اجتماعی و فرهنگی

کاهش ۱۵.۸ درصدی غرق شدگی

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین پزشکی قانونی اعلام کرد:‌ در ۹ ماهه امسال ۷۱۲ مرد و ۱۰۰ زن بر اثر غرق‌شدگی جان خود را از دست دادند، این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل تعداد مردان فوت شده بر اثر غرق‌شدگی ۸۱۸ و تعداد زنان ۱۴۶ نفر بود.

بر اساس این گزارش در این مدت استان‌های مازندران با ۱۳۲، خوزستان با ۱۳۰ و گیلان با ۸۷ فوتی بیشترین و استان‌های سمنان با چهار، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، گلستان و مرکزی با پنج و یزد و زنجان هرکدام با هفت فوتی کمترین آمار تلفات ناشی از غرق‌شدگی را داشته‌اند. بیشترین تلفات غرق‌شدگی در رودخانه‌ها در این مدت بر اساس آمارهای موجود بیشترین موارد مرگ بر اثر غرق‌شدگی در رودخانه‌ها با ۲۴۴ فوتی ثبت شده‌است که از این تعداد ۱۸۸ نفر مرد و ۲۶ نفر زن بوده‌اند.

پس از رودخانه ها محدوده‌های خارج از طرح سالم‌سازی دریا با ۱۸۰ فوتی شامل ۱۶۲ مرد و ۱۸ زن بیشترین تلفات ناشی از غرق‌شدگی را داشته‌اند. یادآور می‌شود آمار تلفات ناشی از غرق‌شدگی در محدوده‌ ایمن‌سازی شده دریا تنها شش مرد بوده است.

بر اساس این گزارش آمار تلفات غرق‌شدگی در دریاچه‌های مصنوعی و سد ۷۳ نفر در دریاچه طبیعی ۲۱ نفر، استخر ۱۱۳ نفر، کانال ۷۲ نفر، چاه ۲۱ نفر و سایر مکان‌ها ۱۰۲ نفر بوده است. آمار تلفات غرق‌شدگی در آذرماه امسال نیز با کاهش ۳۰.۴ درصدی مواجه بوده و از ۴۶ نفر در آذر سال گذشته به ۳۲ نفر در سال جاری رسیده‌است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن