شورای شهر

تقدیر رئیس سازمان بهزیستی از چمران و دانشور

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین همایون هاشمی در جلسه علنی امروز شورا بعد از شنیدن اظهارات اعضای شورا درباره معضلات اجتماعی شهر تهران گفت: ابتدا خبر خوبی دارم و آن اینکه برای اولین بار برنامه راهبردی بهزیستی و برنامه اجرایی تا سطح شهرستان ها تدوین شده است.

وی ادامه داد: تکلیف دولت برای میزان توانمندسازی در سال گذشته، ۱۰ درصد بود که ما ۱۸ درصد توانمند سازی داشته ایم. اما در حوزه مسائل مربوط به شهرداری همچنان با معضلاتی مواجه هستیم؛ از جمله برای ساخت و ساز یک ساختمان همواره مشکلاتی خواهیم داشت که با کمک شهرداری این مسائل قابل حل است.

رئیس بهزیستی تاکید کرد: فصل مشترک بهزیستی و مدیریت شهری این نیست که ما امروز را ببینیم، بلکه باید برای افق پنج تا ده ساله برنامه ریزی کنیم و برای مسائل فرهنگی هم کار را شروع کرده ایم.

وی اضافه کرد: ما امسال سه جشنواره ملی داشته ایم و ۳۲ معلول ما در دانشگاه ها کار می کنند. دکترای ریاضی کاربردی و تعداد زیادی نخبه داریم. در مسابقات پارالمپیک اینچئون، از ۲۰۰ نفر شرکت کننده، ۱۹۸ نفر معلولان تربیت شده بهزیستی بوده اند.

هاشمی خطاب به اعضای شورا اذعان داشت: حجم کار زیاد است، اما ما تنها نیستیم، زیرا ما شما را داریم. اگر چمران بخواهد، من ماهی یک بار در اینجا حاضر می شوم و به شما گزارش داده و از رهنمودهای شما استفاده می کنم.

رئیس بهزیستی تصریح کرد: ساخت ۱۰ یا ۲۰ مددسرا وظیفه ماست و من آماده کمک هستم. وقتی بودجه سازمان را تحویل گرفتم، میزان آن ۵۰۰ میلیارد بود و الان از چند هزار میلیارد رد شده است. در همین مدت آمار معلولان تحت پوشش ۲ برابر و دانش آموزان ۷ برابر شده است. اما اگر شورای شهر چه به لحاظ منابع مالی و چه معنوی ما را حمایت کنند، دست بوس شما هستیم.

در ادامه رئیس سازمان بهزیستی از مهدی چمران، رئیس شورا و فاطمه دانشور، رئیس کمیته اجتماعی شورا به پاس اقدامات ارزنده در راستای حل معضلات اجتماعی با اهدای لوحی تقدیر کرد.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن