اجتماعی و فرهنگی

نقش دانش‌آموزان و فرهنگیان در پیروزی انقلاب مثال‌زدنی است

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز در مراسم نواخته شدن زنگ «گلبانگ انقلاب» که در دبیرستان دخترانه شاهد حضرت معصومه (س) برگزار شد با تبریک سی و هفتمین بهار انقلاب به دانش‌اموزان، فرهنگیان و ملت ایران اظهار داشت: روز ۱۲ بهمن سال ۵۷ روز بزرگی بود و روزی که امام به عنوان رهبر انقلاب پس از ۱۵ سال تبعید به میهن اسلامی بازگشت و با قدوم ارزشمند خود انقلاب اسلامی، جمهوری اسلامی، استقلال و آزادی را به ارمغان آورد.

وی افزود:‌ مدارس در آن سال تعطیل بود و مردم در اعتصاب بودند و در کنار این موضوعات مردم منتظر امام(ره) بودند؛ اقشار مردم قبل از پیروزی انقلاب در تظاهرات مردمی و در صحنه‌های مختلف زمینه‌ساز پیروزی انقلاب شدند.

فانی با تأکید بر اینکه نقش دانش‌آموزان و فرهنگیان در پیروزی انقلاب اسلامی ایران مثال‌زدنی است، خاطر نشان کرد: قرار بود امام(ره) زودتر از ۱۲ بهمن وارد کشور شود اما رژیم شاه فرودگاه‌ها را بست و روحانیون مبارز کشور در مسجد دانشگاه تهران متحصن شدند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در آن زمان دانشجو و معلم بودم، تصریح کرد: در آن زمان در کنار روحانیون مبارز متحصن حضور داشتم و روز ۱۲ بهمن که امام وارد کشور شد، نور امید، خوشحالی و شعف در استقبال بزرگی در تهران را شاهد بودیم که از یاد نرفتنی است. 

وی افزود: در فاصله دوازدهم تا بیست و دوم بهمن اتفاقات بزرگی رخ داد و صبح روز بیست و دوم بهمن در پادگان عشرت‌آباد که امروز میدان سپاه نام دارد حضور داشتم که بین مردم و نیروهای شاه درگیری بود.

فانی ادامه داد:‌ در تمام این درگیری‌ها که خیلی هم به درازا نمی‌کشید وقتی نیروهای رژیم شاه تسلیم می‌شدند مردم همه را در آغوش می‌گرفتند که رمز پیروزی انقلاب اسلامی و مشی امام(ره) در فتح قلب‌ها بود.

وی با اشاره به انتشار خبر پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: در ساعت ۱۴ روز ۲۲ بهمن اخبارگو اعلام کرد که اینجا ایران است صدای انقلاب مردم ایران و متوجه شدیم انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسیده است.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: این موضوع باعث شد تا مردم جهان با اسلام ناب محمدی(ص) آشنا شوند و اسلام واقعی که متأسفانه با برنامه‌ریزی‌های استکبار و رژیم شاهنشاهی به عقب رفته بود، احیا شود. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن