اجتماعی و فرهنگی

تاسیس دبیرخانه دائمی جایزه مدیریت ایران در دانشکده مدیریت

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین حسینقلی پور، که در آستانه برگزاری همایش شصتمین سال تاسیس دانشکده مدیریت دانشگاه تهران در جمع خبرنگاران سخن می گفت، افزود: با هماهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی و با مشارکت سازمان مدیریت صنعتی و مرکز آموزشهای مدیریت دولتی شاخص های علمی و عملی مدیریت را در عرصه های گوناگون تدوین خواهیم کرد.

 
 
 
دکتر حسنقلی پور با اشاره به شصت سال تجربه تربیت نیروی مدیریتی در سطوح مختلف در این دانشکده گفت: امروز با توجه به تجارب ارزشمندی که در حوزه مدیریت کسب کرده ایم، دیگر از ما پذیرفته نیست که مدیریت در کشور بیش از اندازه تحت تاثیر مسایل حاشیه ای قرار داشته باشد.
 
 
 
وی افزود: اساتید، دانش آموختگان و دانشجویان در حوزه دانشگاه‌ها و مسئولان عالی در حوزه اجرا باید برای ارتقای نظام مدیریتی و تعیین حد و مرزتاثیر مقولات غیر مدیریتی بر حوزه مدیریت تلاش و مطالعات جامع و بیشتری کنند و با گذر از روزمرگی و با بررسی دقیق امور، چشم انداز روشن تری از مدیریت ترسیم نمایند.
 
 
 
این مقام مسئول اظهار کرد: جامعه دانشگاهی باید پاسخ دهد که تا چه حد در تجاری سازی دانش موفق بوده و تا چه اندازه جامعه علمی حوزه مدیریت به عنوان پژوهشگران و مشاورین توانسته اند اعتماد جامعه و سازمان‌های بزرگ و کوچک را جلب کنند و برای حل بنیادی بحران ها و مسایل ریز و درشت سازمان مدیریتی کشور ایده نو ارائه کنند.
 
 
 
دکتر حسنقلی پور تصریح کرد: نیاز فوری و ضروری دانشکده های مدیریت دانشگاههای کشور، ایجاد کرسی های آزاد اندیشی تخصصی است تا از قبل آن مفاهیم بنیادین مدیریت از منظر مکتب اسلام به خوبی تبیین و ارایه شود.
 
رئیس دانشکده مدیریت دانشگاه تهران از مسولان اجرایی خواست تا به تحقق ایده ایجاد کرسی های آزاد اندیشی کمک کنند و تاکید کرد:اندوخته شصت سال تجارب مدیریتی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران در خدمت نظام اجرایی بخش دولتی و خصوصی است و ما این دانش را متعلق به همه کشور می دانیم.
 
 
 
وی ادامه داد: تلاش تمامی گروههای آموزشی دانشکده در حوزه های آموزش، پژوهش و مشاوره تحقق این برنامه است و در برنامه آموزشی به سمت تولید دانش بومی می رویم چرا که دانش ترجمه ای صرف را مفید به حال مدیریت کشور نمی دانیم.
 
 
 
دکتر حسنقلی پور خاطر نشان کرد: دانشکده مدیریت دانشگاه تهران و اساتید آن خود را متعهد و ملزم به تحقق کاربردی کردن دانش مدیریت می دانند و تلاش داریم با تقویت ارتباط با سازمان ها و درک صحیح مسایل اصلی و آمیختن علم با عمل، دانش مدیریت را مطابق با نیازها و شرایط جامعه تقویت کنیم.
 
 
 
وی همچنین با اشاره به فعالیت گروههای مدیریت بازرگانی، صنعتی، دولتی،مالی،حسابداری، فناوری اطلاعات و مطالعات مدیریت اسلامی، از تاسیس گروه مستقل مدیریت رسانه در آینده نزدیک خبر داد.
 
 
 
وی گفت اقدامات خوبی در جذب اساتید و افزایش ۳۰درصدی تعداد استادان با توجه به توسعه فیزیکی دانشکده در دست اجراست و بنای دانشکده تمرکز بر گسترش حوزه تحصیلات تکمیلی است.
 
 
 
رئیس دانشکده مدیریت دانشگاه تهران گفت هم اینک۳هزار و ۸۲۷ دانشجو در دانشکده مشغول به تحصیل هستند که از این میزان۶۳۸ نفر در مقطع کارشناسی و ۲ هزارو ۵۳۶ نفر درمقطع کارشناسی ارشد و ۶۵۳ نفر در مقطع دکتر تحصیل می کنند.
 
 
 
وی گفت دانشکده با ورود اساتید به پذیرش مشاغل اجرایی مخالف است اما اساتید را به پذیرش پروژهای مشاوره ای تشویق می کند و این رویه را به نفع دانشگاه و بخشهای اجرایی می داند.
 
وی همچنین از تاسیس کانون دانش آموختگان دانشکده مدیریت ظرف چند ماه آینده خبر داد و تصریح کرد این اقدام می تواند پتانسیل خوبی از تجارب ارزشمند را در کنار هم جمع کند.
 
 
 
دانشکده مدیریت در مراسم شصتمین سال تاسیس دانشکده مدیریت دانشگاه تهران از بیمه رازی و بانک اقتصاد نوین به عنوان نخستین نمونه های موفق مدیریت مالی در بخش خصوصی تقدیر بعمل می آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا