اجتماعی و فرهنگی

رایگان شدن خدمات توانبخشی در شهرها پس از ۲۰ سال

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین یحیی سخنگویی با اشاره به تعویق زمان افتتاح و بهره‌برداری از مرکز توانبخشی روزانه ضایعه نخاعی در تهران گفت: این مرکز تا پایان بهمن با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی تصریح کرد: یکی از سیاست‌های سازمان بهزیستی کشور در سال جاری تأمین تجهیزات توانبخشی معلولان در استان‌ها و به ویژه استان‌های محروم بوده است که در این راستا اقدامات خوبی صورت گرفته است.

سخنگویی خاطر نشان کرد: در سال جاری ۳۷ میلیارد تومان بودجه برای تأمین تجهیزات توانبخشی معلولان در نظر گرفته شده بود که تا به امروز ۲۷ میلیارد و  500 میلیون تومان به استان‌ها پرداخت شده است.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه مابقی اعتبارات تأمین تجهیزات توانبخشی تا پایان سال به سایر استان‌ها پرداخت خواهد شد، گفت: با واریز این اعتبارات بخش قابل توجهی از معلولان جهت دریافت تجهیزات توانبخشی بی‌نیاز خواهند بود.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری جشن توانبخشی مبتنی بر جامعه تا پایان سال گفت: در سال جاری و با تأکید رئیس سازمان بهزیستی تمامی معلولان در روستاها شناسایی و در قالب توانبخشی مبتنی بر جامعه خدمات رایگان دریافت کردند.

سخنگویی ادامه داد: ارائه خدمات توانبخشی در روستاها به صورت رایگان یکی از سیاست‌های سازمان بهزیستی در سال جاری بود که با اتمام این طرح در روستاها، طرح اشاره شده از سال آینده در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر برگزار خواهد شد.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور در پایان گفت: پس از ۲۰ سال سرانجام خدمات توانبخشی رایگان در روستاها و شهرها اجرا شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن