اجتماعی و فرهنگی

افتتاح اولین کارخانه زباله‌سوز کشور

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مجتبی عبداللهی در نشست خبری افتتاح اولین نیروگاه زباله سوز کشور افزود:

در سرتاسر جهان ۲۵۰ میلیون تن پسماند شهری با استفاده از ۲۱۵۰ تاسیسات زباله سوز در ۳۵ کشور سوزانده می‌شود که اکثر قریب به اتفاق آن به برق تبدیل می‌شود چراکه بانکهای جهانی برای این کار وام می‌دهد.

 

معاون خدمات شهری شهرداری تهران از انجام مذاکراتی برای احداث زباله سوزهای جدید خبر داد افزود: هر کارخانه نزدیک به ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ میلیارد تومان هزینه دارد اما با تاسیس دو کارخانه دیگر می‌توانیم کل پسماندهای تهران را به برق تبدیل کنیم.

 

وی ادامه داد: هفته آینده اولین کارخانه زباله سوز کشور با حضور شهردار تهران افتتاح خواهد شد که شاید بلافاصله کارخانه جدید زباله سوزی در کنار این کارخانه کلنگ زنی شود.

 

عبداللهی با بیان این که بخش خصوصی سهامدار ۴۰ درصد از این کارخانه است، اظهار کرد: تا پنج سال اولیه بخش خصوصی بهره برداری خواهد کرد، اما پس از آن کارخانه متعلق به شهرداری خواهد بود، درحالی که که عمر مفید کارخانه ۴۰ تا۵۰ سال با قابلیت بازسازی است که این نشان دهنده سودآوری کارخانه زباله سوزی است.

 

وی با تاکید بر این که مشکل اصلی شهرداری تهران در خصوص پسماند بیمارستانی با مراکز درمان سرپایی است گفت: روزانه ۸۰ تا ۹۰ تن زباله از بیمارستانهای وزارت بهداشت جمع اوری می‌کنیم و در کنار آن و زارت بهداشت نیز کنترل خوبی دارد ولی این اقدامات نیاز به کار مشترک چند جانبه داریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن