مدیریت شهری

ساخت مترو ۲۵۰ سال طول می کشد!

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سیدجعفر تشکری هاشمی  با اشاره به اینکه بودجه پیشنهادی سال ۹۴ حوزه حمل و نقل براساس برنامه ۵ ساله توسعه تهیه شده است، گفت : بیش از ۲۵ درصد بودجه شهرداری تهران به حوزه حمل و نقل عمومی اختصاص خواهد یافت که اکنون در لایحه کارشناسی تهیه شده است.

وی با تاکید بر اینکه فراهم نمودن کلیه زیرساخت های لازم برای رعایت ضوابط دقیق راهنمایی و رانندگی و توجه به خط سفید توسط شهروندان اصلی ترین اقدامی است که در سال ۹۴ مورد توجه قرار می گیرد، گفت: در عین حال اصلی ترین کار در سال ۹۴ انجام تعهدات سنوات گذشته است. ضمن اینکه پروژه های جدید صرفا در قالب کمیته ۱۵۹ تعریف و لزوم انجام پروژه ها باید در کمیته تایید شود.

به گفته معاون شهردار تهران توسعه حمل ونقل عمومی، هوشمندسازی شهر و حرکت به سمت مدیریت هوشمند ترافیک ، نوسازی ناوگان و توسعه خودرورهای پاک اهم برنامه های تعریف شده در بودجه پیشنهادی حوزه حمل و نقل در سال ۹۴ است.

تشکری هاشمی تصریح کرد : بودجه پیشنهادی حوزه حمل ونقل عمومی در سال ۹۴ بالغ بر ۴ هزار میلیارد تومان است که سرفصل آنها توسعه حمل و نقل عمومی با محوریت مترو است.

معاون شهردار تهران در ادامه با اشاره به این که از مجموع ۱۹۵ میلیارد تومان بودجه مصوب شورای اسلامی به متروی تهران، تاکنون تنها ۹۵ میلیارد تومان آن پرداخت شده است، گفت: در حالی که حدود ۲ماه تا پایان سال باقیست دولت بالغ بر ۱۰۴ میلیارد تومان تنها در بخش عمرانی مترو به شهرداری تهران بدهکار است.

تشکری هاشمی با تاکید بر اینکه باید سهم مردم تهران را از دولت مطالبه کنیم، گفت: اکنون همه فشارها در توسعه حمل و نقل عمومی بر دوش شهرداری تهران بوده این در حالیست اگر با چنین ارقام پرداختی بخواهیم ساخت مترو را پیش ببریم باید ۲۵۰ سال آینده را به شهروندان وعده دهیم.

وی با بیان اینکه ساخت هر کیلومتر مترو بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه دارد، گفت: با بودجه های دولتی تنها دو کیلومتر و با عنایت به رقم پرداخت شده از سوی دولت تا این تاریخ، تنها یک کیلومتر مترو می توان ساخت.

معاون شهردار تهران با اشاره به لایحه پیشنهادی بودجه سال ۹۴ دولت به مجلس شورای اسلامی بیان کرد: حدود ۲۳۰ میلیارد تومان به بخش عمرانی مترو در بودجه ۹۴ اختصاص یافته است که این رقم نیز در مقابل ساخت سالانه ۳۰ کیلومتر مترو قطعا پاسخگو نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن