شورای شهر

انتخابات شورایاری‌ها نباید سیاسی شود/ برخورداری ۹۲ درصد شورایاران از تحصیلات دانشگاهی

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین حجت الاسلام و المسلمین ناصحی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس با اشاره به تعویق صورت گرفته در چهارمین دوره انتخابات شورایاری‌ها وپایان فعالیت قانونی شورایاران سوم اظهارداشت: با تدابیر وزارت کشور،فرمانداری ونیز هماهنگی شورای شهر و مجمع نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی این انتخابات پس از ثبت نام از (دوم تا دوازدهم بهمن ماه)،۸اسفند برگزار می‌شود.

وی به خدمات چشمگیر و گسترده شورایاران در طول سه دوره فعالیت آنان اشاره کرد و افزود: آگاهی این افراد به مسائل و مشکلات هر محله با همکاری شورای شهر و شهرداران رفع بسیاری از معضلات را تاکنون در پی داشته است که امیدوارم در دوره جدید نیز با حضور افراد معتمد وخدوم تداوم یابد.
رییس کمیسون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهرتهران در ادامه علت اجازه شورا جهت تداوم فعالیت شورایاران برخوردار از سواد خواندن و نوشتن علی رغم تعیین حداقل مدرک فوق دیپلم (کاردانی) برای متقاضیان ثبت نام در انتخابات شورایاری‌ها را برخوردای تجربه اجرایی آنان در دوره‌های پیشین شورایاری ها عنوان کرد وگفت:البته باید در نظر داشت این افراد تنها ۸درصد از شورایاران فعلی را دربرگرفته چرا که مطابق بررسی های به عمل آمده اکثر شورایاران از تحصیلات دانشگاهی برخوردارند.
ناصحی تصریح کرد: درمجلس شورای اسلامی نیز امتیازاتی نظیر سطح تحصیلات پایین تر برای افراد برخوردار از سابقه عضویت در مجلس شورای اسلامی در نظر گرفته شده است.
وی با تاکید بر اینکه در انتخابات شورایاری‌ها به هیچ عنوان نگاه سیاسی مطرح نیست، شورایاری ها را نهادی مردمی و فاقد دخالت در امور سیاسی دانست و اظهار داشت: شورایاران بازوی توانمند شهر هستند که تشکیل آنها در راستای واگذاری کار مردم به خودشان صورت پذیرفته است.
رییس کمیسون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با تاکید دوباره بر اینکه مباحث سیاسی مطلقا در انتخابات شورایاری ها مطرح نیست، افزود:درخصوص نظر برخی مبنی بر برگزاری انتخابات شورایاری‌ها در سال بعد باید به این نکته توجه داشت که تمرکز بیشتر وزارت کشور، فرمانداری و مسئولین به انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبر گان رهبری در سال ۹۴ مانع از انتخابات شورایاری‌ها شده و وقفه بیشتر در انتخابات شورایاری چهارم را رقم خواهد زد.
ناصحی در پاسخ به این سوال که علت اختلاف نظر اعضای شورا در نظارت نمایندگان مجلس بر انتخابات شورایاری‌ها به چه دلیل است، با بیان اینکه اجرای هر مسئله‌ای توام بابرخی اختلاف نظرهاست، گفت: باید در نظر داشت که این اختلاف نظرها از باب عناد و سیاسی نبوده و تنها به این دلیل است که برخی اعضا معتقدند نظارت نمایندگان مجلس در انتخابات شورایاری‌ها نظیر انتخابات شورای شهر صورت پذیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن