مدیریت شهری

پایانه‌های اتوبوسرانی شمال تهران ساماندهی شدند

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین علی فغانی گفت: خط کشی پایانه‌ها‌، نصب سایبان، نصب تابلوی راهنمای مسافرین، بازسازی سرویس بهداشتی و نصب تابلوی زمان دار بودن ایستگاه‌ها از جمله اقدامات صورت گرفته در این پایانه‌هاست.

 

فغانی در ادامه با اشاره به اینکه ایستگاههای اتوبوس این منطقه به سیستم روشنایی سولار تجهیز شده‌اند، تصریح کرد: از سوی دیگر سرپناههای جدید در ایستگاهها در حال نصب می باشد تا مسافران را در مقابل شرایط محیطی حفظ و ایمن سازد.

 

معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه از تجهیز ایستگاههای این منطقه به سامانه پیامک خبر داد و افزود: مسافران می توانند با ارسال کد چهار رقمی روی تابلوی ایستگاه اتوبوس به شماره ۲۰۰۰۱۱۱از زمان رسیدن اتوبوس به ایستگاه مورد نظر مطلع شوند.

 

وی در ادامه از نصب تابلوی زمان دار در ایستگاههای اتوبوس خبر داد و گفت: به منظور اطلاع رسانی به مسافران این تابلوها با ذکر زمان دقیق رسیدن اتوبوس به ایستگاهها در ۱۲ نقطه نصب شده است و تاپایان سال جاری تمامی سرپناهها به این تابلوها تجهیز می شوند.

 

وی نصب این تابلوها را یکی از راهکارهای اجرایی در طرح مدیریت ناوگان عنوان کرد و خاطرنشان کرد: این طرح بر اساس حجم تعداد مسافران، ظرفیت ناوگان و تقاضای سفر برنامه ریزی شده است تا در زمان های پیک مسافران از حداکثر ناوگان اتوبوسرانی موجود بهره مند شده و علاوه بر صرفه جویی در مصرف سوخت و کاهش آلودگی هوا، از توان منابع انسانی نیز استفاده مضاعف به عمل آید.

 

فغانی با اشاره به اینکه این تابلوها در خط اتوبوس های تندرو واقع در محور خیابان ولی عصر به صورت هوشمند و با تابلوهای دیجیتال زمان رسیدن اتوبوس را اعلام می کنند، افزود: در حال حاضر ۱۴۲ سرپناه اتوبوس در منطقه وجود دارد و ۱۷ خط اتوبوسرانی که تعدادی از آنها با مدیریت این منطقه و سایر خطوط مربوط به مناطق همجوار می باشد از معابر و بزرگراههای منطقه ۳ عبور می کند و تعداد ۲ پایانه اتوبوسرانی در سطح منطقه وجود دارد که در بزرگراه شهید حقانی و سه راه ضرابخانه فعالیت دارند و سایر خطوط در مجاورت تقاطع و معابر نسبت به مسافرگیری اقدام می نمایند.

 

بر اساس گزارش روابط عمومی منطقه ۳، وی جلب رضایت شهروندان از سامانه حمل و نقل عمومی و کاهش مدت زمان انتظار آنها در ایستگاهها را از مهمترین اهداف مورد نظر معاونت حمل و نقل و ترافیک و اتوبوسرانی منطقه ۳ عنوان کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن