اجتماعی و فرهنگی

مجمع زنان انقلاب اسلامی تشکیل شد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین زهرا سجادی با اشاره به تشکیل مجمع زنان انقلاب اسلامی گفت: این مجمع با اهداف متفاوتی تشکیل شده است که از جمله این اهداف می‌توان به تقویت محافل فرهنگی و افزایش بنیه‌های فکری دختران و جوانان اشاره کرد.

وی ادامه داد: همچنین تلاش داریم در این مجمع به اهداف آرمانی انقلاب و تمدن نوین اسلامی بپردازیم و تغذیه فکری و فرهنگی برای بانوان نخبه جبهه انقلاب اسلامی فراهم کنیم.

این کارشناس امور زنان و خانواده اظهار داشت: مجمع زنان انقلاب اسلامی فرصتی را برای شناسایی و شناساندن نخبگان و فعالان تشکل‌های گوناگون در حوزه زنان ایجاد می‌کند و انگیزه بخشی به بانوان نخبه انقلابی برای حرکت عالمانه تر و راهبردی تر در عرصه اجتماعی از دیگر اهداف تشکیل این مجمع است.

سجادی ادامه داد: همچنین سعی می‌کنیم در این مجمع عناصر فعال و تشکل‌های قوی زنان را هدایت عملیاتی کنیم و از همه مهتر این است که در جهت رفع دغدغه‌های مقام معظم رهبری اقدام کنیم.

وی تصریح کرد: تقویت گفتمان مسئولیت پذیری و تکلیف محوری بر سر گفتمان‌های فاسد فمینیستی و جنسیت محوری در جامعه و ایجاد امکان کنش و واکنش سریع و حساب شده در موضوع زنان در شرایط رسانه‌ای نیز از اهداف این مجمع است.

دبیر مجمع زنان انقلاب اسلامی افزود: رویکرد این مجمع نخبه پروری است یعنی بر روی زنان نخبه و فعال اعم از حوزوی و دانشگاهی سرمایه‌گذاری خواهد شد.

سجادی اظهار داشت: همیشه و در همه جای دنیا نهادهای خصوصی پایگاهی را برای فعالیت مردم دارند و دولت‌ها قدرت مطلقه نیستند و همه جای دنیا اینچنین است و بسیاری مواقع فعالیت‌هایی را که دولت‌ها انجام می‌دهند NGO ها در مقابل آنها می‌ایستند و یا با آن همراهی می‌کنند و دولت را در جهت حرکت اهداف خود تقویت می‌کنند.

وی ادامه داد: چون رویکرد ما رویکرد ولایی است بنابراین مهمترین دغدغه ما نیز رفع دغدغه‌های مقام معظم رهبری در حوزه زنان است.

سجادی خاطرنشان کرد: مجمع زنان انقلاب اسلامی سلسله همایش‌های هم اندیشی را با عنوان «نقش ما در آینده درخشان تمدن اسلامی» برگزار خواهد کرد که اولین همایش هم اندیشی این مجمع نیز با عنوان «نقش ما در تحول فضای مجازی» برگزار شده است. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن