سیاسی

راهپیمایی با شکوه یوم الله ۲۲ بهمن/جشن سالگرد پیروزی انقلاب در سراسر ایران برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  مراسم راهپیمایی با شکوه ۲۲ بهمن از دقایقی پیش در تهران و همزمان در بیش از ۱۰۰۰ شهر و شهرستان و ۵۰۰۰ روستای سراسرکشور آغاز شد.

مردم همیشه در صحنه تهران نیز از ساعت ۹:۰۰ صبح از مسیرهای ده‌گانه به سوی میدان آزادی حرکت کردند.

علاوه بر حضور مسئولان کشوری و لشکری و ۴۰۰ میهمان خارجی از ۳۰ کشور جهان، امسال بیش از ۲۶۵ خبرنگار خارجی و ۱۵۰۰ خبرنگار ، عکاس و عوامل تصویر برداری و خبری داخلی (در تهران ) وبیش از ۲۸۰۰ خبرنگار،عکاس و تصویربردار در تمامی استانهای کشور و اکثرشبکه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی از جمله ۳۵۰ گروه خبری و تمام شبکه های برون مرزی و جام جم در تهران و تمام شبکه های استانی کشوردر مسیرهای راهپیمایی ، مراسم ۲۲ بهمن را در سراسر کشور، پوشش خبری ـ تصویری می‌دهند.

*نمایش دستاوردهای هوافضای ایران در مسر راهپیمایان ۲۲ بهمن

سازمان هوافضای وزارت دفاع با برپایی غرفه‌هایی در مسیر راهپیمایی، راهپیمایان روز ۲۲ بهمن بخشی از دستاوردهای خود را به نمایش ‌گذاشتند.

در این غرفه‌ها ماکت‌هایی از ماهواره‌برهای سفیر و سیمرغ به نمایش گذاشته شده است.

*اجرای قطعات حماسی توسط رزم‌نوازان نیروی زمینی ارتش در راهپیمایی

رزم‌نوازان نیروی زمینی ارتش با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن به اجرای قطعات حماسی پرداختند.

*راهپیمایان تهرانی توهین به ساحت پیامبر اعظم را محکوم کردند

راهپیمایان در طول مسیر راهپیمایی با در دست گرفتن پرچم‌های لبیک یا رسول‌الله، دست‌نوشته‌هایی در وصف صفات پیامبر اعظم و سر دادن شعار «لبیک یا رسول‌الله»  توهین به ساحت رسو‌ل‌الله را محکوم کردند.

همچنین جمعی از راهپیمایان دست‌نوشته‌هایی در دست گرفته‌اند که بر روی آن به سه زبان عربی، فارسی و انگلیسی نوشته شده «من عاشق محمدم».

*ماکت پهپاد RQ 170 ایرانی در دست راهپیمایان تهرانی

ماکت‌های پهپاد آرکیو ۱۷۰ ایرانی میان راهپیمایی‌کنندگان تهرانی توزیع شد.

بر روی این ماکت جمله‌ای از امام خمینی (ره) «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند» و جمله‌ای از مقام معظم رهبری «ما جهاد با صهیونیست‌ها را واجب می‌دانیم» نقش بسته است.

پهپاد آرکیو ۱۷۰ آمریکایی از پیشرفته‌ترین پهپادهای آمریکایی بود که حدود سه سال پیش توسط رزمندگان سپاه به غنیمت گرفته شد و با طراحی معکوس مدل ایرانی آن چندی پیش به پرواز درآمد.

*سلفی‌ نسل چهارمی‌های انقلاب با تصاویر جوانان سال ۵۷

یکی از نکات جالب توجه راهپیمایی امروز این بود که نسل چهارمی‌های انقلاب با گرفتن سلفی‌هایی در صدد برآمدند تا تصاویر جوانان سال ۵۷ را بازنمایی کنند.

*مطالبه جوانان از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای برای حفظ حرمت خون شهدای هسته‌ای

جمعی از جوانان دهه هفتادی سرزمین ما با پوشیدن تیشرت‌هایی که شعارهای «شهدا شرمنده‌ایم» بر روی آن نقش بسته بود در شعارهای خود اعلام کردند که اجازه نخواهند داد خون شهدای انقلاب و هشت سال جنگ تحمیلی،  به ویژه شهدای هسته‌ای پایمال شود.

 این جوانان با سر دادن شعارهایی از جمله «رمز بزرگ پیشرفت، یک اقتصاد ذی‌نفع»، «خون شهیدان بر زمین جاری است؛ مذاکره با ‌آمریکا خواری است»، «نژادپرست مکار، آمریکای فریبکار»، «نه تحریم نه ذلت مذاکره با عزت با حفظ شان ملت»، «ملت آزاده ما بیداره فتنه دشمنان اثر نداره» ایستادگی خود را بر آرمان‌های انقلاب و نظام اعلام کردند.

این جوانان اعلام کردند از مذاکره‌ کنندگان هسته‌ای می‌خواهیم اجازه ندهند خون شهدای هسته‌ای کشورمان پایمال شود و ما برای حفظ عزت و شرف ملتمان تا پای جان خود می‌ایستیم.

*قربانی: چارچوب‌های تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای از سوی رهبری مشخص شده است/ پای میز مذاکره باید ایستادگی کرد

موسی قربانی معاون حقوقی دیوان عدالت اداری در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن در تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، در پاسخ به سوالی درباره ادامه روند مذاکرات هسته‌ای با توجه به حمایت‌های اخیر مقام معظم رهبری از تیم مذاکره‌کننده و همچنین گستاخی‌های طرف آمریکایی‌ گفت: تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای با توجه به حمایت‌های رهبری باید قوی‌تر از گذشته به میدان بیاید.

وی ادامه داد: تیم مذاکره‌کننده ما امروز هم حمایت رهبری را دارد و هم حمایت‌های چشمگیر مردم را کسب کرده و در مسیر مذاکرات چارچوب‌های این تیم نیز مشخص شده است.

این نماینده ادوار مجلس با بیان اینکه امروز خط قرمز برای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کاملا مشخص شده تصریح کرد: الان دیگر تیم مذاکره‌کننده ما باید قرص و محکم به میدان بیاید و در برابر زیاده‌خواهی‌های آمریکا ایستادگی کنند.

معاون حقوقی دیوان عدالت اداری  در پایان تصریح کرد: ما در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا باید با تمام توان بر روی حرف خود ایستادگی کرده و از منافعمان عقب‌نشینی نکنیم و در این راه اگر مذاکرات به نتیجه نرسید به دنیا اعلام کنیم که آمریکایی‌ها میز مذاکره را به هم ریختند.

*نمایشگاه کتاب سبک زندگی اسلامی – ایرانی برگزار شد

نمایشگاه کتاب سبک زندگی اسلامی – ایرانی با مشارکت ناشران معتبر کشور و حمایت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مؤسسه نمایشگاه‌‌های فرهنگی ایران از سوی مؤسسه فرهنگی هنری قدر ولایت در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن دایر شده است.

در این نمایشگاه کتاب‌هایی با موضوعات سبک زندگی اسلامی  – ایرانی و همچنین کتاب‌های تاریخ انقلاب اسلامی از آغاز تا جنگ تحمیلی و کتاب‌هایی از امام خمینی عرضه می‌شود.

این نمایشگاه تخفیف ویژه‌ای را برای راهپیمایان ۲۲ بهمن در نظر گرفته است.

نمایشگاه کتاب سبک زندگی اسلامی – ایرانی تا ۲۴ بهمن دایر است

*همدردی راهیمایان تهرانی با خوزستانی‌ها/ دولت به کمک مردم خوزستان بشتابد

جمعی از راهپیمایان از حوالی چهارراه ولیعصر وارد خیابان انقلاب شدند ماسک‌هایی روی صورت خود گذاشته بودند. این افراد دست‌نوشته‌هایی به دست گرفته بودند که بر روی آن نوشته شده بود «دولت به یاری مردم خوزستان بشتابد».

*جنتی: تکلیف تیم هسته‌ای را مقام معظم رهبری مشخص کردند/ مذاکرات یک مرحله‌ای انجام شود

آیت‌الله احمد جنتی عضو مجلس خبرگان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: امروز روز عید ما است، با اینکه در تقویم ذکر نشده، ولی ۲۲ بهمن عیدی بالاتر از نوروز است.

وی افزود: امروز روزی است که عزت‌مان را حفظ کردیم و قدرت و استقامت خود را نشان دادیم. امروز روز مقاومت در برابر تهدیدها است.

جنتی گفت: به استکبار اعلام می‌کنیم که هر چه گزینه دارند پیاده کنند، ما نمی‌ترسیم.

وی با بیان اینکه تکلیف تیم هسته‌ای را مقام معظم رهبری مشخص کرده‌اند، گفت: مذاکرات باید در یک جلسه و یک برنامه انجام شود تا نتوانند ما را دور بزنند، حرف ما در مذاکرات روشن است

*هاشمی شاهرودی: تیم مذاکره‌کننده ایران با انجام مذاکرات یک مرحله‌ای حق ملت را حفظ می‌کند

 هاشمی شاهرودی عضو مجلس خبرگان در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران گفت: برای مقابله با استکبار جهانی در راهپیمایی حاضر شدیم تا عزت مردم را نشان دهیم و عزت بیشتری در انقلاب ایجاد شود.

وی در رابطه با تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای گفت: تیم هسته‌ای با قدرت بیشتری برای مذاکره می‌رود و با توجه به سخنان مقام معظم رهبری زیر بار حرف استکبار نمی‌رود و حق ملت را حفظ می‌کند.

هاشمی شاهرودی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در انجام مذاکرات یک مرحله‌ای گفت: مذاکرات یک مرحله‌ای درست است زیرا اگر مذاکرات در چند مرحله صورت گیرد استکبار با نیرنگ سعی می‌کند از راه‌های مختلف مانند برنداشتن تحریم مسائلی را برای ما ایجاد کند.

*تابوت داعش بر دوش راهپیمایان ۲۲ بهمن

مردم انقلابی ایران اسلامی صبح امروز در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ماه تابوت نمادین از داعش در دست داشتند و این تابوت را تشیع می‌کردند.

*راه‌اندازی یک موتور جستجوگر جدید ملی در آینده‌ای نزدیک

 محمود واعظی وزیر ارتباطات صبح امروز (چهارشنبه) در راهپیمایی در جمع راهپیمایان ایرانی در جمع خبرنگاران از راه‌اندازی یک موتور جستجوگر جدید ملی در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

وی همچنین در مورد فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی براینکه در مذاکرات ابتدا نباید بر سر کلیات توافق شود و سپس بر سر جزئیات توافق صورت بگیرد گفت: قطعا تک‌مرحله‌ای شدن توافق در دستور کار تیم مذاکره‌کننده کشورمان قرار خواهد گرفت.

*کنایه راهپیمایان تهرانی به پیاده‌روی ظریف و کری/«ما بیسوادیم اما فهمیده‌ایم آمریکا قابل اعتماد نیست»

جمعی از راهپیمایان که از حوالی خیابان وصال وارد خیابان انقلاب شدند دست‌‌نوشته‌هایی درباره پیاده‌روی محمدجواد ظریف و جان‌‌کری وزرای امور خارجه ایران و آمریکا در دست داشتند که بر روی آن نوشته شده بود آقای ظریف! شما با وزیر خارجه شیطان بزرگ قدم زدید، فقط خواستیم بگوییم ما بیسوادیم اما فهمیده‌ایم آمریکا قابل اعتماد نیست».

این افراد که سربند «من انقلابی‌ام» را بر پیشانی خود بسته بودند پرچم‌های سه رنگ کشورمان را نیز حمل می‌کردند.

*مطالبه مردم از مسئولان برای محاکمه متخلفان اقتصادی/ضرورت توجه به فرمان ۸ ماده‌ای رهبر انقلاب

مردم تهران با سردادن شعارهایی خواستار اقدام قاطع قوه قضائیه در برابر متخلفان اقتصادی شدند.

راهپیمایان تهرانی با پخش پوسترهایی درخصوص فرمان ۸ ماده‌ای رهبر معظم انقلاب درباره مبارزه با مفاسد اقتصادی خواستار اقدام قاطع قوه قضائیه در برابر متخلفان شدند.

*روحانی:‌ حضور گسترده مردم در مراسم ۲۲ بهمن غرور آفرین است/هیچ قدرتی نمی‌تواند ملت ایران را از راهشان باز دارد

حجت‌الاسلام حسن روحانی در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن و در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهارداشت: این حضور گسترده مردم در مراسم باشکوه ۲۲ بهمن نشان می‌دهد که هیچ قدرتی نمی‌تواند مردم ایران اسلامی را از راهشان باز دارد.

رئیس‌جمهور افزود: این ملت با حضورشان نشان دادند که تا آخر ایستادگی و مقاومت می‌کنند و دست‌های این ملت نه تنها بسته نیست بلکه امروز بازتر از همیشه است.

*نسل سوم و چهارم انقلاب دانشمند هسته‌ای شدند

جمعی از نسل سوم و چهارمی‌های انقلاب که از حوالی میدان انقلاب به جمع راهپیمایان پیوستند با پوشیدن روپوش‌های سفید و در دست گرفتن تصاویر شهدای هسته‌ای، بر لزوم ادامه دادن راه دانشمندان هسته‌ای تاکید کردند.

*امیر اسماعیلی: در مذاکره نباید زورگویی باشد

امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی کشور با حضور در جمع راهپیمایی‌کنندگان تهرانی اظهار داشت: اولین خاصیت یوم‌الله ۲۲ بهمن، رزمایش فرهنگی بودن آن است. امروز جوانان زیر ۳۰ سال حضور پرشوری در راهپیمایی دارند.

وی افزود: خاصیت بعدی، رزمایش اجتماعی بودن این راهپیمایی است. کشورهایی که دم از حقوق بشر می‌زنند، بدانند ملت ایران این نماد اجتماعی را با حضور خود در راهپیمایی نشان داده و سازمان ملل باید ببیند که مردم ما چگونه حقوق شهروندی را نشان می‌دهند.

اسماعیلی تأکید کرد: بعد دیگر آن، رزمایش سیاسی است، آنهایی که به ظاهر قلم مذاکره به دست گرفته‌اند اما غیرمذاکره و غیرمنطقی جلو می‌آیند دچار سردرگمی شده‌اند. محورهای جمهوری اسلامی مشخص است و ما با مذاکره منطقی موافقیم.

فرمانده پدافند هوایی گفت: ملت ما ملتی استکبارستیز است و زیر بار روز نمی‌رود و ۲۲ بهمن تلفیق سه رزمایش فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است.

اسماعیلی همچنین با اشاره به مذاکرات ایران و ۱+۵ گفت: در مذاکرات هر دو طرف باید منطقی رفتار کنند و با توجه به اینکه طرف ایرانی کاملاً منطقی رفتار می‌کند، اما طرف روبه‌رو اینگونه نیست. در مذاکره نباید زورگویی باشد.

وی ادامه داد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در مذاکرات و موضوعات سیاسی روی میز، زیر میز و پشت پرده نداریم. ایران در این مذاکرات خیلی راحت جلو آمد، اما ۱+۵ از روز اول حرف‌هایشان با خودشان هم یکی نبود، این درست نیست. مقام معظم رهبری نظرشان این است که همه حرف‌ها در جلسه گفته شود.

فرمانده پدافند هوایی خاطرنشان کرد: مرزهای ایدئولوژی، عقیدتی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران تا کنار دشمنان رسیده و ما به مرزهای خودمان محدود نیستیم.

اسماعیلی در پایان گفت: راهپیمایی ۲۲ بهمن نماد اقتدار و مظهر جمهوری اسلامی است و این حضور خسارت معنوی بالایی برای دشمنان دارد تا دوباره بخواهند از نظر فرهنگی، ایران هراسی کنند. از سوی دیگر، هزینه‌های مادی‌ نیز برای آنها دارد، زیرا دیگر بحث توپ و تانک و موشک نیست، آنها باید برای این حضور میلیونی، گزینه‌هایی روی میز داشته باشند.

*حضور پرشور مردم خوزستان در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال/گرد و غبار سنگین هم حریف خوزستانی‌ها نشد

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان گفت: گرد و غبار سنگین و شرایط نامناسب جوی نتوانست مانع حضور پرشور مردم خوزستان در راهپیمایی امسال شود و مردم استان شانه به شانه هم در راهپیمایی حضور پیدا کردند.

*یادگاری: تمام خطوط سیاسی در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کردند

محمدحسین یادگاری عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: راهپیمایی‌های ۲۲ بهمن همه ساله باشکوه‌تر از سال‌های گذشته بوده است و امسال نیز یک جشن باشکوه برگزار شد زیرا تمام خط و خطوط‌های سیاسی در این راهپیمایی شرکت کردند.

وی با بیان اینکه سخنان مقام معظم رهبری در حضور قشرهای مختلف بسیار تاثیرگذار بود، گفت: البته همه ساله قشرهای مختلف به خاطر عشق به دین، ولایت و نظام در راهپیمایی شرکت می‌کنند و امسال نیز بیشتر از سال‌های گذشته شرکت کردند.

یادگاری با اشاره به حضور نسل جوان در میان راهپیمایان گفت: نسل جوان عاشقانه‌تر و با منطق‌تر از سال‌های گذشته در راهپیمایی  شرکت کردند و با آگاهی و اطلاعات بیشتر بر علیه استکبار شعار می‌دهند.

وی ادامه داد: دستاوردهای علمی، سیاسی و نظامی ما افتخاراتی است که از سوی جوانانمان به دست آمده است و به کوری چشم دشمنان هرساله جوانان بیشتر شرکت می‌کنند.

قدیانی: مذاکرات در چارچوب عزت ملی انجام شود

حسین قدیانی رئیس سابق سازمان بسیج دانشجویی در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران گفت: ملت ما همواره نشان داده که به آرمان‌های امام و انقلاب وفادار بوده و باوجود سختی‌ها و تنگناها آگاه است و می‌داند که این انقلاب یک انقلاب مردمی است.

وی افزود:‌در راهپیمایی ۲۲ بهمن تقابل ما به طور مستقیم با آمریکا انجام می‌شود و امسال حضور مردم پرشورتر از سال‌های گذشته است.

قدیانی گفت: ما همواره خواستیم اثبات کنیم که خواهان صلح هستیم ولی این مسئله باید با حفظ اقتدار ملی انجام شود.

وی مردم را اصلی‌ترین پشتوانه فعالیت‌های نظام دانست و گفت: در بحث مذاکرات از تیم مذاکره کننده حمایت می‌کنیم تا مذاکرات در چارچوب عزت و اقتدار ملی انجام شود.

* آخوندی: حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان از وحدت ملی ایران است

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت:‌این انقلاب از دل مردم بلند شده و همچنان متکی به نیروهای مردمی است و خوشبختانه حضور مردم نشان می‌دهد این انقلاب پیوند استراتژیک خود را با مردم حفظ کرده و می‌کند.

آخوندی ادامه داد: حضور مردم نشان از وحدت و یکپارچگی مردم است و در پیشبرد سیاست داخلی و خارجی ما نیاز به وحدت داریم.

وی در خاتمه اظهار داشت: حضور گسترده مردم در این راهپیمایی بیانگر اجماع ملی برای پیشبرد اهداف انقلاب است. مردم همواره پشتیبان نظام و رهبری بوده‌اند و از این آرمان خود دست برنخواهند داشت.

اژه‌ای: مردم با تمام وجود حس کردند که نمی‌توان به آمریکا اعتماد کرد

 حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه در حاشیه مراسم راهپیمایی روز ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران با پرشور و احساس خواندن راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال در تهران، گفت: فرقی که راهپیمایی امسال با سال‌های گذشته دارد این است که مردم ما امروز با تمام وجود لمس کردند که نمی‌توان به دشمن اعتماد کرد؛ آن هم دشمن ستیزه‌‌جویی مانند آمریکا.

وی ادامه داد: این واقعیت و حفظ مردم در تمام شعارها و گفته‌های آنان قابل لمس است و همه آن را می بینند.

*رضایی:بیش از این نباید در مورد مذاکرات وقت تلف شود/ توافق سیاسی یک شکلات است

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع راهپیمایان تهرانی اظهار داشت: باید سریع‌تر مذاکرات به نتیجه برسد و مسائل مربوط به تولید کشورمان که در بلاتکلیفی قرار دارد زودتر مشخص شود.

وی درباره پیام راهپیمایی ۲۲ بهمن نیز گفت: این حضور مردم به این معناست ما بر ارزش‌های انقلاب خود ایستادیم و این نعمت بزرگ را از دست نمی‌دهیم.

رضایی افزود: توافق سیاسی یک شکلات محسوب می‌شود و مسائل ما را خیلی حل و فصل نمی‌کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: البته در مورد مذاکرات هسته‌ای به اندازه کافی صحبت شده است و نقاط اختلاف توافق روشن است.

وی با بیان اینکه نباید بیش از این وقت تلف کرد، گفت: اگر مذاکرات سریع‌تر به توافق برسد، مسائل مربوط به تولید داخلی سریع‌تر مشخص می‌شود.

*پرچم‌های شیطان بزرگ، روباه پیر و رژیم اشغالگر قدس در خشم انقلابی مردم سوخت

راهپیمایان تهرانی در طول مسیر راهپیمایی بارها پرچم شیطان بزرگ، روباه پیر و رژیم اشغالگر قدس را به آتش کشیدند تا خشم و انزجار خود از سیاست‌های استکباری ابرقدرت‌ها را نشان دهند.

*عارف: افراطیون به خواست ملت و رهبری توجه کنند

محمدرضا عارف رئیس بنیاد امید ایرانیان در حاشیه راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران در رابطه با این سؤال که شما چند روز پیش خواستار رفع کدورت‌ها و سوءتفاهم‌ها میان مسئولان نظام شدید برای این کار چه پیشنهادی دارید، گفت: راهکار این مسئله توجه به آرمان‌های انقلاب و اصولی است که مورد پذیرش همه مردم است تا به این وسیله کدورت‌ها و مناقشاتی که در زمره سلیقه‌ها محسوب می‌شود را از میان برداریم.

وی گفت: باید تلاش کنیم دنباله‌رو رهبری باشیم و به بیانات و فرمایشات ایشان توجه کنیم.

عارف ادامه داد: مردم امروز به مسئولان پیام می‌دهند، پیام امروز مردم به مسئولان وحدت و توجه به منافع ملی است و مردم از مسئولان می‌خواهند که اختلافات را کنار بگذارند.

وی خاطرنشان کرد: اگر به نکاتی که مورد توجه مردم است توجه کنیم هیچ مشکلی نخواهیم داشت و مشکلات کشور حل خواهد شد.

رئیس بنیاد امید ایرانیان در ادامه اظهار داشت: من از افراطیون و تندروها می‌خواهم به خواست ملت و رهبری توجه کنند و تلاش کنند از رهبری جلو نیفتند.

عارف در خاتمه در رابطه با بحث مذاکرات هسته‌ای افزود: موضع ما در مذاکرات هسته‌ای توجه به منافع ملی است.

*طیب نیا: حضور باشکوه ملت ایران در راهپیمایی امروز سبب می‌شود مسئولان بهتر از حقوق هسته‌ای آنان دفاع کنند

 علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حضور مردم بهترین پشتیبان برای مذاکره‌کنندگان هسته‌ای است.

وی افزود: دشمن در حال نظاره است که تحریم‌ها تأثیری نداشته است و این انتظام و وحدت در راهپیمایی امروز سبب می‌شود تا مسئولان ما بتوانند بهتر از حقوق بحق ملت دفاع کنند.

الیاس حضرتی: نظام و دولت با آمریکا اتمام حجت کردند/ اگر امریکا کارشکنی‌ کند مذاکرات به نتیجه نمی‌رسد

عضو حزب اعتماد ملی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس درباره سخنان اخیر مقام معظم رهبری اظهار داشت: مقام معظم رهبری همیشه پشتیبان تیم مذاکره‌کننده بوده‌اند و آنها را به عنوان افسران میدان نبرد تأکید داشتند که همه گروه‌های سیاسی باید پشتیبان زحمات آنها باشند.

حضرتی ادامه داد: مقام معظم رهبری این بار بسیار واضح و روشن خط‌ مشی و چارچوب مذاکره را مشخص کردند و همچنان بر مواضعی که عمدتا از طرف دولت در مذاکرات اعلام می‌شود، اعلام پشتیبانی کردند.

عضو حزب اعتماد ملی با بیان اینکه مجموعه نظام و در رأس آن مقام معظم رهبری و دولت جمهوری اسلامی با دشمنان خود اتمام حجت کرده است، یادآور شد: توپ در حال حاضر در زمین آمریکاست که با تمام انعطافی که طرف ایرانی از خود نشان داده است آنها نیز باید از خود انعطاف نشان دهند تا بتوان در شرایط برد – برد نتیجه‌گیری کرد.

وی تأکید کرد: اگر آمریکا بخواهد باز هم در مذاکرات کارشکنی کند، مذاکرات به نتیجه نخواهد رسید.

*حمل ماکت مسجدالنبی (ص) توسط راهپیمایان تهرانی

 راهپیمایان تهرانی ماکت مسجدالنبی را در پی اهانت نشریه فرانسوی به پیامبر اکرم (ص) در مسیر راهپیمایی حمل کردند.

روی این ماکت بنری نصب شده که به زبان‌های فارسی و لاتین جمله «من عاشق محمدم» نوشته شده است.

*سرافراز: دو مرحله‌ای کردن مذاکرات فقط منجر به طولانی شدن روند آن می‌شود

محمد سرافراز رئیس سازمان صداوسیما با حضور در جمع راهپیمایان تهرانی در جمع خبرنگاران اظهارداشت: تحریم‌های ظالمانه‌ای که علیه ایران انجام شده و طولانی شدن مذاکرات قطعاً حق ملت ایران نیست.

وی در مورد تک‌مرحله‌ای شدن توافق که رهبر معظم انقلاب اخیراً بر آن تأکید داشتند گفت: باید تحریم‌ها برداشته شود.

سرافراز اضافه کرد: طرح دو مرحله‌ای کردن مذاکرات منجر به طولانی شدن آن می‌شود و این درست نیست، چرا که باید تکلیف مذاکرات مشخص شود.

*پهلوان: غرب و آمریکا می‌خواهند با تقسیم و تمدید مذاکرات از ما باج‌خواهی کنند

علی پهلوان دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به سیل عظیم جمعیت در راهپیمایی ۲۲ بهمن سال جاری اشاره کرد و اظهار داشت: ملت امروز با حضور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان داد همچنان پشت نظام و ولایت ایستاده‌اند و تحریم‌ها و تهدیدها ذره‌ای آنها را در مسیر خود دچار تردید نکرده است.

وی گفت: همانطور که  رهبر معظم انقلاب در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش و پدافند هوایی اشاره کردند، ملت ایران امروز در ۲۲ بهمن ۹۴ نشان داد که زیر بار حرف زور نخواهد رفت و پاسخ مناسبی به تهدیدهای دشمنان داد.

این فعال دانشجویی با اشاره به  مطرح شدن بحث تمدید مذاکرات یا تقسیم آن به جزئیات و کلیات ادامه داد: غرب و آمریکا با این راه می‌خواهند به ما امتیاز ندهند و از ما باج‌خواهی کنند.

پهلوان در ادامه افزود: آمریکا و غرب امروز باید پیام ملت را درک کنند و بدانند ملت همچنان بر سر استقلال و عزت خود استوار ایستاد و تا آخر هم خواهد ایستاد. مردم امروز نشان دادند که برای حفظ ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب و نظام از هیچ تهدید و تحریمی نمی‌ترسند.

پهلوان تاکید کرد: مسلما حضور مردم در راهپیمایی امروز پیام شفافی به مستکبران و دشمنان داخلی و خارجی بود، دشمنان امروز باید صدای ملت ایران را بشنوند و دست از زورگویی برداند، بدانند که ملت تا آخر ایستاده‌است.

وی در خاتمه اظهار داشت: مسئولان دیپلماسی کشور نیز باید به پشتیبانی این ملت که امروز در راهپیمایی شرکت کرده و با توجه جدی به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب مذاکرات را ادامه دهند و مطمئن باشند اگر بیانات رهبری را مدنظر قرار دهند نزد ملت سرافراز خواهند شد.

*در خواست برای رسیدگی به پرونده‌های «پشت گرم‌ها»

در مسیر راهپیمایی پرچم‌های راهپیمایان با مضامین هشدار نسبت به هرگونه توافق ننگین در مذاکرات هسته‌ای به چشم می‌خورد.

جوانان شرکت کننده در راهپیمایی سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استقبال فراوانی از پرچم‌های حاوی جمله «لبیک یا خامنه‌ای» کردند.

پرچم‌های دیگری با مضمون «ما تا آخر ایستاده‌ایم» و تابلونوشته‌هایی با محتوای «توافقات ننگین مایه ذلت ماست» در دست جمعیت شرکت‌کننده به چشم می‌خورد.

به گزارش خبرنگار فارس حاکی است در خیابان آزادی بنر بزرگی از شیخ سلمان روحانی مبارز بحرینی که در زندان‌های آل خلیفه در بازداشت به سر می‌برد با عنوان «انقلاب ادامه دارد» نصب شده است.

برخی دیگر از حاشیه‌های راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن در خیابان آزادی حد فاصل دانشگاه صنعتی شریف تا میدان آزادی از این قرار است:

* در غرفه سازمان ثبت‌احوال کشور تصویر بزرگی از صفحه اول شناسنامه رهبر کبیر انقلاب نصب شده است.

* غرفه وزارت ورزش و جوانان با استقبال بسیار زیاد جوانان و ورزش‌دوستان شرکت‌کننده در راهپیمایی مواجه شده است.

* غرفه فجر پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف در مقابل درب این دانشگاه برپا شده است و در آن دستاوردهای فنی و علمی دانشجویان این دانشگاه از جمله چاپگر سه بعدی و دستگاه فیلمبرداری و نقشه‌برداری از ارتفاع بالا به نمایش گذاشته شده است.

* بسیج دانشجویی در غرفه خود طوماری با عنوان مطالبه از قوه قضاییه برای رسیدگی به پرونده‌های «پشت گرم‌ها» تنظیم کرده است که با استقبال چشمگیر مردم و جوانان مواجه شده است.

* غرفه فرهنگی، هنری، خدمات و پذیرایی دفاتر پیشخوان سازمان ثبت‌احوال کشور تصویر بزرگی از صفحه اول شهید صنعت هسته‌ای کشور مصطفی احمدی‌روشن نصب کرده است.

* معاونت فرهنگی قوه قضاییه در غرفه خود اقدام به برپایی کرسی‌های رایگان مشاوره حقوقی با حضور وکلای دادگستری نموده است.

* خانه شهریاران جوان در غرفه خود نامه‌ای از زبان جوانان کشورمان خطاب به جوانان اروپایی و آمریکای شمالی به صورت طومار تنظیم کرده است که با مطلعی مشابه نامه رهبر معظم انقلاب – به عموم جوانان در اروپا و آمریکای شمالی – به امضای مردم انقلابی و جوانان می‌رسد.

*غرفه‌ای تحت عنوان زحمات انقلاب اسلامی در بنرهای بزرگی به برشمردن نعمت‌های انقلاب از جمله ولایت فقیه، عدالت، پیشرفت، عزت و اقتدار، سایه سار فرهنگ و اخلاق، توسعه اجتماعی و مردم‌سالاری دینی پرداخته است.

* غرفه‌ دیگری با نام بیعت با امام و شهدا برپا شده است که در دفتری که در اختیار راهپیمایان گذاشته است آنان با جملاتی با مضامین وفاداری به انقلاب و پیروی از مقام معظم رهبری و اعلام انزجار از استکبار جهانی و جریانات تکفیری بیعت مجدد خود را با نظام جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌کنند.

*در این غرفه همچنین ظروف بلور آبگینه مزین به تصاویر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و رهبر معظم انقلاب، آیت‌الله طالقانی و شهدای دانشجوی ۸ سال دفاع مقدس عرضه می‌شود. صنایع دستی و ابتکارات آزادگان سرافراز کشورمان در اردوگاه‌های بعثی همچون تخته وایت‌برد ، آبسردکن، ماشین دستگاه لباسشویی و سرویس بهداشتی و … در معرض دید عموم راهپیمایان گذاشته شده است.

* کوشکی : قرارداد سال ۸۲ هیچ‌گاه در مذاکرات تکرار نمی‌شود

محمدصادق کوشکی استاد دانشگاه با حضور در جمع راهپیمایان تهرانی و در جمع خبرنگاران درباره سخنان اخیر رهبری از تیم مذاکره‌کننده و تأکید معظم له بر لزوم توافق یک مرحله‌ای اظهار داشت: این توافق یک مرحله‌ای به شرط آنکه آمریکا دست از خوی استکباری خود بردارد توافق یک مرحله‌ای شدنی است چرا که در این صورت پرونده هسته‌ای ما یک اتفاق عادی بود و نیازی به توافق و مذاکره نداشت.

کوشکی ادامه داد: مشکل از آنجا آغاز شد که آمریکا نه تنها مایل نیست که از خوی استکباری خود دست بردارد بلکه احساس می‌کند بخشی از مسئولان ایرانی مرعوب شده‌اند و می‌خواهند فشار بیاورند.

این استاد دانشگاه با تأکید بر اینکه مفاد NPT کاملا روشن است یادآور شد: در حال حاضر بیش از چند دهه است که NPT به توافق رسیده و ما نیز پذیرفته‌ایم.

وی در خصوص یک مرحله‌ای شدن توافق با طرف ۱+۵ تصریح کرد: دولت نمی‌تواند برخلاف سیاست‌هایی که رهبری نظام ترسیم کرده است، حرکت کند و آنچه یک بار در قالب تعلیق رخ داد، برای تاریخ بود و الان اوضاع و شرایط جهانی تغییر کرده است و از این رو هیچگاه سال ۸۲ تکرار نخواهد شد.

*وزیر نفت:سخنان مسئولان آمریکایی در رابطه با بسته بودن دست مردم ایران در مذاکرات شوخی و رجزخوانی است

بیژن زنگنه وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران در رابطه با کاهش قیمت نفت گفت: این مسئله، مسئله پیچیده‌ای است و یک‌بعدی نیست. برای حل این مسئله نیاز است که پیگیری‌هایی انجام شود البته بخشی از آن هم با گذشت زمان حل خواهد شد.

زنگنه در رابطه با حضور مردم در راهپیمایی امروز افزود: مردم امروز حضور گسترده‌ و باشکوهی در این راهپیمایی داشتند. این مردم همواره با بصیرت تمام پشت سر نظام و آرمان‌‌های انقلاب بوده و خواهند بود.

وی در رابطه با اینکه اخیرا برخی از مسئولین آمریکا گفته‌اند دست مردم آمریکا در مذاکرات بسته است، گفت:‌ این حرف‌هایی که مسئولان آمریکا در این رابطه می‌زنند شوخی و رجزخوانی است.

*قطعنامه راهپیمایی سراسری یوم‌الله۲۲ بهمن‌ماه
قطعنامه پایانی راهپیمایی سراسری یوم‌الله۲۲ بهمن‌ماه ۱۳۹۳ در جمع راهپیمایان مردم تهران در میدان ازادی قرائت شد.

متن کامل این قطعنامه بدین شرح است:
وَ لَقَدْ کَتَبْنا فِی الزَّبُورِ مِنْ بَعْدِ الذِّکْرِ إنَّ الْأَرْضَ یَرِثُها عِبادِیَ الصَّالِحُونَ (سوره انبیاء /۱۰۵)
حمد و سپاس بی‌پایان، خداوند یکتای بی‌همتا را که ملت ایران را از نعمت ولایت و بیداری بهره‌مند ساخت تا به برکت رهبری های حکیمانه و مدبرانه حضرت امام(ره) و خلف صالح و شایسته ایشان حضرت امام خامنه‌ای(مدظله العالی)، انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، در عصر جدیدی از تاریخ بشریت، الگوی نجات‌بخش سایر ملل و جوامع قرار گیرد.
اینک در طلیعه‌ی سی و هفتمین بهار عزت و آزادی که انقلاب اسلامی با اقتدار ذاتی و عمق راهبردی و تعیین‌کننده خود، روح تازه‌ای در کالبد امت اسلامی دمیده و با گسترش "حوزه مقاومت" و
"عرصه تقابل راهبردی با نظام سلطه و استکبار"، فصل نوینی ـ که در آن احیای معنویت و فهم راستین و دقیق از اسلام عزیز می‌درخشد ـ را فراروی جامعه‌ی بشری قرار داده و با تحمیل شکست‌های پی در پی به جبهه‌ی دشمنان اسلام ناب محمدی(ص)، نوید‌بخش تغییر "هندسه قدرت جهانی" گردیده است، ما شرکت‌کنندگان در راهپیمایی سراسری و دشمن‌شکن یوم‌الله ۲۲ بهمن‌ماه که در تقارن با تحولات سرنوشت‌ساز منطقه‌ای اهمیت معناداری یافته است؛ مواضع خود را با بانگ رسای توحیدی"الله اکبر"و "خامنه‌ای رهبر" به جهانیان اعلام می‌داریم:
۱ـ ملت انقلابی و شهیدپرور ایران اسلامی، با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام و تجلیل از حماسه‌آفرینی‌های جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های معظم شهیدان گرانقدر، ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های بلند امام راحل(ره)، رمز تداوم انقلاب اسلامی و پیشرفت همه‌جانبه کشور و عبور از چالش‌ها و مشکلات فراروی ـ به‌ویژه توطئه‌های متراکم و مستمر جبهه دشمن و معاندین انقلاب اسلامی و
در رأس آن شیطان بزرگ امریکای جنایتکار ـ را تمسک به "ولایت مطلقه فقیه" و اطاعت از رهنمودهای حکیمانه و خردمندانه رهبر فرزانه انقلاب(مدظله العالی) دانسته و هرگونه تلاش و اقدامی که بخواهد "فصل‌الخطاب" بودن منویات رهبری در جامعه و نظام اسلامی را خدشه‌دار سازد، شدیداً محکوم می‌نماید.
۲ـ ملت رشید و متحد ایران؛ با تأسی به وصایای حضرت امام(ره) و منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، حفظ وحدت ملی را تکلیف شرعی آحاد مردم و مسئولین کشور دانسته و ضمن تأکید بر ضرورت انسجام و یکپارچگی بین اقوام، طوائف و مذاهب به‌ویژه وحدت و هم‌افزایی میان شیعه و سنی
در جغرافیای ایران اسلامی، هرگونه اقدام وحدت‌شکنانه و تفرقه‌انگیزی که مسائل اصلی کشور را
به حاشیه برده و اسباب خرسندی و سوء استفاده دشمنان علیه انقلاب و نظام را فراهم آورد،
محکوم می‌نماید.
۳ـ ملت فهیم و آزاده ایران؛ با توجه به سناریوهای مستمر و زنجیره‌ای نظام سلطه و استکبار از تهدید، تحریم و تحریک تا جنگ نرم و تلاش برای بیگانه‌سازی نسل جوان با حقایق و دستاوردهای انقلاب اسلامی و القای دروغ و چهره‌ای وارونه از انقلاب، امام و رهبری و مأیوس‌ساختن مردم نسبت به آینده انقلاب و کشور؛ برنامه‌ها و اقدامات قوای سه‌گانه ـ به‌ویژه قوه مجریه ـ در حل مشکلات اقتصادی و دغدغه‌های فرهنگی و مقابله با نفوذ فتنه‌گران و چهره‌های وابسته به اردوگاه لیبرال سرمایه‌داری غرب را ناکافی دانسته و
از آنان می‌خواهد با تدبیر، هماهنگی و همت جهادی مطالبات عمومی در این عرصه‌‌ها را محقق ساخته و دشمنان داخلی و خارجی را در پیگیری راهبرد "ایجاد فاصله بین ملت با انقلاب و نظام" مأیوس و ناامید سازند.
۴- ملت صبور و مقاوم ایران اسلامی، پیشرفت‌ها و دستاوردهای بزرگ در حوزه علم و فن‌آوری به‌ویژه در عرصه‌ی هسته‌ای را که در شرایط سخت و ظالمانه‌ی تحریم، تهدید و مانع‌تراشی‌های استکبار جهانی با تقدیم شهدای گرانقدر به‌ویژه شهیدان علی‌محمدی، شهریاری، رضایی‌نژاد و احمدی‌روشن و نیز سردار بی‌ادعا شهید حسن تهرانی مقدم حاصل شده است را مایه‌ی افتخار و عظمت میهن اسلامی دانسته و ضمن حمایت از تیم مذاکره‌کننده کشورمان در مذاکرات هسته‌ای با گروه ۱+۵ ، تنها راه دست‌یابی به توافق هسته‌ای را پذیرش حقوق مسلم ملت ایران در حفظ ظرفیت و توسعه مطمئن زیرساخت غنی‌سازی برای تأمین نیازهای کشور و لغو همه‌جانبه تحریم‌های اعمال‌شده همزمان با اعلام توافق فراگیر می‌داند و از مذاکره‌کنندگان می‌خواهد خطوط قرمز تعیین‌شده توسط مقام معظم رهبری و نکات مطرح‌شده در سخنرانی اخیر معظم‌له به‌ویژه محفوظ‌ماندن تکریم، حرمت و پیشرفت ملت ایران و توافق یک مرحله‌ایِ غیر قابل تفسیر و تأویل را در فرایند مذاکرات به‌عنوان منشور تأمین حقوق هسته‌ای ایرانیان، به‌طور جدی و دقیق رعایت نمایند.
۵ـ ملت مقاوم و با بصیرت ایران اسلامی؛ رفتارهای غیرمنطقی، باج‌خواهانه و اعمال تحریم‌های ظالمانه و یک‌جانبه نظام سلطه به سرکردگی امریکا را محکوم نموده و با تأکید بر تقویت ساخت درونی و تکیه بر ظرفیت‌های بالنده و بی‌شمار کشور به‌عنوان مطمئن‌ترین راه مقابله با راهبرد دشمن، از مسئولین و کارگزاران نظام می‌خواهد ضمن قطع امید از خارج از کشور، با نهادینه‌سازی رویکرد "اقتصاد مقاومتی" و مدیریت جهادی و انقلابی در صحنه‌ی تولید ملی و اعتماد به جوانان خلاق و کارآفرین؛ زمینه تسریع در تحقق سند چشم‌انداز بیست‌ساله نظام را فراهم ساخته و با کاهش اتکا به فروش نفت و کُند کردن حربه تحریم، دشمنان و جبهه معاندین انقلاب و نظام را در دست‌یابی به اهداف شیطانی و ضد ایرانی خود با شکست و خفت مواجه سازند.
۶ـ ما ملت انقلابی و استکبار ستیز ایران، مقاومت اسلامی در منطقه که بیش از هر زمان دیگری نظام سلطه و رژیم صهیونیستی را به وحشت انداخته است را حاصل "صدور انقلاب" و گفتمان عزت‌آفرین و رهایی‌بخش آن دانسته و با محکوم‌کردن جنگ‌های نیابتی و جنایات تروریستی داعش و گروهک‌های سلفی و تکفیری در کشورهای اسلامی که با طراحی و حمایت امریکا، رژیم اشغالگر قدس و هم‌پیمانان غربی ـ عربی آنان، برای تأثیرگذاری بر جریان سیال مقاومت و امنیت‌سازی برای صهیونیست‌های غاصب، صورت می‌پذیرد، پشتیبانی خود را از دولت و مردم مقاوم کشورهای سوریه و عراق اعلام داشته و برای نجات آنان از این فتنه بزرگ از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

۷ـ ملت انقلابی و بصیر ایران، خیانت رژیم‌های دست‌نشانده منطقه و همراهی با رژیم صهیونیستی و جبهه کفر و استکبار را عامل خون‌های به ناحق ریخته شده مردان و زنان و کودکان مظلوم در سوریه، عراق و نیز، غزه و بحرین دانسته و از کمک‌های مستشاری و تعیین‌کننده "سپاه پاسداران انقلاب اسلامی" و فرمانده غیرت‌مند و ولایت‌مدار نیروی قدس که در کنار ارتش و بسیج مردمی عراق و سوریه با خنثی‌سازی توطئه‌های استکبار و فتنه تروریستی داعش و گروهک‌های تکفیری و سلفی در این کشورها، موجبات افتخار و مباهات ایرانیان نزد امت اسلامی را فراهم آورده‌اند، قدردانی و بر تداوم تلاش آنان در این مسیر مقدس و انقلابی تأکید می‌نماید.
۸ـ ملت مسلمان و بیداری‌بخش ایران، ضمن ابراز تنفر و انزجار از اقدام غیر انسانی و شنیع اهانت به ساحت پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله و سلم) که خشم مقدس امت اسلامی را برانگیخته است، تلاش اردوگاه سلطه و صهیونیسم بین‌الملل در جهت خدشه‌دار کردن چهره رحمانی دین مبین اسلام از طریق فرقه‌سازی‌های جعلی و تولید و سازماندهی گروهک‌های منفورِ تروریست و ضداسلامی مانند القاعده و داعش را محکوم نموده و از دستگاه‌ها و نهادهای مسئول کشور می‌خواهد با تبیین مفاهیم کلیدی
پیام اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان اروپا و امریکا، بسترهای لازم برای شناخت بی‌واسطه
از اسلام و آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی را به‌ویژه در تعاملات و مناسبات بین‌المللی بیش از بیش فراهم آورند.
۹ـ ملت انقلابی و مجاهد ایران اسلامی، ضمن حمایت از انقلاب‌های مردمی ملت‌های منطقه و تأکید بر خاموشی‌ناپذیری شعله‌های دشمن‌سوز بیداری اسلامی و محکوم‌کردن جنایات مزدوران وابسته به امریکا و ارتجاع منطقه در بحرین و دیگر بلاد اسلامی، تحولات اخیر یمن را حاصل مبارزه و مقاومت مردم و خون‌های ریخته‌شده در پای
نهال انقلاب این کشور و نوید‌بخش آینده مستقل و روشن برای رهایی سرزمین یمن از سلطه غرب و حاکمان دست‌نشانده دانسته و با تأکید بر حساسیت شرایط به آحاد مردم به‌ویژه گروه‌های سیاسی این کشور اسلامی هشدار می‌دهد که مراقب دشمنان اسلام و توطئه‌های خارجی بوده و بسترهای لازم برای استقرار دولتی فراگیر و مردمی را به‌عنوان تنها راه حل پایان بحران و عبور از مرحله‌ی دشوار کنونی فراهم نمایند.

۱۰ـ ملت مجاهد و شهیدپرور ایران اسلامی، دستاوردها و توانمندی‌های خود در حوزه صنعت دفاعی به‌ویژه اقتدار موشکی را نماد قدرت بازدارندگی، تضمین امنیت ملی و غیرقابل مذاکره با جبهه بهانه‌جویان و زورگویان در فرآیند مذاکرات هسته‌ای دانسته و به قدرت‌های استکباری هشدار می‌دهد در صورتی که بخواهند در پی تحقیر ایرانیان برآمده و با انجام خطای محاسباتی، امنیت و منافع ملی ملت ایران رابا تهدید و خطر مواجه سازند با ضربه متقابل ملت مقاوم ایران روبرو شده و به مدد نیروهای مسلح و مقتدر کشور با پاسخ قاطع، ویرانگر و غیرقابل مهار خود در تمامی موقعیت‌های دسترسی به دشمن، باعث عبرت و پشیمانی زورگویان خواهد شد.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
بیست و دوم بهمن‌ماه ۱۳۹۳
برابر با بیست و یکم ربیع‌الثانی ۱۴۳۶ هجری قمری
و مصادف با یازدهم فوریه ۲۰۱۵ میلادی
مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسراییل، مرگ بر انگلیس

*حداد عادل:‌ توطئه نفتی یک تحریم مضاعف است

 غلامعلی حدادعادل رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس و نماینده مردم تهران در خانه ملت در مورد مذاکرات هسته‌ای اظهار داشت: تجربه یک سال و نیم اخیر ثابت کرده آمریکایی‌ها مایل به حل این مسئله نیستند. به اصطلاح می‌خواهند استخوان لای زخم بگذارند.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری تأکید کرد: آمریکایی‌ها اگر حسن نیت دارند کار را یکسره و به سرانجام برسانند که این مورد قبول ما است.

حدادعادل با اشاره به توطئه نفتی عربستان خاطرنشان کرد:‌ توطئه نفتی عربستان به نوعی یک تحریم مضاعف است.

وی با بیان اینکه باید تلاش کنیم به سمت اقتصاد مقاومتی برویم خاطرنشان کرد: مجلس تلاش کرده دیدگاه‌های خود را به دولت انتقال دهد.

وی تأکید کرد: مشکل ما در تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای خودمان نیست بلکه در تیم مذاکره‌کننده طرف مقابل است.

*محمدرضا خاتمی: ملت ایران هیچگاه دست بسته نبوده است

 محمدرضا خاتمی دبیر کل حزب منحله مشارکت با حضور در میان راهپیمایان تهرانی در بیست و هفتمین فجر انقلاب اسلامی و در جمع خبرنگاران در خصوص اینکه اگر مذاکرات شکست بخورد چه کسی مقصر است، اظهار داشت: ان‌شاءالله شکست نخواهیم خورد و امیدواریم تیم مذاکره‌کننده بتواند موفق شود اما اگر مذاکرات شکست هم بخورد مقصر را آن زمان پیدا خواهیم کرد.

خاتمی با تأکید براینکه طبع دشمنان ما زیاده‌طلبی است، افزود: ما باید درایت داشته باشیم و بهانه به دست آنها ندهیم و بهانه‌هایی که در گذشته به دست آنها داده‌ایم بگیریم تا منافع ملت تأمین شود.

این فعال اصلاح‌طلب درباره این که گفته می‌شود ایران دست بسته است یادآور شد: ایران بعد از انقلاب اسلامی همواره دچار مشکلات مختلفی شد اما هیچگاه دست بسته نبوده است؛ درست است که برخی سوء تدبیرهای مسئولان همیشه وجود داشته است اما ملت ایران آنقدر طرفدار انقلاب خود هستند که هیچ بن‌بستی برای آنها وجود ندارد.

*غرضی: در مقابله سیاسی با آمریکا به یک تعادل سیاسی رسیدیم

محمد غرضی در جمع راهپیمایان یوم‌الله ۲۲ بهمن پایتخت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه توافق هسته‌ای باید تک مرحله‌ای باشد، اظهار داشت: در مقابله سیاسی بین ایران و آمریکا به یک تعادل سیاسی رسیدیم.

غرضی اظهار کرد: افتخارمان این است که در مقابل آمریکا ایستاده‌ایم و آنها باید تحریم‌ها را بردارند.

بشارتی: راهی به جز توافق یک مرحله‌ای وجود ندارد/ شکست فلسطینی‌ها نتیجه توافق چند مرحله‌ای است

علی محمد بشارتی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس درباره سخنان رهبری مبنی بر دست بسته نبودن ملت ایران ضمن تبریک سی و ششمین سالگرد انقلاب اسلامی و یوم‌الله ۲۲ بهمن اظهار داشت: همیشه رهنمودهای مقام معظم رهبری فصل‌الخطاب سیاسیون است و ما اگر به هر دلیلی در برابر قدرت‌های خارجی در هر موضعی از جمله مذاکرات هسته‌ای ضعف نشان دهیم آنها پیشروی می‌کنند چرا که حالت تهاجمی دارند.

بشارتی ادامه داد: آنها به ما گفتند که ایرانی‌ها با دست بسته در مذاکرات حضور پیدا کرده‌اند اما رهبری فرمودند که راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان خواهد داد که دست چه کسی بسته است.

مشاور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه دست خدا باز است و به تبع آن دست این ملت نیز باز است، افزود: مذاکره‌کنندگان با این حمایت مردمی قطعا می‌توانند در برابر قدرت‌های خارجی بیشتر ایستادگی کنند.

وی درباره لزوم یک مرحله‌ای شدن توافق هسته‌ای خاطر نشان کرد: راهی غیر از یک مرحله‌ای شدن توافق وجود ندارد؛ تجربه مذاکرات فلسطینی‌ها با اسرائیل که با واسطه سازمان ملل انجام شد و سایر مذاکراتی که آمریکا با کشورهای مختلف دنیا انجام داده است نشان می‌دهد شکست متعلق به غیر آمریکایی‌ها بوده است چرا که آمریکا امروز یک حرف و فردا حرف دیگری می‌زند.

وی افزود: در همان مرحله اول باید مشخص شود که تمام تحریم‌های غیرقانونی منتفی است و طبق NPT‌ در غنی‌سازی اقدام شود.

*لاریجانی:غربی ها در مذاکرات، نیاز خود را به عنوان نیاز ایران نفروشند که خریدار ندارد

رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع راهپیمایان مردم پرشور اصفهان با اشاره به سرنوشت متفاوت مردم در نتیجه انقلاب اسلامی و حضور ملت برای آبادانی کشور گفت: با انقلاب اسلامی رویکرد دولت‌ها در مناطق محروم تغییر کرد و نقش مردم در تعیین سرنوشت کشور در انتخابات مختلف تثبیت شد که در نهایت به تثبیت مردم‌سالاری انجامید.

وی با بیان اینکه غرب سال‌هاست به بهانه مسئله هسته‌ای ستیز خود را با ملت ایران آغاز کرده است، افزود: مقابله با این زورگویی‌ها نیازمند حضور چشم‌گیر مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن  است.

لاریجانی گفت: ما از ابتدا اعلام کردیم مسئله هسته‌‌ای از طریق راه حل سیاسی قابل حل‌ و فصل است و بر اساس فتوای مقام معظم رهبری ملت ایران به دنبال ساخت سلاح هسته‌ای نیست.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران هیچ‌گاه میز مذاکره را ترک نکرده است، افزود: این غرب بوده که گاه میز مذاکرده را ترک کرده و با زبان زور به دنبال نفی انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای ایران بوده است.

وی خاطر نشان کرد: هیچ‌یک از مسئولان و سران نظام با توافق مخالف نیستند و هیچ عجیب نیست اگر مخالفت‌هایی در این زمینه از سوی برخی افراد مطرح می‌شود زیرا در ایران دموکراسی حاکم است.

لاریجانی با بیان اینکه مقام معظم رهبری و همه قوا از توافق در مسئله هسته‌ای حمایت می‌کنند، اظهار کرد: این حمایت از توافقی است که همراه با عزت‌مندی و حفظ دستاوردهای هسته‌ای ملت ایران باشد و برخی از مشکلات اقتصادی کشور را مرتفع کند، اگر مذاکرات در چنین چارچوبی به نتیجه برسد همان توافق خوب مد نظر رهبری است که در سخنرانی اخیرشان از آن یاد کرده‌اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آمریکا و کشورهای ۱+۵ در صورتی که از دو چیز پرهیز کنند می‌توانند به توافق برسند، یکی اینکه مبنای توافق باید مقررات بین‌المللی باشد و دیگر اینکه کشورهای آمریکایی به دنبال فریب‌کاری و وضع ضوابط خاص نباشند که ملت به این شگردها آشناست و جواب رد به آن می‌دهد.

وی تصریح کرد: این کشورها به دنبال این نباشند که در مذاکرات، نیاز خود را به عنوان نیاز ایران به ما بفروشند که این کالا در ایران خریدار ندارد و ما بهتر از شما به شرایط منطقه آگاه و از نیازهای شما مطلع هستیم.

لاریجانی خطاب به کشورهای ۱+۵ تاکید کرد: ضرورتی ندارد به صورت تصنعی موضوع تحریم‌ها را آنقدر بزرگ جلوه دهید تا نیاز خود را پشت آن پنهان کنید که مسئولان به خوبی آگاهند و پاسخ قاطعی به این موضوع خواهند داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان یکی از مسئولان غربی مبنی بر اینکه اگر ایران تا فلان زمان تصمیم سیاسی نگیرد ما میز مذاکره را ترک می‌کنیم، گفت: ایران هیچ وقت میز مذاکره را ترک نمی‌کند زیرا منطق دارد.

وی تصریح کرد: بنای ایران وقت‌گذرانی در مذاکرات نیست، کلیات و جزئیات مذاکرات در یک مرحله می‌تواند به تصویب برسد و ملت ایران زبان زور را با صلابت پاسخ می‌دهد.

لاریجانی با بیان اینکه روحانیت و آرامش کشور که از بدو پیروزی انقلاب  با همه دسیسه‌ها، پایدار مانده است، تاکید کرد: در این آشفتگی امنیتی منطقه، ایران امن‌ترین کشور منطقه است و یکی از دلایل اینکه غرب به دنبال حل مساله هسته‌ای است نیز همین موضوع است.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ایران ام‌القرای جهان اسلام است و امنیت ایران در درجه اول اهمیت برای ما قرار دارد، اما ایران به عنوان یک کشور اسلامی نسبت به سرنوشت همسایگان خود بی‌تفاوت نخواهد بود .

وی تصریح کرد: کشورهایی مانند سوریه، لبنان و فلسطین در این سال‌ها با پشتیبانی ایران به  مشکلات فائق آمده‌‌اند.

لاریجانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: سیاست‌های مختلف برای تولید و کارآفرینی اتخاذ شده و تا زمانی که تولید در کشور رونق نگیرد و مردم در صحنه تولید وارد نشوند و با حمایت دولت زمینه سرمایه‌گذاری و علاقه‌مندی مردم به تولید افزایش نیابد، بیکاری و تورم مهار نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه دولت باید حامی اقتصاد کشور باشد، بیان کرد: تسهیلات باید در اختیار تولید باشد تا در کشور شغل ایجاد شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس و دولت در مسیر رونق تولید حرکت خود را دنبال می‌کنند، تاکید کرد: ما در بودجه ۹۴ اولویت را به رونق تولید دادیم.

وی در ادامه با بیان اینکه بی‌آبی و خشکسالی از مشکلاتی است که کشاورزان اکثر استان‌ها را در مشقت قرار داده است، ادامه داد: اصفهان نیز از این معضل رنج می‌برد به ویژه بی‌آبی زاینده‌رود، نگرانی مردم این شهر را افزایش داده است.

لاریجانی با بیان اینکه نمایندگان استان اصفهان تلاش جدی برای رفع مشکلات آبی استان انجام دادند و بنده از نزدیک شاهد این تلاش‌ها بوده‌ام، گفت: دولت و مجلس تصمیم گرفتند برای کنترل آب‌ها و آبیاری تحت فشار بودجه مناسبی تخصیص دهند تا با مهار آب‌ها و استفاده بهینه از آب بتوانیم مشکل بی‌آبی را در شهرهای مختلف بهبود بخشیم.

وی با اشاره به اینکه برای بی‌آبی زاینده‌رود تدابیر ویژه‌ای اتخاذ شده است، تاکید کرد: امیدواریم سال آینده سال رونق اقتصادی کشور و بهبود شرایط معیشتی ملت باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خدمت‌گذاری صادقانه در شرایط امروز به معنای فراهم کردن زمینه رشد و کارآفرینی و زندگی آبرومندانه برای مردم است نه دعواهای سیاسی.

وی علاج وضع اقتصادی در شرایط کنونی را از همه چیز مهم‌تر دانست.

لاریجانی در پایان اضافه کرد: بار دیگر از حضور عزتمندانه ملت و به خصوص مردم شریف اصفهان در راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب قدردانی می‌کنم.

روحانی: اینکه می‌گویند تحریم، ایران را پای میز مذاکره آورده دروغ است/ ملت ایران از فشار و تحریم نمی‌ترسد

حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان در جمع راهپیمایان تهرانی در میدان آزادی ضمن گرامیداشت یوم‌الله ۲۲ بهمن اظهارداشت: اکنون ۳۶ سال از خواست مردم برای استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی گذشته اما هنوز آرمان ملت ما استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی دو آرمان و ارزش در کنار خود دارد تصریح کرد: مردم‌سالاری دینی و دین‌سالاری دو آرمان و ارزش هستند که در کنار یکدیگر قرار دارند چراکه جمهوری اسلامی تبلور شریعت در ظرفیت یک ملت بزرگ است.

آرمان‌ها و اصول انقلاب تغییرناپذیر است

روحانی ادامه داد: جمهوری اسلامی تجلی حکومت خداوند در قامت ملت رشید است، جمهوری اسلامی اعمال اراده الهی از طریق امتی بیدار و هوشیار است که باید بدانیم ریشه‌های انقلاب، آرمان‌ها و اصولمان تغییرناپذیر خواهد بود و اگر در فروع و اجرای آن چیزی مورد نظر باشد باز هم در چارچوب جمهوری اسلامی ایران از طریق انتخابات و صندوق رای خواهد بود.

رئیس‌جمهور با اشاره به فرمایش بنیان‌گذار کبیر انقلاب مبنی براینکه جمهوری اسلامی ایران نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد افزود: اسلامیت ما عین جمهوریت و جمهوریت ما عین اسلامیت است.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران یک نظام انتخاباتی با مبانی شرعی و فقهی است که همه باید به این نظام احترام بگذاریم و خواهیم گذاشت چراکه خواست ملت در کنار نظام جمهوری اسلامی استقلال بود و مردم در طول سال‌ها برای استقلال مبارزه کردند.

استقلال را آسان به دست نیاورده‌ایم که آسان از دست بدهیم

وی افزود ما استقلال را آسان به دست نیاوردیم تا آسان از دست بدهیم، استقلال به معنای بیگانه‌ستیزی و بیگانه‌هراسی نیست. استقلال به معنای آن است که ما روی پای خود ایستاده‌ایم، اراده مردم حاکم است و نخواهیم گذاشت هیچ ابر قدرتی در اراده ملی ملت بزرگ ایران تاثیر بگذارد.

روحانی خاطرنشان کرد: ما در میدان جنگ از استقلال دفاع کردیم در پای میز مذاکره هم از استقلالمان دفاع کرده‌ایم و دفاع خواهیم کرد؛ آن روز که در میدان جنگ رزمندگان ما می‌جنگیدند پشت جبهه همه مردم پشتیبان رزمندگان در جبهه‌های نبرد بودند، هیچ خیانتی بالاتر از خیانت پشت جبهه نیست. امروز هم آنها که در میدان دیپلماسی مشغول مبارزه هستند همه ملت بزرگ ما و راهبر بزرگ این انقلاب از این جبهه پشتیبانی می‌کنند.

امروز تنها دشمنان ملت با میز مذاکره مخالفند

رئیس‌جمهور اظهار داشت: امروز تنها دشمنان این ملت با میز مذاکره مخالفند یعنی صهیونیست‌ها همه تلاش خود را به کار گرفته‌اند اما دنیای امروز به خیانت آنها پی برده است مخصوصا بعد از جنایت‌هایی که در ماه‌های گذشته در غزه مرتکب شده است و همواره جانیان صحنه در منطقه ما بوده‌اند.

وی افزود: سومین خواست ملت ما آزادی بود، جمهوریت بدون آزادی معنا ندارد؛ اسلام و اسلامیت هم در کنار آزادی است، وحدت ملی ما هم امروز با کثرت و تنوع افکار داخلی به انسجام ملی خود ادامه می‌دهد. تنوع افکار و سلایق خود تحلیل‌ها بلامانع است اما در منافع و مصالح ملی همه ما یک صدا هستیم. امروز هم مانند ۳۶ سال پیش باز هم فریاد می‌زنیم استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: انقلاب اسلامی ما از آن همه ملت ایران است نه مربوط به قشر خاصی است و نه مربوط به جناح خاصی. ملت یکپارچه قیام کرد و این انقلاب را به پیروزی رساند. امروز هم همه باید یکپارچه از منافع این مردم و منافع نظام جمهوی اسلامی ایران به خوبی دفاع کنیم.

روحانی خاطرنشان کرد: انقلاب برای تغییر اسم نبود. انقلاب برای تغییر رسم‌ها بود. انقلاب برای زدودن رسوماتی بود که عدالت یا آزادی و ارزش‌های دینی را نادیده می‌گرفت. امروز هم خواسته مردم ما نسل جوان ما همان خواسته ۳۶ ساله ملت بزرگ ایران است.

این دولت وفادار به وعده‌های خود است

وی افزود: مردم ما در سال گذشته با آرای خود طبق رهنمودهای مقام معظم رهبری پای صندوق آرا آمدند و دولت تدبیر و امید را با آرای خود انتخاب کردند. این دولت متعهد به رای مردم و وفادار به وعده‌های خود تا پایان خواهد بود. مسیر و راه خود را ادامه می‌دهد تا یکی بعد از دیگری وعده‌های خود را عملیاتی خواهد کرد در زمینه اقتصادی، در زمینه فرهنگی، رفاه اجتماعی پیام قوت، تدبیر و امید با حمایت مردم و با حمایت و همکاری مردم از طرف این دولت به گوش جهانیان رسیده است.

وی در ادامه گفت: اینکه می‌گویند ایران به خاطر تحریم‌ پای میز مذاکره آمد، دروغ می‌گویند؛ اگر فکر می‌کنید ایران به خاطر تحریم تسلیم شده چرا به تحریم ادامه نمی‌دهید، درغگویی را کنار بگذارید فکر نکنید ملت ایران از فشار و تحریم می‌ترسد.

روحانی ادامه داد: امروز با افتخار به ملت ایران اعلام می‌کنیم در ۶ ماهه اول امسال رشد داشتیم تا مردم بدانند که کشور در مسیر پیشرفت به راه خود ادامه خواهد داد و باید بدانیم سال ۹۱ و ۹۲ را با رشد منفی پشت سر گذاشتیم اما سال ۹۳ را با رشد مثبت به پایان خواهیم رساند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه در صنعت، معدن و بازرگانی نیز رشد داشته‌ایم تصریح کرد: در صنعت ۶.۵ درصد، معدن ۱۰.۵ درصد و بازرگانی ۵.۴ درصد در طول ۶ ماهه اول امسال رشد داشته و در زمینه نفت رشد هم قابل توجهی داشته‌ایم؛ رونق اقتصادی در کشور آغاز شده و این مسیر سهولت برای کسب و کار و بهبود رونق اقتصادی است.

وی ادامه داد: در طول سال گذشته رتبه ایران از منظر جهانی ۲۲ بوده است و از لحاظ اقتصادی رشد یافته‌ایم؛ برای مثال برای سهولت در واردات و صادرات در سال ۹۳ در ترخیص گمرک از ۷ روز به یک روز و واردات کالا به ویژه کالاهای اساسی از ۲۱ روز به ۳ روز تقلیل یافته است و باید بگوییم که تسهیلات برای رونق کسب و کار ۴۰ درصد بیش از سال قبل است.

ملت در مسیر رونق و اقتصاد ماومتی حرکت می‌کند

رئیس‌جمهور با بیان اینکه دولت به تکمیل ۷ هزار طرح نیمه‌تمام پرداخته است تصریح کرد: این نشانگر آن است که ملت در مسیر رونق، اقتصاد مقاومتی حرکت می‌کند و باید بگوییم در ۱۰ ماهه امسال صادرات غیرنفتی نسبت به ده ماهه پارسال بیش از ۲۴ درصد رشد رسیده است که این میزان از ۳۴.۳ به ۴۲.۶ افزایش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: تولید نفت در یک سال گذشته از ۲.۷ میلیون در روز به ۹.۷ میلیون در روز ارتقا یافته و در تولید گاز ۵ فاز در پارس جنوبی روزانه صد میلیون مترمکعب بیش از پارسال تولید می‌کنیم و تا سال آینده صد میلیون متر مکعب اضافه خواهد شد.

روحانی با بیان اینکه در تولید گندم با ۲ میلیون تن افزایش روبرو بوده‌ایم خاطرنشان کرد: در زمینه مکانیزه شدن تحول خوبی در کشاورزی ایجاد شده که تعداد تراکتورها ۲۵۰ درصد افزایش، تعداد کمباین‌ها ۳۵۰ درصد افزایش و تلاش برای احیای ۵۵۰ هزار اراضی دشت خوزستان و ایلام آغاز شده است.

تورم به ۱۷ درصد رسیده است

رئیس‌جمهور ادامه داد: همانطور که پارسال قول داده بودم که تورم را ۳۵ درصد به ۲۵ درصد برسانیم امروز باید بگوییم که این امر به ۱۷ درصد رسیده است پس دولت توانسته با حمایت مردم جوانان و کارکنان قدم مهمی را برای رشد کشور بردارد.

دانشگاه‌ها نسبت به سال گذشته آرام‌تر هستند

روحانی با بیان اینکه در زمینه علم و فناوری و فرهنگ شاهد رشد بسیار بالایی بودیم، خاطرنشان کرد: در تمام دانشگاه‌ها مراکز تحقیقاتی و مراکز علمی رشد داشتیم. دانشگاه‌ها نسبت به گذشته آرام‌تر هستند و به راه خود ادامه می‌دهند. همچنین باید بگوییم این دولت بعداز چند سال قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان را اجرا و عملیاتی می‌کند که این در حالی است که قانون شرکت دانش‌بنیان به ۱۳ هزار شرکت افزایش پیدا کرده و رشد ۲۲ درصدی داشته است.

وی با اشاره به صندوق نوآوری و شکوفایی خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری در این زمینه ۲ هزار میلیارد تومان افزایش داشته است که از لحاظ رتبه باید بگوییم دو رتبه رشد کرده‌ایم و اکنون در رتبه ۱۴ جهانی هستیم.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه تکنولوژی نانو به رشد هفتم جهان رسیده‌ایم تصریح کرد: یک رتبه نسبت به سال گذشته خود افزایش داشته‌ایم همچنین در زمینه بیوتکنولوژی به رتبه ۱۴ رسیده‌ایم که دو پله صعود کرده‌ایم و همواره انقلاب بر رشد علم و فناوری تاکید کرده است و در سالگرد انقلاب می‌توانیم بگوییم پسران و دختران در مراکز تحقیقاتی به فعالیت علمی خود ادامه می‌دهند.

در زمینه سلامت کار بزرگی انجام داده‌ایم

روحانی با بیان اینکه دولت در زمینه اجتماعی ۱۴ میلیون نفر از اعضای خانواده‌های کم‌درآمد را تحت پوشش خود قرار داده است اظهار داشت: از آغاز سال سبدهای کالایی به این افراد اختصاص یافت که همان گونه که وعده دادیم توانستیم توزیع پوشش درمانی در سراسر کشور را اجرا کنیم و همه تحت پوشش درمانی قرار گرفتند.

وی با اشاره به تحول در سلامت خاطرنشان کرد: در زمینه تحول در سلامت کار بزرگی انجام دادیم آن هم پرداختی مردم در بیمارستان‌ها از ۳۷ درصد سال گذشته به ۶ درصد رسیده است و قیمت لوازم پزشکی پرمصرف در بیمارستان‌ها کاهش داشته،همچنین دسترسی به اقلام دارویی از ۳۲۰ به ۷۵۰ قلم افزایش پیدا کرده است که باید بگوییم هزار و ۹۴۵ خانه بهداشت روستایی در سراسر کشور تاسیس شده است.

روحانی با بیان اینکه همه خانواده‌های ایثارگر قانون جامع ایثارگری اجرا شده است و معوقات به آنان پرداخت شده است، گفت: یکی از مشکلاتی که اکنون در شهرها و کلان‌شهرها با آن روبرو هستیم هوای آلوده و ریزگردها هستند که مشکلاتی را برای مردم به وجود آورده است.

ریزگردها از کشورهای همسایه به کشور ما می‌رسند

رئیس‌جمهور ادامه داد: دولت با توزیع بنزین و گازوئیل استاندارد از رشد آلودگی کم کرده است همچنین سهم سوخت نیروگاه‌ها از ۴۶ درصد به ۳۶ درصد کاهش یافته است که این امر موثر بوده و بیش از دو هزار خودروی فرسوده را از رده خارج کردیم و باید در زمینه ریزگردها مقابله کنیم اما این کار بزرگی است و کوتاه‌مدت نیست چراکه ریزگردها از کشورهای همسایه به شهر و کشور ما می‌رسند و دولت تلاش انجام داده است تا با تلاش همسایه غربی یک برنامه بلندمدتی را برای مقابله با ریزگردها انجام دهد.

دولت به شعار خود در عرصه سیاست خارجی مبنی بر تعامل سازنده با جهان پایبند است

وی با بیان اینکه دولت در سیاست خارجی به شعار خود متعهد است خاطرنشان کرد: دولت همچنان بر شعاری که در زمینه سیاست خارجی داده است که همانا تعامل سازنده با جهان است متعهد است و دولت توانسته است بن‌بست در مذاکرات هسته‌ای را بشکند و رویکرد جدیدی را ادامه بدهد. آنچه در زمینه مذاکرات هسته‌ای به دنبال آن است رسیدن به تفاهم مشترک برد- برد است.

طرف مقابل باید به تحریم‌های غیرقانونی خود پایان دهد

روحانی ادامه داد: این به آن معناست ایران شفافیتی برای صلح‌آمیز هسته‌ای در چارچوب مقررات بین‌المللی انجام می‌دهد و طرف مقابل نیز باید تحریم‌های غیرقانونی را پایان دهد که این به نفع دو طرف است.

روحانی خاطرنشان کرد: آنهایی که می‌گویند ایران به خاطر تحریم‌ها پای مذاکره آمده است دروغ می‌گویند. ایران نه به خاطر فشار بلکه به خاطر منطق به پای میز مذاکره آمده است. برای صلح در منطقه و جهان و اگر تحریم‌ها باعث شده پس چرا به تحریم‌ها ادامه نمی‌دهند و چرا به پای میز مذاکره آمده‌اند. دروغگویی را رها کنید و با صداقت حرف بزنید.

رئیس‌جمهور ادامه داد: با صداقت حرف بزنید و بگویید در برابر ملت ایران جز تعامل راهی باقی نمانده است. بیایید به دنیا با صدایی رسا بگویید که اگر در منطقه خاورمیانه خواهان استقلال صلح‌ و ثبات و ریشه‌کن کردن تروریسم هستیم راهی جز جمهوری اسلامی نداریم.

وی اظهار داشت: همانگونه که دیدیم در عراق، سوریه، لبنان و یمن قدرتی که در برابر گروه‌های تروریستی در سوریه، یمن و لبنان کمک کرد ایران بود و امروز می‌بینید با ادامه تحریم‌ها در اجماعتان با شکاف روبرو می‌شوید. واقعیت‌ را بنگریم و بدانیم مذاکرات به نفع جهان است به شرط آنکه راه عزت‌مندانه‌ای که ایران در پیش پای شما گذاشته است و به درستی از این فرصت استفاده کنیم.

رئیس جمهور اظهارداشت: ما در طول یک سال گذشته توانسته‌ایم بخشی از تحریم‌های غلط و ظالمانه را کنار بزنیم، نزدیک به ۱۲ میلیارد دلار از دارایی‌های ایران که به ناحق بلوکه شده است را آزاد کرده‌ایم، شما می‌دانید دور زدن تحریم‌ را ما در طول یکسال گذشته تسهیل کردیم.

وی ادامه داد: جلوی تحریم‌های نفتی که آمریکا ظالمانه به دنبال آن را گرفته‌ایم و در زمینه امور مالی و بانکی قدم‌هایی را برای گشایش برداشته‌ایم، صادرات پتروشیمی ما، قطعات هواپیماهای ما، حمل و نقل دریایی و خودروسازی ما و بیمه را از تحریم خارج کرده‌ایم.

همانطور که قبلا گفتیم هم چرخ سانتریفیوژها و هم اقتصاد کشور خواهد چرخید

روحانی خاطرنشان کرد: واردات کالاهای اساسی با غذایی، تجارت طلا و فلزات از شرایط سخت گذشته خارج کرده‌ایم، جمهوری اسلامی ایران به تعهد خود در برابر ملت ایران برای پیشرفت و همچنین برای متعهد ماندن به آرمانهای انقلاب خود پایبند خواهد بود و همانطور که این دولت از ابتدا اعلام کرده است هم چرخسانترفیوژها خواهند چرخید و هم اقتصاد کشور و دولت به این رویه و تعهد خود ادامه خواهد داد.

رئیس جمهور اظهار داشت: می‌دانید دولت جمهوری اسلامی ایران در یک‌سال گذشته با قدم‌هایی که با همت مردم برداشته است، ایران هراسی و اسلام‌هراسی را به جهانیان روشن کرده است که منطق ایران در برابر دیگران و بیگانگان و غرب همان منطق نامه امام به گورباچوف و نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان غرب است.

وی ادامه داد: ما با این منطق با دنیا سخن می‌گوییم، ما با همین منطق راهمان را ادامه خواهیم داد، راه ما پیشرفت است، راه ما تعالی کشور است و همانطور که مشاهده می‌شود ما در امنیت و ثبات منطقه قدم‌های بسیار مؤثری را برداشتیم، جمهوری اسلامی ایران با موفقیت نشست وز رای خارجه کشورهای غیر متعهد را برای حمایت از فلسطین در تهران تشکیل داد.

رئیس جمهور اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با قدرت به حمایت از مردم فلسطین و غزه در برابر تجاوز ناجوانمردانه اسرائیل ایستادگی کرد، جمهوری اسلامی ایران مسیر و راه خود را ادامه خواهد داد البته هرکاری ما کردیم از انقلاب، از پیروزی در جنگ تحمیلی و تا امروز در برابر توطئه‌ها فقط با اتکاء به خداوند بزرگ و حمایت مردم ما بوده، توجه ما به خداست، سرمایه اصلی ما حق است، خاندان اهل بیت هستند، توجهات حضرت ولی‌عصر و امام زمان است و ما با پشتوانه اینها به راه خود ادامه می‌دهیم.

روحانی خاطرنشان کرد: امروز که ۲۲ بهمن است باز هم استمداد ما به سمت حضرت حق است، از خدا می‌خواهیم که ملت ما را در مسیر سربلندی کشور همواره پیروز و موفق بدارد و باران رحمتش را بر ملت ما همواره نازل کند و دریغ مدارد، رحمت و عطوفت محمدی را بر قلب‌های ما نازل کند، خداوند به آبروی شهیدان عزت، شرف، استقلال و آزادی مردم ما را نگاهبان باشد.

*امیر پوردستان: ایران اسلامی ظرفیت‌های خود را به فعلیت رسانده و تکیه‌گاه کشورهای منطقه است

امیرسرتیپ احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران که در راهپیمایی امروز ۲۲ بهمن سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران شرکت کرده بود در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، گفت: ملت بزرگ ایران نشان داد که با گذشت ۳۶ سال از پیروزی انقلاب اسلامی همچنان روی پای خود ایستاده است.

وی با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه ملت در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن نشان خواهد داد که دست بسته نیست، افزود: مردم ایران ظرفیت های بالقوه خود را در همه عرصه‌ها به فعلیت رسانده‌اند.

پوردستان با تاکید بر اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران تکیه‌گاه کشورهای منطقه است، گفت: امروز ایران در برابر هجمه‌های متعدد جبهه استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا ایستاده است و از شعارها و آرمانهای خود کوتاه نمی‌آید.

 
 
 
 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن