اجتماعی و فرهنگی

اسکان اضطراری ۴۵۱ هزار زائر حسینی در مرز

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین ناصر چرخ‌ساز با اشاره به اینکه طرح ویژه اربعین حسینی توسط سازمان امداد و نجات از هفتم ماه جاری آغاز شده و تا بیست و ششم همین ماه ادامه دارد، گفت: پایگاه‌های امدادی در مسیرهای چزابه، شلمچه و مهران اضافه شده و نیروهای امدادی به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

وی از استقرار ۳ بالگرد در مرزهای کشور ویژه ایام اربعین خبر داد و گفت: بالگردهای پشتیبانی در این رابطه پیش‌بینی شده و در صورت نیاز از آنها استفاده می‌کنیم.

  معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال‌احمر بیان داشت: پیش‌بینی می‌کنیم قبل از برگشت زائران، شاهد یک پیک مهاجرتی دیگر در چهارشنبه هفته جاری باشیم، چرا که کارمندان دولت در این زمان تعطیل شده و امکان سفر برای آنها مهیا می‌شود.

  چرخ‌ساز به ارسال ۲۵ خودروی امدادی در مسیر نجف به کربلا اشاره کرد و گفت: جهت برگشت زائران و ارائه خدمات امدادی به آنها نیز تعداد زیادی خودرو در نظر گرفته شده است.

 وی از اجرای طرح دیگری توسط این سازمان در روزهای پایانی ماه صفر خبر داد و گفت: مراسم پیاده‌روی زائران امام رضا (ع) به سمت حرم رضوی در روزهای پایانی صفر انجام می‌گیرد و سازمان امداد و نجات پیش‌بینی‌های لازم را در این رابطه اتخاذ کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا