شورای شهر

انقلاب اسلامی مایه امید مستضعفان جهان است

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مهندس مهدی چمران در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن در ایلام، اظهار کرد: به ثمر نشستن انقلاب اسلامی یک پیروزی بزرگ در دنیای ما بود که بر اساس تفکر اسلامی شکل گرفت.

 

وی ادامه داد: شخصیت امام خمینی(ره) به عنوان یک شخصیت دینی در میان رهبران انقلاب‌های دنیا بی‌نظیر بود که مردم به مدد او نهضت را با شعارهایی مانند استقلال‌، آزادی، جمهوری اسلامی و نه شرقی و نه غربی به پیروزی رساندند و توانستند نظامی را نه بر پایه‌ تفکرات شرق و غرب بلکه بر اساس اسلام شکل دهند تا مایه امید مستضعفان جهان شود.

 

رییس شورای اسلامی شهر تهران بیداری اسلامی را یکی از برکات انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: امروز مصر، سودان، تونس و عراق بیدار شده‌اند و حکومت‌های خود را به زباله‌دان تاریخ انداخته‌اند و در یمن به پشتوانه‌ این تفکر پیروزی نصیب مردم می‌شود.

 

چمران ادامه داد: امام خمینی(ره) انقلاب را ایجاد و اسلام را پاینده کرد و امروز مقام معظم رهبری این راه را ادامه می‌دهند.

 

وی با اشاره به توطئه‌های دشمنان در آغاز پیروزی انقلاب در شکل حرکت‌های تجزیه طلبانه در کردستان، سیستان و ترکمن‌صحرا با توطئه‌های آمریکا و انگلیس و کودتاهای مختلف و حمله به طبس برای براندازی نظام، ادامه داد: در آن شرایط روحیه‌ شهادت‌طلبی بر کمبود سلاح غلبه کرد.

 

چمران تهاجم فرهنگی را حربه‌ بعدی دشمن برای مقابله با ایران اسلامی عنوان کرد و گفت: دشمنان می‌خواستند هویت ملی و مکتبی ما را بگیرند ولی کور خوانده‌اند چون هر چند ممکن است پول و سلاح آن‌ها از ما بیشتر باشد اما انسجام و وحدت ما از آنها بیشتر است و موج بیداری اسلامی که ره‌آورد انقلاب است آن‌ها را خواهد گرفت.

 

وی پیشرفت علمی جوانان و ملی شدن صنعت گاز و انرژی هسته‌ای را از دستاوردهای انقلاب اسلامی عنوان و تصریح کرد: دشمن دنبال بهانه است و اگر موضوع هسته‌ای حل شود بدون شک مسائل دیگر را مطرح می‌کند چون دشمن از تفکر مردم ایران هراس دارد، تفکری که ایران را در دفاع مقدس به پیروزی رساند.

 

چمران با بیان اینکه سعی دشمن ایجاد تفرقه و دودستگی است و این تجربه را در مورد کشورهایی مانند اوکراین دارد، تصریح کرد: دشمن درباره‌ی ایران چنین قصدی را دارد و به دنبال دوقطبی کردن ملت مسلمان است اما مردمی که در روزهای تاسوعا و عاشورا خونش به جوش می‌آید آماده‌ی هرگونه جانفشانی است.

 

رییس شورای شهر تهران با اشاره به توطئه‌های دشمن در کشورهای اسلامی گفت: باید هوشیار باشیم و متحد و توطئه ارزان شدن نفت را با شکوفایی صنعتی و کشاورزی پاسخ دهیم و در جنگ‌های عقیدتی که ظهور داعش یکی از انها است مقابله صحیحی داشته باشیم و آمادگی رمز پیروزی در این نبردها است.

 

چمران با قرائت بخشی از وصیت‌نامه شهید مصطفی چمران به سخنرانی خود خاتمه داد.

 
 
 
 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا