اجتماعی و فرهنگی

برنامه ریزان عرصه گردشگری زیرساخت‌های مشارکت بخش خصوصی را فراهم کنند

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین حسین زارع صفت گفت: در ابتدای فعالیت شهرداری تهران در زمینه گردشگری شهری، بخش خصوصی و آژانس‌های همکار باور نمی‌کردند که شهرداری بتواند در این عرصه در کنار آنها قرار گیرد و در ابتدا استقبال نشد و افراد کمی بودند اما امروز این ظرفیت‌ها بیش از گذشته شناخته شده و تلاش شهرداری برای فعالیت بخش خصوصی در این عرصه سبب شد که فعالیت های گردشگری در تهران رنگ و بویی تازه به خود بگیرد.

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه شهر تهران این ظرفیت را دارد که به عنوان مقصد گردشگری مورد توجه باشد، خاطرنشان کرد: شهردار تهران دراین زمینه بیشترین دغدغه و تاکید را دارد تا ۱۲ میلیون شهروند تهرانی از فرصت‌های گردشگری شهر تهران بهره مند شوند.

زارع صفت با بیان اینکه گردشگری در سبک زندگی و خانواده محوری اثرگذار است، افزود: گردشگری هم هدف و هم وسیله است. به طوری که گردشگری عامل توسعه فرهنگی متعالی است و درواقع اقتصادی ترین کار فرهنگی و نیز فرهنگی ترین کار اقتصادی محسوب می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه اگر گردشگری به شکل فرآیندی در بخش‌های مختلف مورد توجه قرار نگیرد نتیجه مطلوب بدست نمی‌آید، تصریح کرد: در حال حاضر ستاد گردشگری در فرمانداری، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران و سایر سازمان های مرتبط شکل گرفته است و تلاش می‌شود همکاری های بین بخشی در راستای حمایت از فعالیت های بخش خصوصی ادامه پیدا کند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن