مدیریت شهری

تکمیل خطوط متروی تهران تا سه سال آینده

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  محمد باقر قالیباف صبح امروز در مراسم اتمام عملیات سیویل تونل شهید حکیم ضمن تبریک حلول ماه ربیع و ولادت پیامبر اکرم (ص) خطاب به کارگران گفت: کار یک شغل نیست بلکه جوهره زندگی و حیات است که محور پیشرفت و توسعه هر جامعه‌ای محسوب می‌شود و حیات مستمر هر جامعه‌ای بستگی به کار دارد.

وی با بیان اینکه کار یک عمل صالح است، به ارزش کارگر در اسلام اشاره کرد و افزود: کار یک مبارزه و مجاهدت است و اگر امروزه بر اقتصاد مقاومتی تاکید می‌شود، این اقتصاد با بیانیه،‌ همایش و نمایش به جایی نمی‌رسد و تنها با کار و تلاش موفقیت و اقتصاد مقاومتی رقم می‌خورد.

 

شهردار تهران با بیان اینکه مهمترین عمل برای به ثمر نشستن اقتصاد مقاومتی، اصلاح فرهنگ کار است، ادامه داد: اگر این فرهنگ اصلاح نشود حتی با توافق در مسایل سیاسی نیز به مشکلات اضافه می‌شود؛ چرا که باید این فرهنگ کار اصلاح شود. امروزه توجه به شغل‌های کاذب اهمیت پیدا کرده است و برای کار واقعی ارزش و حمایت کافی وجود ندارد.

 

 

شاخص کار مفید در کشور بسیار پایین است

 

 

وی با بیان اینکه امروزه افراد استخدامات دولتی و پشت میز نشینی را که بیشتر جنبه راحتی و تنبلی دارد ‌کار می‌دانند، افزود: این در حالی است که یکی از مشکلات ما عدم کار جسمی است و شاخص کار مفید در کشور ما نیز بسیار پایین است که باید این فرهنگ اصلاح شود.

 

قالیباف خطاب به کارگران تونل حکیم با بیان اینکه در طراحی این تونل سعی شده است که به محیط زیست و فضای سبز آسیبی وارد نشود، گفت: با تکمیل این پروژه ۵۵۰ کیلومتر بزرگراه‌ها بر اساس طرح جامع سال ۱۴۰۴ به اتمام می‌رسد اما جای سوال است که آیا با اتمام برنامه احداث بزرگراه‌ها بر اساس طرح جامع، آیا توانسته‌ایم بر ترافیک شهر تسلط یابیم؟ که باید در پاسخ به این سوال عنوان کنم که خیر، با وجود تکمیل زیر ساخت‌ها، نیازمند اصلاح فرهنگ ترافیکی هستیم و امروز دست یاری به سمت رانندگان و مردم دراز می‌کنیم تا آنها نیز در اصلاح فرهنگ ترافیکی به ما کمک کنند.

 

وی با بیان اینکه مدیریت شهری ساخت مترو را با شتاب بیشتری دنبال خواهد کرد، گفت: با پایان مدیریت من،‌ خطوط مترو خط سه، شش و هفت نیز پایان می‌یابد و در سه سال آتی به اندازه تمام ۲۵ سال گذشته خطوط مترو در تهران ساخت و تکمیل می‌شود.

 

شهردار تهران با اشاره به اینکه ما نیازمند اصلاح فرهنگ ترافیک در تهران هستیم، ادامه داد: در تونل نیایش و بزرگراه صدر، فرهنگ ترافیکی خاصی حاکم است که امیدواریم این فرهنگ ترافیکی در کل شهر تعمیم یابد و نیازمند همراهی رسانه‌ها هستیم.

 

وی با بیان اینکه از هفته آینده برنامه مشخصی با همکاری ارگان‌ها به خصوص رانندگان تاکسی و اتوبوس آغاز می‌شود، گفت: امیدوارم با آغاز این اصلاح فرهنگ ترافیک زیبایی به شهر بازگردد و بتوانیم علاوه بر صرفه جویی در وقت و هزینه‌ها، سرعت و امنیت بیشتری داشته باشیم و همچنین شاهد کاهش آلودگی هوا باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن