اجتماعی و فرهنگی

عرضه میوه و گوشت قرمز بدون افزایش قیمت شب عید

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  نعمت‌الله ترکی در حاشیه جلسه امروز (سه‌شنبه) ستاد تنظیم بازار استان تهران درخصوص افزایش ۱۸ درصدی قیمت مرغ نسبت به ماه گذشته و تمهیدات استانداری برای ایام پایانی سال گفت: تا به حال قیمت‌گذاری در بخش مرغ نداشتیم و سعی کرده‌ایم عرضه و تقاضا، قیمت را تعیین کند.

 

وی ادامه داد: در استان تهران پیش‌بینی می‌کنیم با توجه به قیمتی که در شش ماهه دوم سال وجود داشته، قیمت بدون تغییر باقی بماند و ۶۵۰۰ تومان تا ۶۸۰۰ تومان برای مصرف‌کننده در بخش گوشت مرغ متعادل است و ذخیره‌سازی گوشت مرغ برای تنظیم و کنترل بازار صورت می‌گیرد تا براساس تقاضا اگر احساس کمبود شد، با قیمت تضمینی بازار را تنظیم کنیم. در حقیقت به وسیله ذخیره‌سازی نابسامانی‌های احتمالی در بازار را کنترل می‌کنیم.

 

وی افزود: امسال با توجه به تولیدی که در کشور به ویژه در بخش میوه و مرکبات داشته‌ایم به هیچ عنوان نیازمند واردات نیستیم و برنامه‌ریزی‌های لازم توسط حوزه تعاون روستایی، سازمان صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی در بخش میوه و مرکبات انجام شده است.

 

معاون برنامه‌ریزی استانداری تهران ادامه داد: ذخیره‌سازی ۲۰۰۰ تن سیب درختی در حال انجام است که این میزان ذخیره‌سازی از تولیدات استان تهران و شهرستان دماوند تامین می‌شود که تا به حال برای ۱۵۰۰ تن قرارداد منعقد شده است.

 

ترکی درخصوص ذخیره‌سازی و تامین پرتقال در استان تهران گفت: از استان‌هایی مانند گیلان و مازندران و بخشی از جنوب کشور پرتقال موردنیاز استان تهران تامین می‌شود. قبلا ۳۰۰۰ تن برای ذخیره‌سازی پیش‌بینی شده بود که با توجه به اعلام نیازی که در ستاد تنظیم بازار استان شد، سقف این ذخیره‌سازی را تا ۷ هزار تن افزایش دادیم.

 

وی درخصوص قیمت این محصول نیز گفت: اتحادیه و صنف پیگیر هستند و ستاد تنظیم بازار استان نیز حوزه تعاون روستایی را ملزم کرده که به موقع قیمت اقلام پرمصرف را اعلام کند.

 

معاون برنامه‌ریزی استانداری تهران تاکید کرد: با توجه به تناسب عرضه و تقاضای میوه و مرکبات برای ایام پایانی سال هیچ افزایش قیمتی نخواهیم داشت و عرضه محصولات تا روزی که موردنیاز شهروندان در سطح استان باشد، ادامه پیدا می‌کند.

 

گوشت قرمز بدون افزایش قیمت عرضه می‌شود

 

ترکی با اشاره به افزایش ۱۳ درصدی تولید مرغ نسبت به سال گذشته گفت: در کل کشور و استان تهران ذخیره‌سازی مناسبی در بخش گوشت مرغ انجام شده و حدود ۱۵۰ هزار تن مرغ در کل کشور ذخیره‌سازی شده است و در استان تهران نیز نزدیک به ۳۰ تا ۳۵ هزار تن گوشت مرغ ذخیره‌سازی شده است.

 

وی تاکید کرد: در بخش گوشت قرمز نیز قیمتی که در نظر گرفته شده، تا پایان سال افزایش نخواهد داشت و به تناسب تقاضا و نیاز بازار عرضه گوشت قرمز با کیفیت مناسب صورت می‌گیرد.

 

 

قیمت آجیل بزودی اعلام می‌شود

 

 

معاون برنامه‌ریزی استانداری تهران درخصوص تامین آجیل و خشکبار ایام پایانی سال گفت: مقرر شد که مجموعه اتاق اصناف جلسه‌ای داشته باشند و درخصوص تامین نیاز استان تهران در حوزه آجیل و خشکبار اقدامات لازم را انجام دهند. قطعا در تامین مشکلی نداریم و فقط باید بحث‌های مدیریتی برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های لازم انجام شود.

 

ترکی ادامه داد: بحث قیمت این کالا نیز به زودی اعلام می‌شود و توزیع هم در تمام مراکز عرضه و فروشگاه‌های زنجیره‌ای آغاز می‌شود. قطعا بخش بازرسی در استان نظارت‌های لازم را انجام می‌دهند و افزایش قیمت‌ها اگر قانونی باشد اعلام و اگر تخلفی صورت بگیرد، برخورد می‌شود.

 

 

از عرضه کالاهای درجه ۲ و ۳ در نمایشگاه‌های جلوگیری خواهیم کرد

 

 

 

ممانعت از فعالیت دستفروش‌ها در حاشیه نمایشگاه‌ها

 

 

وی درباره برگزاری نمایشگاه‌های بهاره نیز گفت: با توجه به وجود کالای تولیدی به میزان تقاضا در سطح بازار، برگزاری نمایشگاه‌های بهاره ضرورتی ندارد و باید به سمت فروش فوق‌العاده حرکت کنیم. با توجه به ایجاد مراکز فروشگاهی مناسب در سطح استان توسط اتحادیه و صنف، این امکان برای شهروندان ایجاد می‌شود که بتوانند به تناسب کیفیت کالای موردنیاز خود را انتخاب کنند. اما براساس دستورالعمل ستاد تنظیم بازار کل کشور، اعلام شد که نمایشگاه‌های بهاره باید برگزار شود، برهمین اساس اتاق اصناف تهران را مکلف کردیم برگزاری این نمایشگاه‌ها را برعهده بگیرد.

 

معاون برنامه‌ریزی استانداری تهران افزود: در برگزاری نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا، امسال بحث کیفیت و قیمت را به طور جدی توسط حوزه تعزیرات و بازرسی استان مورد توجه قرار خواهیم داد و از عرضه کالاهای درجه ۲ و ۳ در نمایشگاه‌های امسال جلوگیری خواهیم کرد.

 

ترکی تاکید کرد: در نمایشگاه‌های امسال ایجاد حریم را برای نمایشگاه در دستور کار قرار دادیم و قطعا از فعالیت دستفروش‌ها در حاشیه این نمایشگاه‌ها جلوگیری خواهیم کرد. ضمنا بحث تامین پارکینگ و رعایت موارد ایمنی برای این نمایشگاه‌ها در جلسه امروز مصوب شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن