اجتماعی و فرهنگی

آغاز کنترل کیفیت نان در تهران

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین به دنبال اعلام خبر گرانی نان تا سقف سی درصد بار دیگر بازار تخلفات برخی نانوایان سودجو داغ شد که در طول این مدت اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران با همکاری دستگاه‌های نظارتی به بازرسی و کنترل بازار نان پرداختند تا اینکه روز بیست و چهارم آذرماه سال جاری جلسه کارگروه گندم، آرد و نان تهران منجر به تصویب مصوبه‌ای شد که براساس آن نرخ جدیدی برای نان تعیین شده بود.

بنا بر این مصوبه از تاریخ ۲۴ آذرماه ۱۳۹۳، نان بربری با وزن چانه ۶۰۰ گرم به قیمت ۶۵۰ تومان، نان سنگک با وزن چانه ۶۶۷ گرم به قیمت ۸۰۰ تومان، تافتون و لواش گردان با وزن چانه ۱۷۲ گرم به قیمت ۲۱۰ تومان و تافتون سنتی با وزن چانه ۲۸۷ گرم به قیمت ۴۰۰ تومان به مشتریان عرضه خواهد شد و تخطی از این مصوبه تخلف محسوب می شود و در صورت گزارش مردمی و یا گزارش دستگاه‌های نظارتی، تعزیرات حکومتی وارد عمل خواهد شد.

با تصویب این مصوبه، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران با ارسال نامه‌ای آمادگی این اداره کل برای افزایش گشت های نظارتی را اعلام کرد و با معرفی بازرسان و کارشناسان از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت و دانشگاه‌های علوم پزشکی سرانجام در روز پنجشنبه ۲۷ آذرماه سازماندهی گشت ها صورت گرفت.

در این روز حدود ۱۲ اکیپ شامل رئیس شعبه تعزیرات حکومتی، بازرسان صنعت، معدن و تجارت و کارشناس دانشگاه های علوم پزشکی در سطح شهر به انجام گشت مشترک پرداختند.

این گشت ها در دو نوبت صبح و عصر برگزار شد که در نوبت گشت صبح یکی از گشت ها با همراهی محمد محمدی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران و نعمت الله ترکی معاون برنامه ریزی استانداری تهران انجام شد که با استقبال مردم روبرو شد.

این ۱۲ اکیپ در مناطق ۱۰، ۱۱، ۱۶، ۱۷، ۱۹، ۲۰، ۱، ۳، ۴، ۷، ۸، ۱۲، ۱۳، ۶، ۵، ۲، ۲۲، ۲۱، ۱۸ و ۹ مستقر بودند که علاوه بر گرانفروشی و کم فروشی، عرضه خارج از شبکه و عدم رعایت بهداشت و حق مشتری از تخلفاتی بود که به آن رسیدگی شد.

به گفته مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران این گشت ها برای بررسی و کنترل وضعیت بازار نان آغاز و تا هر زمانی که نیاز باشد ادامه خواهد داشت و برابر قانون نانوایی‌های متخلف پس از ۳ مرتبه تخلف و جریمه شدن پلمپ می شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن