سیاسی

صهیونیسم جهانی ریشه شر در عصر ماست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شوراآنلاین حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه نباید دشمن بیرونی و درونی را فراموش کنیم، گفت: استکبار دشمن جان، آبرو و ناموس ماست و استقلال ما را هدف گرفته است و این انقلاب و نظام که ناموس شما مردم قلمداد می‌شود مورد تهدید استکبار است.

وی افزود: صهیونیسم جهانی ریشه شر در عصر ماست و این تکفیری‌ها و حکومت‌های مزدور در منطقه شیاطین هستند و می‌خواهند به اینها خط دهند تا دلارهایشان را صرف تکفیری‌ها کنند و همان‌طور که فقر و بیماری کمش هم زیاد است دشمن هم کمش زیاد است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران همچنین گفت که در رأس دشمنان نفس اماره است و این نفس وسوسه می‌کند تا دنیا ما را به باتلاق مادیگری بکشاند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک میلاد پیغمبر (ص) و امام جعفر صادق (ع)، ضمن اینکه پیامبر اکرم را پیامبر رافت، عزت و توحید دانست، گفت که امام جعفر صادق(ع) احیاگر علوم اخلاق، فرهنگ و عالم به جهان بشریت است و اگر امام صادق و مکتب فقهی ایشان نبود دنیای اسلام چنین مکتبی را نداشت.

صدیقی خاطرنشان کرد: پیامبر اکرم عرب را با یکدیگر و با اعجم به عنوان برادر در کنار هم متحد ساخت و در سنگر وحدت و اتحاد پیروزی‌های غیرمترقبه‌ای را برای‌شان عاید کرد و امیدواریم ما در گفتن لا اله الا الله صادق باشیم و بدانیم اتحاد و انسجام ما پیغمبر را خشنود و دشمنان‌مان را مایوس می‌کند. ما نباید کاری کنیم که دشمنان‌مان شاد شوند و در این راستا از خانواده تا جبهه سیاسی به هم نزدیک شویم و زیر یک پرچم قرار بگیریم.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران در ادامه با مورد توجه قرار دادن روز ۹ دی، گفت: ‌از مردم بیدار، بصیر و ولایتمدار و متدین تقدیر و تشکر می‌کنیم که در روز ۹ دی امسال هم در شهرهای مختلف با اجتماعات باشکوه به فتنه‌گران هشدار دادند.

صدیقی گفت: باید توجه داشت که این فتنه ریشه‌کن نشده و هنوز هم موجود است و طرفداران فتنه که از اقلیت محض هستند، علنا در ۱۶ آذر در برخی محیط‌ها از فتنه حمایت کردند. همچنین نفوذ برخی فتنه‌گرها و طرفداران فتنه در مجاری اجرایی کشور هشدار جدی است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران اظهار کرد: برخی از آنها که در فتنه بازارگرمی می‌کردند حالا شهر به شهر راه افتادند و برخی دانشگاه‌ها محل امن آنها و باشگاه تبلیغاتی‌شان شده است و از هم‌اکنون برای خبرگان و مجلس آینده از امکانات استفاده می‌کنند که حق‌شان نیست و می‌خواهند برای به دست گرفتن مجلس آینده از هم‌اکنون زمینه‌سازی کنند و در خبرگان دستی داشته باشند تا بتوانند در متزلزل کردن پایه‌های نظام در آینده موثر باشند.

وی گفت: اما من به اینها می‌گفتم شما چند بار می‌خواهید تجربه کنید؟ دست غیب این انقلاب و رهبری و محور انقلاب را تاکنون حمایت کرده و حضور مردم جلوه عنایت حق تعالی است و تصرفات تکوینی مولای ما حضرت بقیه‌الله الاعظم امام زمان (عج) است.

صدیقی با بیان اینکه من به اینها نصحیت می‌کنم و می‌گویم توبه کنید، افزود: برخی از سران فتنه در حصر هستند و برخی آزادند و در آزادیشان در بعضی جاها و در بعضی رسانه‌ها با اینکه ممنوع‌التصویر و ممنوع‌التبلیغ‌اند، حمایت می‌شوند و امکانات وسیعی از طریق مجاری اجرایی در اختیارشان است و جولان می‌دهند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران در همین راستا گفت: همه اینها نشان می‌دهد که آنها همچنان سر موضع خود هستند و با این وجود اگر این مسیر با حضور مردم و تصمیم قاطع مسئولان معالجه نشود، هزینه‌های بعدی پیش خواهد آورد لذا حضور مردم و محکومیت طرفداری از فتنه را در راس مسائل قرار دادن مهم است و مردم ما مصممند که جلوی فتنه بایستند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران در ادامه با اشاره به برگزاری اجلاس نماز و پیام مقام معظم رهبری به این اجلاس، اظهار کرد: اجلاس نماز از وقایع مبارکی است که ۲۳ سال است تکرار می‌شود و پیام رهبر عزیزمان مثل همه پیام‌های ایشان کارساز و کارآمد و اجرایی است. ایشان به کسانی که دست‌اندرکار در این زمینه هستند فرمودند وقت ارزیابی است تا این حرکت مبارک در توسعه نمازگزاران از طریق کمی و کیفی مدنظر قرار بگیرد.

صدیقی گفت: تمام امکاناتی که دولت و دستگاه‌های اجرایی می‌توانند در این باره به کار گیرند باید مورد ارزیابی قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از ارتش جمهوری اسلامی ایران تجلیل کرد و گفت: ارتش مقتدر، ولایتمدار و مکتبی نظام جمهوری اسلامی که در این رزمایش اخیر بسیار مقتدرانه و شکوهمند اقتدار، جلال و تجهیزات دشمن‌شکن را به نمایش گذاشته بود و در مرزهای آب‌های بین‌المللی با انواع نمایش‌های امکانات، تاکتیکی و اقتداری هم به دوستان داخل کشور و منتظران امام عصر (عج) دلگرمی دادند و هم به کشورهای همسایه این پیام داده شد که شما اینقدر به دامن بیگانگان پناه نبرید، قدرت کافی در خود منطقه است و ارتش ما می‌تواند هر حرکت شومی را در نطفه خفه کند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران همچنین به ۱۷ دی روز اعلام کشف حجاب از سوی رضاخان اشاره کرد و گفت: حساسیت دنیای غرب به حجاب و عفاف زنان نشانه تاثیرگذاری حجاب و عفات در کاهش نفوذ استعمارگران است. آنچه که امروز درباره زن انجام و شعار می‌دهند هم تحقیر زن و هم مرد‌سالاری است.

وی افزود: اینها زنان را به عنوان ابزاری برای التذاذ مردان می‌دانند و سیاسیون صهیونیست‌ها و مقامات‌شان زن‌هایشان را بزک می‌کنند و می‌آورند که این خود سقوط دنیای زن در فرهنگ است در حالیکه حجاب تاکید بر هویت زن است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه حرکات ما نباید انفعالی باشد، گفت: ما باید به این ظلم بی‌امانی که نسبت به جامعه زنان شده است، هجوم ببریم چرا که آنها زن را از هویت خود گرفته‌اند و انواع تمتعات شیطانی را به کار می‌بردند و اسمش را آزادی و تکریم زن می‌گذارند.

صدیقی دستگیری شیخ سلمان در بحرین را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: دستگیری شیخ سلمان یک عمل ضدقانون، ضد اخلاق و ضد مردمی است و نمی‌شود گفت که در این راستا یک اقلیت سنی در برابر اکثریت شیعه در بحرین ایستاده‌اند. اینها نه سنی و نه شیعه‌اند بلکه ماموران انگلیس و آمریکا هستند و فکر می‌کنند با درگیری و تخریب مساجد می‌توانند حرکات پیش آمده را متوقف کنند در حالیکه باید به آنها گفت شما انواع فشارها را به کار بردید و دیدید که این حرکت‌ها خاموشی ندارد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران افزود: همان‌طور که آیت‌الله سیستانی در این باره پیام دادند و خواستند که در آزادی شیخ سلمان اقدام شود ما هم این هشدار را می‌دهیم و این خواسته قانونی بحق، موافق با شعارهای بین‌المللی است چرا که آنها می‌خواهند حق سرنوشت را خود داشته باشند.

وی همچنین در خطبه‌های نخست نماز جمعه تهران اظهار کرد: بر طبق فرایض حفظ نظام از اوجب واجبات است و قرآن و عترت و انقلابی که میوه قرآن و عترت است امانت خدا و پیامبر و ائمه و امانتی است که امام راحل و شهدا به ملت ما سپرده‌اند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران همچنین با مورد توجه قرار دادن نقش نماز و همچنین گناهان مربوط به زبان که بسیار آسیب‌زاست، گفت: زبان ما باید زبان دین و اخلاق باشد، نیش زبان، دروغ، تهمت، تحقیر و لغو انسان را بیچاره و در پیشگاه خدا بی‌آبرو می‌کند و باید مواظب باشیم که با زبان‌مان حیثیت و آبروی افراد را از بین نبریم چرا که آبروی مومن مثل خون مومن است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا