اجتماعی و فرهنگی

رشد ۲۷۰ درصدی ورود گردشگران خارجی به استان تهران

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین رجبعلی خسروآبادی امروز در موزه آبگینه با حضور در جمع خبرنگاران، گفت: اتوبوس گردشگری تهران، یکی از کارهای مشترک شهرداری تهران، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بخش خصوصی است که هر کدام تکالیف، اهداف و وظایفی را دارند.

وی ادامه داد: ما به عنوان سازمان میراث فرهنگی توقع داریم مسافران و توریست‌هایی که وارد تهران می‌شوند بتوانند از خدمات مناسبی استفاده کنند و هرچقدر این ساختارها و امکاناتی که در اختیار مسافران قرار می‌گیرد، مطلوب‌تر باشد، از لحاظ ما نیز مطلوب‌تر است.

خسروآبادی افزود: اختصاص دادن یک اتوبوس مشخص به حوزه گردشگری در سطح تهران باعث می‌شود مردم و مسئولان به آن نگاه ویژه‌ای داشته باشند و برای مردمی که از آن استفاده می‌کنند خدمات بهتری را ارائه دهند. به این وسیله ما می‌توانیم مقداری خدمات حمل و نقل را ساماندهی کنیم.

وی ادامه داد: شهرداری این وظیفه را دارد که برای مسافران این سامانه را اجرا کند و همانطور که می‌دانید این اتوبوس در میدان تجریش و امام خمینی (ره) ایستگاه ویژه‌ای را دارد و ما در تهران حداقل به ۶۰ ایستگاه ویژه گردشگری نیاز داریم.

وی همچنین با اشاره به نقش بخش خصوصی در گسترش گردشگری استان تهران گفت:‌کسانی که در حوزه گردشگری فعال باشند، باید کارکردهای مناسبی را ارائه دهند، به گونه‌ای که هم‌اکنون تعداد اتوبوس‌هایی که به این موضوع اختصاص داده شده است کم است و ما حداقل به ۱۰۰ اتوبوس در این مسیر نیاز داریم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران ادامه داد:‌هم‌اکنون مؤسسات بخش‌های خصوصی فراوانی برای فعالیت در این حوزه اعلام آمادگی کردند و ما نیز اعلام می‌کنیم که هیچ محدودیتی در این زمینه نداریم و هر شرکتی که بتواند خدمات مناسبی را به مسافران و گردشگران ارائه دهد، می‌تواند در این حوزه فعالیت کند.

خسروآبادی در مورد حضور گردشگران خارجی در تهران گفت: نسبت به زمان مشابه سال گذشته گردشگران خارجی استان تهران ۲۷۰ درصد رشد داشته است و در برآوردهای اقتصادی انجام شده مشخص شد که از ۹ ماهه اول سال جاری بیش از ۱.۵ برابر کل سال گذشته موزه‌های استان تهران فروش بلیت داشته‌اند و این تغییر کاملا محسوس است.

وی تصریح کرد: نمی‌گوییم هم‌اکنون وضع گردشگری تهران مطول است اما تلاش می‌کنیم تا با استفاده از تورهای گردشگری تهران به سمت مطلوب حرکت کنیم و با توجه به اینکه مدت اقامت توریست‌ها در تهران اندک است، ولی با این وجود تغییر فاحشی در تعداد گردشگران ایجاد شده است. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن