اجتماعی و فرهنگی

احداث «مساجد ۲ » با استفاده از امکانات آموزش و پرورش و شهرداری

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  اسفندیار چهاربند، با اشاره به مهمترین مفاد تفاهم‌نامه آموزش و پرورش و شهرداری تهران، اظهار کرد: شفاف‌سازی پنج درصد عوارض که شهرداری علاوه بر صدور پروانه ساختمانی باید دریافت کند و مطابق با قانون شوراها در جهت توسعه فضاهای آموزشی در اختیار آموزش و پرورش تهران قرار می‌گیرد، یکی از نکات مهم این تفاهم‌نامه بود.

 

وی افزود: یکی دیگر از بندهای مهم این تفاهمنامه تعیین تکلیف املاکی است که در طرح‌های عمرانی شهرداری قرار دارد یا املاکی که آموزش و پرورش تهران قصد تبدیل کاربری آنها را برای توسعه فضاهای آموزشی دارد که به توسعه فضاهای آموزش و پرورش کمک می‌کند.

 

چهاربند به موضوعاتی که در حوزه کتاب در این تفاهم‌نامه قید شده است اشاره و خاطرنشان کرد: در حوزه کتاب همکاری‌های متقابل در خصوص تکمیل و تجهیز کتابخانه‌های مدارس هم به لحاظ سخت‌افزاری و هم نرم‌افزاری وجود دارد و هر ساله شهرداری تهران اعتباری با هماهنگی آموزش و پرورش برنامه‌ریزی می‌کند و بین مدارس توزیع می‌شود.

 

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران تأکید کرد: موضوع بهسازی و بانشاط سازی فضاهای مدارس، فضای سبز و همچنین کارهای فرهنگی و تبلیغاتی نیز از دیگر موضوعات مطرح شده در تفاهم‌نامه است.

 

وی به بحث مهم دیگری که در تفاهم ‌نامه آموزش و پرورش با شهرداری تهران وجود دارد اشاره و گفت: احداث مساجد دو در در دستور کار قرار دارد تا در موقعیت‌هایی که اقتضا کند و در بعضی مناطق تهران که مسجد کافی وجود ندارد، با استفاده از امکانات طرفین مساجدی احداث کنیم که هم در اختیار دانش‌آموزان باشد و هم عموم مردم در اوقات سه گانه بتوانند به انجام فرایض دینی بپردازند.

 

چهاربند با تأکید بر موضوع پنج درصد عوارض سهم آموزش و پرورش از صدور پروانه‌های ساختمانی تصریح کرد: پنج درصدی که طبق قانون علاوه بر عوارض صدور پروانه ساختمان از مالکان دریافت می‌شود به حسابی که آموزش و پرورش اعلام می‌کند جهت توسعه فضاهای آموزشی واریز می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن