مدیریت شهری

بهسازی پل گیشا برای رفع مشکل ترافیکی

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مازیار حسینی گفت: پل گیشا یکی از پل‌های قدیمی تهران است که می‌توان گفت از نظر ارزیابی عملکردی نیاز به بهسازی و مقاوم‌سازی دارد. همچنین این پل یکی از مناطق زیبای تهران است که به لحاظ فضای سبز در جنوب پارک گفت‌وگو و مجموعه دانشگاه‌ها و فضای سبزی را داراست که باعث ویژگی خاص این منطقه شده است.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر به دلیل احداث زیرگذر شهید گمنام این پل به یکی از گلوگاه‌های عبوری تبدیل شده است و با توجه به اینکه کاهش عرضه در تعداد خطوط عبوری در پل گیشا باعث می‌شود که در دوطرف مشکل ترافیکی داشته باشیم، مطالعاتی را در این حوزه انجام دادیم.

 

معاون فنی عمرانی شهرداری تهران با اشاره به انجام مطالعاتی در حوزه برطرف کردن مشکل ترافیکی پل گیشا عنوان کرد: سعی شده است تا در زیرگذر هماهنگی بین دو خط عبوری داشته باشیم. علاوه بر آن سعی کردیم تا برچیدن پل و احداث زیرگذر از نظر نما و منظر شهری، یکی از نقاط زیبای شهر را طراحی کنیم.

 

حسینی ادامه داد: با این کار عملا محله گیشا، شهرآرا، جلال آل‌احمد، از این فرصت استفاده می‌کنند و مشکل ترافیکی مردم نیز حل می‌شود، چراکه با تعریض زیرگذر، ترافیک گذرگاه‌ها را نخواهیم داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا