شورای شهر

چرا انتظار حذف یارانه پسماند را دارید؟

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاینعلیرضا دبیر، رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران با بیان این مطلب تاکید کرد:‌ چرا ما در بعضی از موارد طرف مردم هستیم و در برخی دیگر رو در روی مردم؟ بر اساس قانونی که وزارت کشور در سال ۸۵ تدوین کرده مردم باید عوارض پسماند را بپردازند اما این عوارض کفاف هزینه‌ها را نمی‌دهد.

 

وی اضافه کرد:‌ به همین دلیل ما به شهرداری اجازه پرداخت یارانه برای جمع آوری پسماند را می‌دهیم. در سال جاری هم حدود ۱۵ درصد عوارض پسماند را افزایش دادیم. در حالی که بعضی از مردم نمی‌توانند این عوارض را پرداخت کنند چطور می توانیم همه هزینه‌ها را از مردم بگیریم؟

 

دبیر همچنین با اشاره به طولانی شدن تذکرات و لوایح بررسی نشده در صحن یادآور شد:‌ من از مهندس چمران می خواهم جلسات را مدیریت کنند تا اعضا تذکراتشان را کوتاه تر بیان کنند، لوایح مهمی داریم که باید قبل از بهمن ماه تصویب شوند.

 

رییس کمیسیون برنامه و بودجه تاکید کرد:‌ همانطور که مقام معظم رهبری فرموده‌اند ما باید به مردم امید بدهیم. من از دوستان می‌خواهم موضوعات را به سرعت رسانه‌ای نکنند. هدف ما نباید مطرح کردن خودمان باشد. خوشبختانه همه این جمع افراد مطرحی هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن