مدیریت شهری

تخریب ۳۰۰۰ ساخت و ساز غیرمجاز طی یکسال گذشته در تهران

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  ایرج مغانلو روز چهارشنبه در گردهمایی مدیران کل دفاتر فنی کشور در شیراز بیان کرد: دولت یازدهم در یکسال گذشته درگیری شدیدی با موضوع زمین‌خوری و ساخت و سازهای غیرقانونی داشته است.

وی گفت: موضوع زمین‌خواری در همایش معاونین امور عمرانی‌ استانداری‌های کشور مطرح شد که بازخورد آن ارائه پیشنهاداتی به دفاتر فنی‌ بوده است.

مغانلو به اهمیت این موضوع و تغییر غیرقانونی کاربری‌ها در کشور اشاره و اضافه کرد: این موضوعات در شورای مبارزه با مفاسد اقتصادی، کمیسیون اصل ۹۰ مجلس و وزارت کشور در حال بررسی است.

سرپرست دفتر فنی و برنامه‌ریزی عمرانی وزارت کشور با بیان اینکه خواستار برخورد موردی با ساخت و سازهای غیرمجاز در استان‌ها هستیم، خاطرنشان کرد: در حال حاضر فاصله زیادی تا رسیدن به وضعیت مطلوب ساخت و سازها در دو بخش دولتی و غیر دولتی در کشور داریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در دهه‌های اخیر بخش عمده‌ای از وظایف و تشکیلات منابع انسانی نادیده گرفته شده است، گفت: طی این مدت پست‌ها و وظایف دفاتر فنی در استانداری‌ها کاهش یافته است.

سرپرست دفتر فنی و برنامه‌ریزی عمرانی وزارت کشور همچنین با بیان اینکه حجم عظیمی از امور عمرانی استانداری‌ها بر عهده دفاتر فنی است، اضافه کرد: استانداری‌ها باید استفاده از ظرفیت تخصصی دفاتر فنی را جدی بگیرند.

مغانلو به ضعف در اجرا، نظارت و بازرسی‌های فنی در کشور اشاره و اضافه کرد: با ظرفیتی که در استانداری‌ها وجود دارد باید این مهم را رفع کنیم.

وی به کیفیت نامطلوب کاربری فضای سبز و آلودگی‌های شهری ایران اشاره و تصریح کرد: در طرح‌های توسعه و عمران به بررسی‌های جدی نیاز داریم.

به گفته سرپرست دفتر فنی و برنامه‌ریزی عمرانی وزارت کشور هم‌اینک یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر مهندس در کشور وجود دارد که تنها ۴۰۰ هزار نفر از آنها مجوز پروانه کاری گرفته‌اند و این در حالی است که بسیاری از آنها از وضعیت فعلی خود ناراضی هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن