اجتماعی و فرهنگی

۱۵ محصول غذایی غیرمجاز اعلام شد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مهندس محمد هاشمی گفت: واحدهای تولیدی مواد غذایی که نام‌شان در ذیل می‌آید به علت جعل اسناد بهداشتی اداره کل فراورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو غیرمجاز شناخته می‌شوند.

 

وی ادامه داد: جوپرک با نام تجاری ارغوان طبیعت، آدامس دراژه با طعم دارچین با نام تجاری اونیا، پیراشکی مخصوص با نام رنگارنگ، بامیه سنتی، قلمی با نام تجاری کوثر تهران، غیر مجاز و تقلبی هستند.

 

هاشمی گفت: همچنین آرد نخود چی، حبوبات و ادویه‌جات با نام تجاری شعله، بستنی با نام تجاری توتک، محلول زعفران با نام تجاری معراج، عرقیات سفارش شرکت سنوس ایرانیان – تولید صنایع تقطیری ساغر با نام تجاری لحظه‌ها و بیکینگ پودر با نام تجاری زرناز تقلبی و غیرمجاز هستند.

 

سخنگوی سازمان غذا و دارو با نام بردن از آبلیموهای ترش با نام‌های تجاری دستچین، گلدست، نوش آگین و حاسب به عنوان دیگر محصولات غیرمجاز گفت: این آبلیمو‌های ترش پس از پایش سطح عرضه توسط کارشناسان اداره کل فراورده‌های غذایی آرایشی و بهداشتی سازمان و با تعامل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیموی ایران و پس از دریافت نتایج آزمایشگاهی غیرمجاز شناخته شده‌اند.

 

بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی سازمان غذا و دارو، وی در پایان خاطر نشان کرد: از کسانی که محصولات نامبرده را در سطح عرضه مشاهده می‌کنند خواست روابط عمومی سازمان غذا و دارو، معاونت‌های غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور یا نیروی انتظامی را مطلع سازند تا نسبت به جمع‌آوری آنها در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام شود.

 

وی گفت: شماره تلفن ۶۶۴۰۵۵۶۹ آماده دریافت مکان‌های عرضه فراورده‌های غیر‌مجاز فوق الذکر می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن