اجتماعی و فرهنگی

چطور از پارکومترهای هوشمند استفاده کنیم؟

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین در محورهایی که طرح ساماندهی پارک حاشیه خیابان‌ها با استفاده از پارکومترهای هوشمند اجرایی گردیده است، در صورت عدم استفاده از پارکومتر و عدم شارژ آن، مبلغ ۲۰۰ هزار ریال توسط مامورین راهنمایی و رانندگی اعمال قانون انجام خواهد گرفت.

 

ابتدا خودروی خود را در محل خط کشی شده پارک نمایید. دقت فرمایید که حتما خودروی شما بین خطوط و داخل جایگاه پارک شود. درهر جایگاه شماره جایگاه و جهت بر سطح خیابان نصب شده که این شماره نشان دهنده جایگاه اتومبیل و جهت، هدایت کننده به محل پارکومتر است.

 

۱- با توجه به فلش موجود بر روی شماره جایگاه، پارکومتر مورد نظر را پیدا کنید. روی دستگاه پارکومتر هشت کلید مربوط به جایگاه پارک و دو کلید دیگر برای تایید یا ابطال تعبیه شده است. همچنین راهنمای استفاده از دستگاه نیز بر روی خود دستگاه نصب شده است.

 

پس از پیدا کردن پارکومتر مربوط به محل پارک خودروی خود، باید نسبت به شارژ محل مورد نظر اقدام نمایید. با توجه به شماره محل پارک خود، دکمه آن را فشار دهید تا ساعت مورد نظر در نمایشگر دستگاه نمایش داده شود. با هر بار فشار بر روی کلید مربوط به محل پارک خودرو، یک ساعت پارک به محل مورد نظر اختصاص داده خواهد شد.

 

۲- پس از تنظیم ساعت مورد نظر، بلافاصله کارت خود را بر روی محل مورد نظر روی دستگاه گرفته تا پیام عملیات با موفقیت انجام گرفت بر روی نمایشگر پدیدار و عملیات شارژ انجام شود. پس از اتمام عملیات شارژ، چراغ چشمک زن مخصوص پلیس سبز شده و جایگاه برای ساعت مورد نظر تایید می گردد.

 

برای مشاهده موجودی می توانید ابتدا کلید تایید را فشار دهید و سپس کارت خود را روبروی کارتخوان بگیرید و موجودی را مشاهده کنید.

در طرف دیگر دستگاه، برای هر جایگاه دو چراغ نشانگر به صورت چشمک زن تعبیه شده است. در حالت خالی بودن جایگاه چراغ قرمز چشمک خواهد زد و اگر جایگاه مورد نظر شارژ شده باشد، با توجه به شماره آن جایگاه چراغ سبز مربوطه چشمک می زند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا