگیرانه و بهبود کیفیت زندگی، مراقبت مادر، کودک، بهداشت محیط، بهسازی محیط، آموزش مردم، ارائه مکمل‌ و دیگر موارد است که در حال حاضر با توجه به تغییر چهره بیماری‌ها از واگیر به سمت غیر واگیر، برنامه‌های کنترل فشار خون، دیابت و بهداشت روان هم به برنامه خانه‌های بهداشت اضافه شده است.

 

گفتنی است، ساخت، تجهیز، بازسازی و بهره‌برداری از هزار و ۹۹۵ خانه بهداشت جدید تا بهمن ماه امسال همچنین تحول در خدمات مراقبت‌های اولیه برای ۲۳ میلیون روستایی و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر از برنامه‌های وزارت بهداشت اعلام شده بود که اکنون به مناسبت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب، هزار خانه بهداشت افتتاح می‌شود.

 

همچنین قرار است وزیر بهداشت امشب به منظور افتتاح چند پروژه در مراکز درمانی فاطمه زهرا (س)، بیمارستان زارع و کلنیک دنداپزشکی ساری حضور یابد.

 

با حضور هاشمی، اورژانس مرکز قلب استان مازندران نیز افتتاح شد.

 

وی با اشاره به اینکه وزارت بهداشت و درمان در دهه مبارک فجر پروژه‌های بهداشتی و درمانی بسیاری را در سراسر کشور مورد بهره‌برداری قرار داده است، اظهار داشت: باعث افتخار ماست که پروژه‌های مهم و ارزشمندی که خدمات مطلوبی به مردم عزیز ارایه دهد در استان مازندران افتتاح و راه‌اندازی می‌شود.

 

هاشمی با ذکر این نکته که ۱۲ داروی جدید وارد بازار شده است، افزود: در حال حاضر تمام سعی ما بر بهره‌برداری از داروهاست و البته داروهایی را رونمایی می‌کنیم که استانداردهای علمی و پزشکی را رعایت کرده باشند.

 

وزیر بهداشت و درمان اظهار امیدواری کرد: طی ۳ سال آینده صادرات دارویی کشور به ۵۰۰ میلیون دلار برسد.

 

وی همچنین با اشاره به وجود پزشکان متخصصن سرطان در مازندران اذعان داشت: انشاءالله طی دو سال آینده با همکاری رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران و استاندار مازندران، مرکز جامع بیماری‌های سرطان و لاعلاج راه‌اندازی شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن