اجتماعی و فرهنگی

اولین بارگیری زباله برای تولید برق

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین حسن کریمیان با اشاره به آغاز فعالیت آزمایشی نیروگاه زباله‌سوز گفت: این کارخانه در آرادکوه قابلیت پردازش ریجکت ۲۰۰ تن زباله و تولید روزانه تا ۳ مگاوات برق را دارد.

 

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با بیان این که در چند روز گذشته به همت شرکت مجری و سازمان مدیریت پسماند زباله‌ها بارگیری شده است، اظهارکرد: ریجکت‌ها اکنون داخل مخزن ریخته شده است و در حال حاضر به صورت آزمایشی آبگیری شدند و مخازن و کوره‌ها روشن و آماده فعالیت هستند.

کریمیان با بیان این‌که با تلاش شبانه روزی کارهای فنی این کارخانه تمام شده است، گفت: اولین بارگیری در حال حاضر مراحل تست و آزمایش را پشت سر می‌گذارد و امیدوارم به زودی بتوانیم برق تولید کند و به مدار برود.

 

احتمال اجرای سراسری طرح تفکیک زباله از مبداء از اویل ۹۴

 

کریمیان در ادامه با اشاره به اجرای پایلوت طرح تفکیک زباله از مبداء در برخی نواحی تهران آغاز شده است گفت: طی ۴ ماه گذشته این طرح به صورت آزمایشی از ۱۲۳ ناحیه شهر تهران در مرحله اول ۱۲ ناحیه کار خود را آغاز کرد و اخیرا ۱۰ ناحیه دیگر به آن اضافه شده است.

وی ادامه داد: امیداورم مراحل آزمایش را تا پیان سال پشت سر بگذاریم تا بتوانیم در اوایل سال ۹۴ کل نواحی تهران را تحت پوشش قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن