اجتماعی و فرهنگی

امکانات ارتقای کیفیت در اختیار صنعتگران

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محمدرضا نعمت‌زاده در مراسم جشنواره ملی تجلیل از تلاشگران کیفیت کشور با بیان این‌که کیفیت مدیون دانش و خلاقیت است، اظهار کرد: در ابتدای امر کیفیت باید از اندیشه نشات بگیرد، اما این امر باید در صورتی باشد که عشق و علاقه نیز به آن اضافه شود.

وی ادامه داد: در امر ارتقای کیفیت باید از تجارب جهانی استفاده و راه‌های افزایش بهره‌وری و کیفیت شناسایی کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به توانمندی‌های ایران در تمام زمینه‌ها گفت: باید در مرحله اول به اندیشه اعتقاد داشته باشیم چرا که این امر موجب افزایش کیفیت کشور می شود و از آنجایی که به اعتقاد ما مهندسین برای حل یک مشکل صدها راه وجود دارد، انتظار می رود که با تکیه کردن و اندیشه بهترین راه استفاده شود.

نعمت‌زاده با بیان این‌که یارانه‌ای که در اختیار مهندسان و صنعتگران است می تواند عاملی بر آشنایی آن‌ها با کیفیت باشد، گفت: ما باید در راستای ایجاد رقابت سالم گام‌های بزرگی برداریم.

وی با بیان این‌که ایران در تمام زمینه‌ها مقام اول تا سوم را دارد گفت:‌ اگر زمینه‌های توانمند شناسایی شوند، قطعا پیشرفت‌های شایان بیشتری نصیب ایران خواهد شد.

 

افزایش ۲۰ درصدی تولید فرش دستباف

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به پیشرفت‌های به دست آمده در صنعت فرش گفت: سال گذشته ۵۰۰ میلیون دلار فرش ماشینی صادر شده و در هشت ماهه گذشته نیز میزان تولید فرش دستباف ۲۰ درصد افزایش یافته است.

نعمت‌زاده با بیان این‌که ایران دارای انسان‌های فرهیخته و پیشرفته‌ای است اظهار کرد: ما باید استعدادهای خودمان را بشناسیم و به کارگیری آن ها در تولید محصولات کیفی گام برداریم.

 

مقررات زدایی عامل پیشرفت دنیا

وی با بیان این‌که دنیا برای پیشرفت مقررات زدایی را پیشه کار خود کرده است، گفت: مجلس نباید مقررات زیادی را این گونه تصویب کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به قانون تجارت که از ۸۰ سال پیش تدوین شده بود گفت: چرا مجلس باید ۳۶۰۰ ماده جدید را در قانون تجارت تصویب کند.

نعمت زاده با بیان این‌که این کار به عقیده من کاری غیر اصولی است گفت: طبق بررسی‌هایی که در قانون تجارت انجام داده‌ام تنها هشت مورد را قابل اصلاح یافتم لذا تصویب ۳۶۰۰ ماده جدید و سرگیری مجدد کار، کار مطلوبی نیست.

وی ادامه داد: ما باید استانداردهای جدید دنیا را در دست بگیریم و با اصلاح برخی از موارد آن گام‌های رو به جلو برداریم.

به گزارش ایسنا، در این مراسم ۷۰۰ مهمان شرکت داشتند که ۴۴ نفر در سطح کارشناسی لوح سپاس و ۱۳ نفر که سه تن از آن‌ها دولتی و ۱۰ تن غیر دولتی بودند تندیس، نشان کیفیت و لوح تقدیر دریافت کردند.

قرار بر این شده است که از یک تیم بهبود کیفیت که متشکل از چهار نفر است به منظور استفاده از تجارب سال‌های گذشته آن‌ها استفاده شود.

 
 
 
 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن