اجتماعی و فرهنگی

تجاوز به گذرگاه عابر پیاده جریمه ۲۰ هزار تومانی دارد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سرهنگ پرویز حسینی معاون ترافیکی پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به آغاز طرح «ایست به احترام زندگی» در تقاطع‌های شهر تهران و همچنین حرکت بین خطوط در مناطق ۶ و ۸ تهران اظهار داشت: در این طرح، عابران پیاده، راننده وسیله نقلیه و راننده موتورسیکلت دخیل هستند.

معاون ترافیکی پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد: برای جریمه عابران پیاد‌ه‌ای که هنگام چراغ قرمز عابر از گذرگاه‌ها رد شوند، علی‌رغم پیش‌بینی جریمه در جدول جرایم راهنمایی و رانندگی، به دلیل آنچه سازوکار فراهم نیست، این امر اجرایی نمی‌شود، ولی در مواقع وقوع تصادف، حتماً قدر و سهم عابر مشخص می‌شود و اگر از چراغ قرمز عابر پیاده عبور کرده باشد، مطمئناً سهم عابر پیاده به میزان تقصیر مشخص می‌شود.

این مقام ارشد راهنمایی و رانندگی ادامه داد: در ارتباط با خودروها و موتورسیکلت‌ها براساس جدول جرائم راهنمایی و رانندگی، تجاوز به خطوط عابر پیاده جریمه ۲۰۰ هزار ریالی را به دنبال خواهد داشت که اگر منجر به عبور از چراغ قرمز وسایل نقلیه هم شود، جریمه ۱۰۰ هزار تومان خواهد شد.

سرهنگ حسینی خاطرنشان کرد: عدم حرکت در بین خطوط که از امروز در مناطق ۶ و ۸ اجرایی شده، جریمه ۴۰۰ هزار ریالی را به دنبال خواهد داشت.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا