اجتماعی و فرهنگی

موبایل همچنان در رأس کالاهای قاچاق استان تهران

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  صفرعلی براتلو در تشریح مصوبات جلسه امروز (چهارشنبه) ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالای استان تهران گفت: متاسفانه نزدیک به ۷۰ درصد کالای قاچاق کشور در استان تهران پخش می‌شود و استان تهران به عنوان مرکز پخش این کالاها توسط متخلفان انتخاب می‌شوند. کارهای خوبی در سال‌های اخیر صورت گرفته که این میزان قاچاق کالا کاهش پیدا کند، به طوری که در بحث دارو این اتفاق رخ داده و چندین شبکه بزرگ قاچاق منهدم شده‌اند.

وی افزود: بیشترین میزان قاچاق در کالاهایی مانند موبایل، سیگار، اقلام آرایشی و بهداشتی و قاچاق سوخت بوده است.

معاون امنیتی انتظامی استاندار تهران ارائه گزارش کمیته فرهنگی در جلسه آینده ستاد را یکی از مصوبات جلسه خواند و افزود: باید در بحث فرهنگسازی توجه و عنایت بیشتری صورت گیرد تا مردم اهمیت موضوع استفاده از کالاهای داخلی و مبارزه با قاچاق کالا را درک کنند. قطعا قاچاق کالا موجب بسته شدن کارخانه‌ها و تولیدی‌های کشور می‌شود که به طبع آن شاهد رشد نرخ بیکاری و مشکلات اقتصادی در کشور خواهیم بود.

براتلو ادامه داد: تاکید به همکاران در تعزیرات برای رسیدگی سریع‌تر به پرونده‌ها و سرعت بخشیدن به تخصیص کالاها یکی دیگر از مصوبات جلسه بود و مقرر شد تعزیرات مقدمات ایجاد شعبه ویژه‌ای در گمرک برای همکاری بهتر با گمرک و سایر دستگاه‌ها را فراهم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن