شورای شهر

تذکر دوباره حافظی به شهرداری

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین رحمت اله حافظی در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران ضمن تبریک به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند جمهوری اسلامی، گفت: با حضور همگانی در مراسم گرامیداشت این روز ضمن احترام به فجرآفرینان انقلاب، انسجام و وحدت ملی در حمایت از نظام به خصوص سیاست خارجی مقتدارانه به نمایش بگذاریم.

وی با اشاره به پایین یافتن سال مالی، افزود: تا چند هفته دیگر انبارگردانی سازمان ها و شرکت های شهرداری آغاز می شود، اما هنوز شورای شهر تهران حسابرس تعیین نکرده است باید این موضوع در اولویت کار شورا قرار گیرد و در کمیسیون تلفیق در این باره تصمیم گیری شود.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، در تذکر دیگری به شهرداری تهران به استناد تبصره ۴۳ قانون بودجه سال ۹۳، گفت: در این تبصره آمده است "ایجاد هرگونه تعهدات مازاد به اعتبارات بودجه در تبصره های سال ۹۳ ممنوع است و تنها با مجوز شورای شهر قابل اقدام است" این در حالیست که در گزارش های موجود شاهد انحراف بودجه برخی از معاونت ، سازمان و شرکت های شهرداری از بودجه مصوب سال جاری هستیم.

حافظی در توضیح بیشتر این موضوع تصریح کرد: برای نمونه بودجه مصوب معاونت فنی و عمرانی شهرداری در سال جاری هزار و ۳۰۵ میلیارد تومان است اما قراردادهای منعقده شده توسط معاونت هزار و ۸۹۰ میلیارد تومان است یعنی بیش از ۱۴۴ درصد انحراف از بودجه وجود دارد. همچنین بودجه مصوب سازمان مهندسی  و عمران شهرداری هزار و۱۳ میلیارد تومان است اما هزار و ۷۴۲ میلیارد تومان قرارداد منعقد کرده است یعنی انحراف ۱۷۱ درصدی دارد.

وی ادامه داد: شرکت نوسازی عباس آباد با وجود بودجه ۸۶ میلیارد تومانی قرارداد ۱۰۹ میلیارد تومانی دارد که انحراف آن ۱۲۶ درصد است و سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی ۱۳۴ میلیارد بودجه مصوبه داشته است اما ۲۴۲ میلیارد قرارداد منعقد کرده که انحراف ۱۸۰ درصدی دارد. حافظی تاکید کرد: از شهرداری تهران می خواهیم نسبت به تخلفات تبصره ۴۳  توضیح ارائه دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا