اجتماعی و فرهنگی

دعوت وزیر بهداشت از جامعه ورزشی وهنری برای مقابله با سرطان

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین دکتر هاشمی در نخستین هم اندیشی منتخبین جامعه هنری و ورزشی در خصوص پیشگیری و کنترل سرطان که در ستاد مرکزی وزارت بهداشت برگزار شد، با گرامیداشت یاد عزیزان جامعه هنری، فرهنگی و ورزشی که به دلیل ابتلا به سرطان جان خود را از دست دادند، گفت: جامعه ایرانی حساسیت های وافری در خصوص نوع دوستی و کمک های اجتماعی دارند و امیدواریم این جلسه فراخوانی در قالب یک بسیج عمومی باشد و بتواند به امر پیشگیری و کاهش مرگ ایرانیان و معلولیت آنها کمک کند.

 

هاشمی حضور جامعه هنری و ورزشی را در پیشگیری و کنترل سرطان در جامعه بسیار ضروری دانست و خاطرنشان کرد: جامعه هنری و ورزشی کشور علاقه مندان بسیار زیادی در اقصی نقاط ایران دارند.

 

وی با اشاره به این که به نظر می رسد روش های تکراری برای دعوت مردم در امر پیشگیری از سرطان کارساز نیست، خاطرنشان کرد: رسیدن به این مهم همت وافر جامعه فرهنگی، ورزشی و هنری را می طلبد تا بتوانیم در راستای مهمترین ماموریت وزارت بهداشت یعنی کنترل بار بیماری های غیر واگیر از جمله سرطان ها، موفق باشیم.

 

براساس گزارش وبدا، هاشمی با تاکید بر این که البته بخش عمده این کار به عهده سیاست گذاران در مجلس شورای اسلامی، دولت و قوه قضاییه است، گفت: به هر ترتیب کلام و رفتار جامعه هنری برای مردم بسیار گیرا بوده و تاثیرپذیری بالایی خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن