مدیریت شهری

تخفیف ۵۰ درصدی به دانشجویان و دانش‌آموزان در حمل و نقل عمومی

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاینعلیرضا سانیانی امروز در نشست کارت بلیت الکترونیکی تخفیف‌دار ویژه دانش‌آموزان و دانشجویان گفت: در راستای تحقق بخشیدن به اهداف مرتبط با شرح الکترونیک و شهروند الکترونیک شهردار تهران در سال ۸۷ طی حکمی ابلاغ کرد تا مطالعات و طراحی کارت شهروندی انجام شود.

وی با اشاره به اینکه در آن زمان بلیط الکترونیک مترو با بیش از یک و نیم قطعه بلیط در دست شهروندان تهرانی بود گفت«: همچنین بانک مرکزی ج.ا.ا نیز دستورالعملی در خصوص کیف پول خرد الکترونیکی نداشت.سازمان فناوری اطلاعات پس از بررسی اسناد بالادستی و وضعیت موجود دو کارت طراحی کرد.

معاون پرداخت نوین سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران ادامه داد: کارت بلیط الکترونیک یکی از این کارت‌ها بود این کارت توسعه یافته برای متروست که توسط شهرداری تولید، شارژ و در شبکه داخلی پذیرش می‌شود و نهایتاً در پایان روز تسویه حساب می‌شود.

سانیانی در خصوص کیف پول خرد شهروندی گفت: این کارت ترکیبی از کارت بلیط الکترونیک و کیف پول خرد با استانداردهای جهانی است که در حال حاضر این استانداردها در شبکه بانکی کشور رعایت می‌شود. شهرداری آمادگی پذیرش هر دو کارت را دارد لیکن با توجه به ارائه خدمات کیف پول جزو وظایف شهرداری نیست.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بانک شهر کارت شهروندی را در کلیه شعب ارائه کرده است گفت: به دانشجویان و دانش‌آموزان در قالب کارت مهر شهر این خدمات ارائه می‌شود و البته با بانک تجارت و ملی هم قراردادی در این خصوص منعقد شده که در دست اجراست.

معاون پرداخت نوین سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران در خصوص کارت بلیط الکترونیک تخفیف‌دار ویژه دانش‌آموزان و دانشجویان گفت: در این خصوص شورای شهر جلسات متعددی را برقرار کرد و قرار شد به این افراد ۵۰ درصد تخفیف برای سوار شدن به اتوبوس و مترو داده شود.

وی اضافه کرد: همچنین شهروند‌های بالای ۶۵ سال، جانبازان، خانواده شهدا، مددجویان کمیته امداد و بهزیستی شهر تهران از کارت بلیت الکترونیک تخفیف‌دار بهره‌مند می‌شوند.

وی اضافه کرد: در این روال دانش‌آموزان و دانشجویان کارت کیف پول بانکی را دریافت کرده به نحوی که این کارت هم در شبکه حمل‌ونقل و هم در شعبه بانکی پذیرش می‌شود.

وی اضافه کرد: جهت اخذی این کارت دانشجویان و دانش‌آموزان با مراجعه به سایت Tehran.ir و انتخاب گزینه بلیط الکترونیک اقدام به ثبت‌نام و واریز وجه نمایند و پس از ۷۲ ساعت کارت خود را از طریق پست تحویل بگیرند.

به گفته سانیانی مبالغی که باید پرداخت شود مبلغ ۷۵ هزار تومان جهت شارژ در کارت و ۵ هزار تومان جهت شخصی‌سازی و ۳ هزار و ۵۰۰ تومان هزینه پست است.

وی اضافه کرد: دارندگان این کارت می‌توانند تا سقف ۱۵۰ هزار تومان در شبکه حمل‌ونقل عمومی از این کارت استفاده و همچنین می‌توانند از بخش شبکه شتابی این کارت نیز بهره گیرند.

وی در پاسخ به ا ین پرسش که این کارت برای تاکسی مورد استفاده قرار می‌گیرد گفت: برنامه‌هایی در این زمینه داریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن