شورای شهر

عملیاتی شدن نظام یکپارچه فرایند پروژه برای اصلاح مشکلات

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین نخستین جلسه کمیته عمران شورای شهر در خصوص بررسی عملکرد سال ۹۳ و برش برنامه پنج ساله سال ۹۴ در حوزه عمرانی به ریاست اقبال شاکری، رئیس این کمیته برگزار شد.

وی در ابتدای این جلسه  برنامه پنج ساله شهر تهران و برش سالانه آن را معیار حوزه عمران شهر تهران دانست و گفت: برای توسعه شهر تهران مدیریت شهری باید این برنامه را هر چند که سختی هایی در رسیدن به هدف باشد به اجرا در بیاورد.

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه در صورت مشخص نبودن متولی، برنامه بی نتیجه باقی می ماند از آغاز به کار کمیته پایش برنامه پنج ساله شهرداری تهران خبر داد.

شاکری در ادامه با بیان اینکه از حیث اسناد، احکام و دستورات مشکلی وجود ندارد، اظهار داشت: با این شرایط تنها حوزه اجرا باید مورد پایش و بررسی قرارگیرد تا مشکلات شناسایی شده و اصلاح شوند.

وی در جریان این جلسه ضمن بررسی ساخت و سازها در برج میلاد، عملیات توسعه و عمران در محدوده این برج را نیازمند داشتن طرح جامع و مسئول مشخص دانست از شهرداری خواست تا اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهد.

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران همچنین در خصوص بحث طراحی و نظارت بر پروژه های عمرانی گفت: در صورتی که مجری و ناظر یک سازمان باشند تعارض منافع رخ می دهد و بهتر است هر کدام از این بخش ها توسط سازمانی جداگانه مورد عمل قرار گیرند.

شاکری همچنین در برنامه ریزی برای سال آتی بر لزوم توجه به زندگی شهروندان تاکید کرد و گفت: پروژه های نیمه تمام به ویژه در بخش هایی که املاک ریز دانه دارند سبب مختل شدن زندگی شهروندان می شود و شهرداری باید با در اولویت قرار دادن این پروژه ها کمک کند تا زندگی مردم با چالش روبرو نشود.

وی ضمن تاکید بر عملیاتی کردن نظام یکپارچه فرایند پروژه اظهار داشت: با عملیاتی شدن این نظام بسیاری از مشکلات موجود برطرف می شود.

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران همچنین بر لزوم آغاز اطلاع رسانی در خصوص پروژه های مورد نیاز تاکید کرد.

وی با تاکید بر اینکه فاصله بین اسناد نباید سبب ایجاد مشکلات جدید شود، گفت: همه در مدیریت شهری باید به سمت یک هدف پیش روند تا موضوع بی اعتمادی القا نشود.

وی ادامه داد: شهرداری باید ضمن پایبند بودن به تخصیص ها و ابلاغ ها که به صورت متناسب هستند، با یکپارچه سازی برخی مشکلات؛ اصلاحات لازم را در آنها اعمال کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن