اجتماعی و فرهنگی

کشف ۲۱۵ فقره پرونده کلان بالای ۵ میلیارد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سردار فتح‌الله زمانیان در همایش تخصصی رؤسای پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به برگزاری هر ساله این همایش اظهار داشت: عمده‌ترین اهداف این همایش بررسی ضعف و قوت‌های سال گذشته و تبیین روش‌های جدید و شناسایی خط مشی جدید در مبارزه با قاچاق کالا و ارز است.

سردار زمانیان با اشاره به اقدامات انجام شده در سال گذشته افزود: علاوه بر اقدامات مقاله‌ای در حوزه پیشگیری نیز پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز اقدامات بسیار خوبی انجام داده که کنترل مجرمین سابقه‌دار، کنترل مصرف‌کنندگان عمده سوخت از جمله مصرف‌کنندگان صنعتی، کشاورزی و همچنین کنترل در حوزه توزیع از جمله این موارد بوده است.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: علاوه بر این موارد، پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز اطلاعات تخصصی در حوزه مقابله، تحلیل و پیشگیری را نیز دراختیار ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز قرار داده و اقدامات خوبی در ریشه‌یابی پرونده‌های کلان قاچاق داشته است.

رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز ادامه داد: پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز با توجه به اینکه از ۲۷ اسفند ماه سال گذشته و بنابر ماده ۷۷ قانون مبارزه با قاچاق ۵۰ درصد از حقوق این پلیس در خزانه بلوکه شد، براساس نیاز ذاتی خود، برنامه‌های از پیش تعیین شده خود را اجرایی کرد.

سردار زمانیان با اشاره به کشفیات در سال جاری گفت:‌ در سال جاری با رشد ۲۴ درصدی ارزش کشفیات به دست آمده روبه‌رو بودیم و در این مدت موفق به کشف ۶۵ هزار و ۸۲۶ پرونده شدیم که ۲۱۵ فقره پرونده کلان بالای ۵ میلیارد ریالی و ۱۵۶۹ پرونده یک تا ۵ میلیارد ریالی است؛ در این مدت ۴۴۹ باند قاچاق کالا نیز دستگیر شده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن