سیاسی

معاون سیاسی وزارت کشور در آینده‌ای نزدیک معرفی می‌شود

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت شب گذشته در حاشیه ضیافت وحدت احزاب اسلامی جهان که از سوی حزب موتلفه اسلامی برگزار شد، در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش خبرنگاری در مورد وضعیت معاونت سیاسی کشور و زمان معرفی این معاونت اظهار کرد: معاونت سیاسی وزارت کشور مسوولیت حساسی است و امروز با سرپرست اداره می‌شود، امیدوار هستیم که ان‌شاء‌الله در آینده‌ای نزدیک فردی مناسب و شایسته برای این سمت معرفی کنیم.

 

وی در پاسخ به این پرسش که آیا دولت و شخص معاون اول با آقای امیری سرپرست فعلی این معاونت مخالفتی دارد، تصریح کرد:‌ این گونه نیست و ما نباید به چنین مطالبی اعتنا کنیم. آقای امیری شخصیت محترم و معقول دولت هستند و ما امیدوار هستیم که ان‌شاء‌الله فردی مناسب برای معاونت معرفی شود.

 

به گزارش ایسنا،‌ نوبخت همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگاری در مورد وظیفه احزاب و کشورهای اسلامی برای مقابله با تروریسم و لزوم وحدت هر چه بیشتر میان مسلمانان اظهار کرد: امروز مجموعه‌ای دروغین شکل گرفته است که به نام اسلام رفتار بسیار خشن و غیر انسانی از خود به نمایش می‌گذارد و تلاش می‌کنند که با نام اسلام تخم نفرت را در دل کسانی که نظاره‌گر رفتارشان هستند، بپاشند به همین جهت ما وظیفه داریم که با راهکارها و ابزارهای مختلف در جهت نشان دادن این که آنها اسلام ساختگی‌اند، تلاش کنیم و بکوشیم که اسلام راستین و چهره مهربان و رحمانی اسلام را به جهانیان بشناسانیم.

سخنگوی دولت با اشاره به برگزاری گردهمایی وحدت اسلامی اظهار کرد: برگزاری چنین گردهمایی‌هایی می‌تواند باعث شود که ما از ظرفیت‌های بزرگی که در احزاب اسلامی وجود دارد به نحو شایسته‌ای استفاده کنیم.

 

وی اضافه کرد: ما می‌توانیم از ظرفیت احزاب اسلامی در کنار ظرفیت‌های دیگر استفاده کنیم. در همین راستا نیز قطعا دولت از این موضوع استقبال می‌کند و حضور من در جمع احزاب اسلامی نیز شاهدی بر این مدعا است.

 

نوبخت در پایان گفت: ما به احزاب اسلامی اعتقاد داریم و از این ظرفیت هم در جهت ایجاد وحدت در میان مسلمانان و هم در جهت انسجام و همگرایی برای تقابل با تهاجمی که امروز نسبت به اسلام راستین در حال به وجود آمدن است، استفاده می‌کنیم.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن